Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Było o domu, teraz o ogrodzie Soniki...


Recommended Posts

  • Odpowiedzi 6,7k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

O co chodzi z tymi poduchami? Ja tam nie czaję takich dylematów, jak coś nie tak to weźmiesz jakiegoś kota czy psa , będzie miał na czym pospać. Nie chcesz sierściuchów to przełożysz gdzieś w inne miejsce. Kup sobie złote z brokatem i z koralikami, ile razy na spojrzysz to się do życia pobudzisz :lol: . Z cekinami też możesz brać, ale aby takie kolorowe były :lol: . Nie znam tematu, dylematu, ale doradziłam :lol: . Soniczko, jaki Ty masz te róże, z gołym korzeniem, w doniczkach, w kapersach? Podobno to jest istotne, w sumie to najbardziej chodzi o stan korzeni, czy nie przesuszone, czy nie zdechlaki itp. To róże z chłodni, które przespały sobie tam zimę i czekają na Twój ogród i na Twoją opieka. Namocz ładnie przed sadzeniem, jak sobie popiją to i lepiej im będzie po posadzeniu, w jakiej temperaturze je teraz trzymasz podaj ile stopni, tak mniej więcej. Jak ziemia dobrze rozmarznięta to możesz sadzić, ale pamiętaj o usypaniu kopczyka, to trzeba zawsze usypywać po posadzeniu tak na 20 -30 cm, potem rozwalisz tak na 2-3 tygodnie, to zapobiega wysuszaniu szyjki korzeniowej i chroni miejsce szczepienie. Miejsce szczepienia to wiesz, na takiej głębokości jak zawsze, jak tam sadziłaś, ma być pod ziemią, ile to zależy od Twoich warunków w ogrodzie. To wszystko wiem, z ogrodniczego, wykułam się już z sadzenia, teraz magluję cięcie. No i powiedziałam co wiedziałam, może ktoś logiczniejszy ode mnie jeszcze Tobie podpowie. Ostrzegam, jestem początkująca w różanym temacie :lol: .
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Za to wschodzą tulipany, niechętnie co prawda, ale zawsze

 

http://www3.picturepush.com/photo/a/1511791/480/Ogrod/IMG-0575.jpg

 

nie wiem jak to się nazywa, ale ma ładne, czerwone owoce, więc trochę koloru w ogrodzie jest:

 

http://www4.picturepush.com/photo/a/1511867/480/Ogrod/IMG-0577.jpg

 

Normalnie uwierzyć nie mogę, że u Ciebie już takie wielkie tulipany? Aż z ciekawości jutro jadę swoje obejrzeć :roll: :lol: . Co do róż, wstrzymaj się do przyszłego tygodnia, zapowiadają ocieplenie :wink: . W sprawie poduszek też zabiorę głos :roll: :lol: i mam nadzieję, że nie namieszam. Otóż zostaw tylko te wzorzyste i będzie dobrze, ewentualnie dokup/uszyj jednolitą bordową :D .

:roll: a gdzie ta fotka storczyka?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziewczyny, żeby uciąć spory wszelakie zabrałam poduszki..............................i położyłam je na fotelach obok :wink: :lol: .

 

Anyway, posadziłam róże, bo nie mogłam już dłużej czekać, strasznie było mi ich żal w tych workach.

Trochę się namachaliśmy, bo wsadziliśmy 11 szt., ale i tak jeszcze 5 zostało - ogród chyba z guuuuuuuuuuuuuuuuuuumy :o . Wsadziłam jeszcze irysy i planowałam hosty, ale czasu nie starczyło.

Aaaaaaaa, i jeszcze wsadziłam trzmielinę szt. 5.

 

mokka - dzięki za rady wszelakie, mam nadzieję, że te róże się przyjmą, bo jak nie......................., to kupię następne :wink:.

Namoczyłam, doły wykopałam, kopczyki zrobiłam, to chyba przetrwają :roll:, co?

 

TomKo, ja wiem czy te tulipany duże? Chyba normalne :roll: .

Wychodzą także te, które wsadziłam trzy :wink: tygodnie temu.

Pewnie nie zakwitną, ale chociaż przetrwają.

 

Soniczka już dawno miałam pytac o suwaczek ale jakos potem mi wyleciało z głowy - oczywiście jesli można

 

Aga, złożyłam wypowiedzenie z pracy i już za niedługo będę wolna jak ptak :D :D :D .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

TomKo, oto on :D :

 

http://www4.picturepush.com/photo/a/1533457/480/Ogrod/IMG-0580.jpg

 

Kupiłam mgiełkę do storczyków i najwyraźniej im to służy, bo za chwilę będą kwiaty na następnym.

 

Piękne :D (zwłaszcza te spineczki).Też planuję kupic ale jak już będę na swoim - teraz za ciasno :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

złożyłam wypowiedzenie z pracy i już za niedługo będę wolna jak ptak :D :D :D .

 

To jesteś kolejna odważna na forum :D :D :D

 

GRATULACJE, bo pewnie nie było łatwo?

 

pozdr

 

P.S. Czy te storzyki są białe? Bo jak tak, to mamy identyczne i właśnie wypuściły kolejne odnóżki od już kwitnących :lol:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...