Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Było o domu, teraz o ogrodzie Soniki...


Recommended Posts

Rozumiem was dziewczyny.Ja też nie mogę doczekać się wiosny. Co by trochę pokopać, wsadzić ... przesadzić .... sama przyjemność. W pewną słoneczną niedzielę już tak bardzo mnie nosiło,że w końcu nie wytrzymałam i poszłam przycinać drzewka owocowe i dwie wierzby. Przycięte gałązki wierzby mandżurskiej ( tej powyginanej) wstawiłam do wazonu z wodą, a po ok. 10 dniach pokazały się korzonki i zielone listki. Taka namiastka wiosny :D
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 6,7k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

Ja tam nie tyle czekam wiosny, co sie jej boje, jak pomysle o tym pobojowisku, ktore mam dookola domu. Gdybym jeszcze wiedziala, ze bedzie jakas kasa na ogrodzenie, a teraz to normalnie w szczerym polu mieszkamy. Ale najwazniejsze, ze mieszkamy.

 

A co do firanek, to mozesz na tej stronie cos podpatrzec http://www.heytens.be. Jest ta katalog i rozne pomysly na uszycie i podpiecie.

U mnie zaslonki w salonie w planach nie sa, ale do wszystkich sypialni kupilam przez internet w Laura Ashley. Nie ma to jak angielskie wyprzedaze. Zaraz wrzuce u siebie co mi sie tam wybralo.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witaj Edziu :D ,miło mi bardzo, że do mnie zajrzałaś.

 

Też się martwię o róże i clematisy, ale będzie co będzie i nic na to nie poradzimy.

Jeszcze tylko luty do przebrnięcia i już pomału będzie można zakasać rękawy :wink: , chociaż muszę przyznać, że teraz, ten miesiąc ciągnie mi się niemiłosiernie długo.

 

Pozdrawiam Cię serdecznie :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Ps.sonisia wrzuc zdjęcia tych szmatek popatrzymy troszkę coś wybrała.

 

Do biblioteki

 

http://images30.fotosik.pl/316/c4f34109909a5c55med.jpg

 

http://images32.fotosik.pl/442/e93d474d5543f5ccmed.jpg

 

Salon będzie później, bo strasznie wolno wgrywają mi się zdjęcia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sonica piekny material. A ten fotel to CUDO!!!! Mi sie bardzo, bardzo marzy taki wlasnie fotel. Tyle, ze drogie sa strasznie. :( Ale kiedys jesli bedzie mnie stac to kupie cos podobnego. Jeden chcialam do sypialni, jeden do goscinnego.., ale jesli choc jednego kupie, tez bedzie good. :p

No i ja tak samo jak Dankaf jak tylko zdjecie zobaczylam to zaraz pomyslalam, ze to musi byc Twoja Mama.

Usciski przesylam :p od chorujacych nas obojga. :(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co by trochę pokopać, wsadzić ... przesadzić .... sama przyjemność.

 

Uwielbiam :D !!!

Dzisiaj wreszcie stopniał śnieg i zobaczyłam trawę - sama przyjemność :D .

 

 

hihih, to samo odczuwam ... aż nie wytrzymałam i przeszłam się po tej mojej trawce :oops: . Co za uczucie !!!

Soniko, pokazuj kolejne śliczności. Te do biblioteki bardzo ładne, w Twoim klimacie ...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witaj Edziu :D ,miło mi bardzo, że do mnie zajrzałaś.

 

Też się martwię o róże i clematisy, ale będzie co będzie i nic na to nie poradzimy.

Jeszcze tylko luty do przebrnięcia i już pomału będzie można zakasać rękawy :wink: , chociaż muszę przyznać, że teraz, ten miesiąc ciągnie mi się niemiłosiernie długo.

 

Pozdrawiam Cię serdecznie :D

 

Soniko ja często bywam ale tylko czytam i podziwiam Twój dom i ogród. Nie piszę, bo nie czuję się kompetentna doradzaniu. Ogrod to taki uniwersalny temat :D .

Dziś robiłam przegląd w ogrodzie, co do róży trudno wyczuć, czy przeżyła. Bardzo zależy mi na niej, bo to prawie 100 letnia róża z ogrodu mojej babci i przecudnie pachnie i pasuje do mojego planowanego kącika aromatycznego. :D

A przeżył karmnik ościsty posadzony między kamieniami na ścieżce.

 

pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Miko, Lilajar, Aga - też myślę, że będą dobrze wyglądać. Są spokojne, a zieleń dobrze wpływa na stan umysłu :wink: , więc akurat pasują do biblioteki :wink: .

 

 

Zeljko, Danusiu,

to nie moja Mama tylko Babcia. Zdjęcie zwykle nie leży na fotelu :oops:.

 

I turkusik też się znalazł?

 

To nie turkus,taka zieleń butelkowa. Turkusem jeszcze się nie interesowałam :wink: .

 

Mi sie bardzo, bardzo marzy taki wlasnie fotel.

 

Kiedyś był obity zielonym aksamitem Zeljko, ale był ogólnie w strasznym stanie i wtedy - lata temu, dostał nowe ubranko, ale u tapicera było tylko to, albo nic.

Nie wiem czy w tym zielonym nie było mu bardziej do twarzy :roll: .

 

 

Też byłam dzisiaj w ogrodzie Tomko :D , obeszłam naokoło te swoje 3x5 :wink: i od razu nastrój mi się poprawił. Wiosny jeszcze nie widziałam, ale ptaki świergoliły, że coś, to może ona już tuż, tuż :D ?

 

Dziękuję Edziu za miłe słowa :D .

Z domem mam takie zrywy - jednego dnia bym upiększała, drugiego myślę sobie czy to ma jakiekolwiek znaczenie?

Ot taka huśtawka nastrojów.

 

Ale w ogrodzie kopać bym mogła non stop :wink: :lol: .

 

 

bo to prawie 100 letnia róża z ogrodu mojej babci i przecudnie pachnie.

 

Musi być piękna. Ja bym chodziła wkoło niej na palcach. A w jakim jest kolorze?

 

co do róży trudno wyczuć, czy przeżyła

 

jak przeżyła 100 lat to i te zimę na pewno. Nie martw się.

 

 

Pewnie ciekawośc tych zasłon,stryszku co żeś obiecała

 

:wink:

 

Napstrykałam się, że hej :wink: , ale coś fotosik szwankuje i nie chcą się wgrać :-? .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Soniczko i ja przylazłam :lol: . Odważna z Ciebie dziewczyna , szkaradnych misiów się nie przestraszyłaś. Mówisz chwilowy wzlot, może i prawda, ale są chwile które trwają bardzo długo, a niektóre wiecznie, tak lepiej do tego podchodzić . Dobra już nie filozuję, bo to nie jest moja najmocniejsza strona. Zobaczyłam materiał, bardzo mi sie podoba , a może i nawet jeszcze bardziej. Jak uszyjesz to pewnie padnę z wrażenia, jak znam życie. Soniczko ja też mam Babcię na zdjęciu, nawet Prababcię też mam, ale ze mnie jednak samochwała jest :oops: . Uwielbiam stare fotografie, wiem , że to już wsadzanie nosa w prywatne sprawy, ale te zdjęcia mają moc. Mam takiego jednego kawalera z Rodziny, co ma zdjęcie z lisem wypchanym, zawsze poprawia mi humor i zdjęcia Familji też mam i wiem , że jestem podobna do mojej Babci a i mam wielka miłość mojej ciotki Marysi. Nawet ładni panowie wtedy byli, że tak powiem. Pewnie zaraz mnie już wygonisz za to wtrącalstwo, ale u Ciebie Soniczko czuję się bardzo dobrze, bo i psa starego masz, fotel uszak masz, radio pioneer masz, lampy lubisz, Lwów jest Tobie bliski, stare zdjęcia zbierasz, no kochana wiele nas łączy :lol: . Dobra już nie straszę, ale bardzo ciekawią mnie teraz te zasłony, jak je uszyjesz, no i jak będą się układały, bo nie będą zszyte na dole, tyle to już wiem, ale jak będą wyglądały w całości to już nie wiem. W Kozłówce widziałam podobne, chciałam zobaczyć jak są uszyte , ale mnie pogonili, potem Stary przekroczył granicę dozwolone dla zwiedzających i wypadliśmy na bandę wandali :x . Jednak ja do kultury się nie nadaję. W Kozłówce też pogonili mnie z rosarium, bo chciałam powąchać angielki, ale za to im nagadałam , że ich róże mają parchy :oops: . Potem w muzeum socrealizmu było już mi lepiej, kobiety na traktorach ideowo chyba są mi bliższe, niż pachnące damy na szezlongach. Sama się temu dziwię, ale taka o mnie brutalna prawda :wink: .
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...