Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Było o domu, teraz o ogrodzie Soniki...


Recommended Posts

  • Odpowiedzi 6,7k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

hehe tak jak ja......w sobotę przerzuciłam na przod domu z małzem 7 ton żwiru :roll:

 

melduję, że pierwsze roślinki już posadzone :D

Nasi mężowie naprawde mają same skarby w domku :D

Mój mąż wiecznie w pracy więc padło na mnie :wink: - że najwięcej będę się udzielac na budowie :D

A co ciekawego posadziłaś?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

.Narazie nie masz co się martwic.Najwyżej na jesień przesadzisz.A może gdzieś przy kamieniu?

 

To mi trochę ulżyło, bo myślałam, że do jesieni zarosnę barwinkiem :wink: :lol: .

Posadziłam go właśnie przy kamieniu, ale w drugą stronę.

 

Fajne masz tulipanki, już będą kwitły :D .

 

w sobotę przerzuciłam na przod domu z małzem 7 ton żwiru

 

Nie wyobrażam sobie :o , Aka jesteś pewna, że to było 7 ton????

A co posadziłaś?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wklejaj, wklejaj fotki

 

Proszę bardzo TomKo, takiego gościa miałam dzisiaj rano :D

 

http://www2.picturepush.com/photo/a/1563955/480/Ogrod-2009/IMG-0682.jpg

 

maluchy jeszcze trochę śpiące :wink:

 

http://www5.picturepush.com/photo/a/1563968/480/Ogrod-2009/IMG-0684.jpg

 

a tutaj już nie :D

 

http://www4.picturepush.com/photo/a/1563977/480/Ogrod-2009/IMG-0687.jpg

 

śmieszne są jak tak się zamykają na noc

 

trochę nowości

 

http://www3.picturepush.com/photo/a/1563976/480/Ogrod-2009/IMG-0685.jpg

 

i katalpa z pąkami

 

http://www1.picturepush.com/photo/a/1563979/480/Ogrod-2009/IMG-0694.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oj Sonisiu jak cudnie u Ciebie :)

Z racji tego że mój dzieć się nie wybiera na ten świat, to jak dokończę porządki w domu idę do ogrodu :)

Co do RH niby wszędzie piszą że one wiatru nie lubią, i ja cały czas się wsztrzymywałam, bo u nas czesto wieje niemiłosiernie, ale u mojego sąsiada rosną, piekne i ani słońce ani wiatr im nie przeszkadza, więc ja w tym roku też posadzę, bo nawet miejsce mam upatrzone w tym samym regionie działki co sąsiad.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z racji tego że mój dzieć się nie wybiera na ten świat, to jak dokończę porządki w domu idę do ogrodu :)

A propo wyczekiwania :wink:

Całą drugą ciążę oszczędzałam się ale 2 tyg przed terminem(miałam na 28 lutego) poszłam w odwiedziny do teściowej która mieszka na 4 piętrze.To że poszłam to nic wielkiego ale fakt że wbiegłam tam przed mężem to już uważam za wyczyn :o Dwa dniu póżniej moja Marcelinka była już na świecie urodziła się 14 lutego-piękna data :wink:

 

Co do RH niby wszędzie piszą że one wiatru nie lubią

Ja właśnie rozpoczynam przygodę z RH.Wczoraj wsadziłam go w półcieniu,nie jest tam jakoś bezwietrznie :wink: Silny wiatr wpływa niby na ich pokrój-robią się wtedy bardziej krzaczaste a nie idą w górę.Ale rosnąc rosną :D

Sorki coś mi c nie działa z alt :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To nie jest dobra wiadomość :( . A chociaż długo kwitnie?

 

Soniczko, u mnie w tamtym roku barwinek kwitnął prawie cały czas, jak nie tu to tam.

Szybko sie rozrasta, ale nie aż tak, żeby w jeden sezon wielkich szkód narobił.

A jak go za dużo, to ciachnąć gdzie trzeba i tyle.

Jemu to nie zaszkodzi :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szybko sie rozrasta, ale nie aż tak, żeby w jeden sezon wielkich szkód narobił.

A jak go za dużo, to ciachnąć gdzie trzeba i tyle.

Jemu to nie zaszkodzi :wink:

 

To mnie pocieszyłaś Aniu, bo strasznie nie lubię takich roślin, z którymi trzeba non stop walczyć.

Posadziłam poziomki ozdobne i teraz za nimi nie nadążam :wink: . Są WSZĘDZIE, a ja tak nie lubię.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co Ty tam znowu kupiłaś :o Fajna,kolorowa-nie badź taka podaj nazwę :wink:

 

To jest hebe, ma przesliczny kolor, który ma się zmieniać na jesieni.

Sama myslalam, że hebe są tylko zielone, a tu taka niespodzianka.

 

Soniśka podaj całą nazwę tego hebe :o .Ja mam od trzech lat bluszczolistny.Niby nie wytrzymuje naszych zim.Przez dwa lata cieszył oko bo zimy nie było ale coś mi sie wydaje że ta zima go potraktowała srogo :( Całe brazowe liście ale łodygi takie żyworodne więc go zostawiam.Może z miłości do mnie odbije :wink:

Wkopałam przedwczoraj miniaturkowa róże pienną.Rano patrze zmarniała :( Liscie oklapłe.Wczoraj lałam wodę ile się da.Dzisiejszy poranek-stoi piekna.Liście jędrne.Będzie dobrze. :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dankaf ja tą ciąże prawie całą przeleżałam, bo ciągle cos było nie tak, ale jak już weszłam w okres bezpieczny to szaleję ale jak widac moje dziecię zadomowiło sie na dobre :) Więc dziś idę do ogrodu z sekatorem :)

 

mam parę koleżanek, co całą ciążę musiały sie oszczędzać a na końcu klnęły, że przedtem dzieciątko sie śpieszyło a teraz wyjść nie chce :wink: :lol: :lol: :lol:

 

Trzymam kciuki za pomyślne i szybkie rozwiązanie :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Soniśka podaj całą nazwę tego hebe :o .

 

Hebe nazywa się ‘Heartbreaker’ (nie mogło inaczej, prawda :wink: :lol: ), rośnie do wysokości 60cm, liście wybarwiają się na purpurowo od jesieni do wiosny.

 

Trzeba mieć licencję na jego rozmnażanie i hodowanie :o i rzeczywiście na mojej metce jest numer pozwolenia - nie mam pojęcia na co i po co ta licencja, ale ciekawe.

 

Więc dziś idę do ogrodu z sekatorem

 

Aga, z sekatorem to jeszcze, jeszcze, dobrze, że Ci nie przyszło do głowy iść z łopatą :wink: .

 

 

nawet nie liczę ile mnie tu nie było

Po prostu wieki całe Ivo, ale cieszę się bardzo, że znowu jesteś :D .

Pozdrawiam :D

 

Bogusiu, dzięki serdeczne za życzenia :D .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...