Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Było o domu, teraz o ogrodzie Soniki...


Recommended Posts

Hej, hej :D :D :D

 

proszę się ze mnie nie nabijać.

Ani się nie pakuję, ani kolorków jeszcze nie ma.

 

Wczoraj po prostu padłam, ale za to dzisiaj - 5:12, a ja na nogach :D :D :D .

 

Kolorków nie ma, tzn. są ale w nadal w puszkach. Teraz malarz przygotowuje ściany. Bo trzeba położyć gładż, cobym miała gładziutko i śliczniasto :D :D :D .

 

Jak zajechałam do naszego domeczku, to myślałam, że orła wywinę - wszystkie okna zabezpieczone folią :o , wszystkie cokoliki obklejone taśmą :o , kominek też się nie uchował - normalnie SZOK :o :o :o .

 

Nie tak jak ten nasz dotychczasowy papruła. Jak ten nowy malarz tak maluje, jak przygotowuje wszystko, to dziewczyny- ściany będą jak lustro.

Chyba dam mu jeszcze górę do poprawki.

 

A wogóle to on nas przekonuje, żeby malować dopiero po parkiecie. Zapewnia, że nic się nie stanie, wszystko będzie dobrze zabezpieczone - zero problemów. A tak, to po cyklinowaniu kurz pójdzie na ściany i chyba mnie przekonał, no tak na 90%.

 

A Wy jak myślicie? Macie w tym względzie jakieś doświadczenia?

 

Z lodówką muszę się jednak przeprowadzić. W sumie to to jest ładna lodówka - inox i jest pojemna. Do spiżarki jej nie wstawię, bo ja nie mam spiżarki :( :( :( .

 

 

Ciku,

mam kogoś takiego :wink: , kto mi robi te wizualizacje. Ja niestety nie umiem.

 

Joola,

ten półsłupek jakoś mi przeszkadza wizualnie, a poza tym ja chcę mieć barek, tam gdzie jest stolik w wersji numer III.

Zmywara będzie zabudowana i będzie miała schowany panel(chyba).

Bo ja jeszcze ani jej nie wybrałam ani nie wiem kiedy to nastąpi.

 

W związku z tym co powyżej powstaje wersja nr IV.

 

Aha,

ja to już mam bardzo słabą kondycję od tego budowania i wykańczania i o 21ej, to mi się normalnie oczyska zamykają.

 

Baru,

z tą szafą na lodówkkę, to może i dobry pomysł, ale mężowski nie chce, bo mu się zagraci kuchnia. A on chce PRZESTRONNIE.

 

A wczoraj na GG, to byłam ja. Bardzo chciałam wiedzieć dlaczego byłaś taka ucharowana, a tu zero wiadomości.

 

Arcobaleno,

a zgapiaj sobie ile wlezie :D i dzięki za dobre słowo.

 

Moniś,

Twój pomysł z tymi szerszymi blatami jest świetny. Chyba odgapię.

U mnie też maja prawie wszędzie być szuflady.

 

Joola,

a zdjątka nowe są?

 

Uffff, ale się napisałam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 6,7k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

Sonika to ciesze sie, ze pomysl Ci sie spodobal!!!!!! Jak bede miala jeszcze jakies pomysly, to Ci je podrzuce!!!

 

A co z dziurami w stropie?????

 

Moje zaraz beda "sie robic" :wink:

 

Dziury w stropie będą się robić "kiedyśtam", ale wklej zdjęcia swoich proszę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Farby tak jak było umówione zaostały przywiezione :D :D :D i jutro wielki dzień - ZACZYNAMY MALOWANIE :D :D :D .

 

Ciekawa jestem bardzo tego koloru, który w męczarniach :wink: wybraliśmy wraz z miłym panem.

Myślę, że będzie ładny, bo malutka kropeczka na puszce wygląda całkiem, całkiem.... :D :D :D .

 

W między czasie powstała trzecia wersja kuchni, ale to jeszcze nie to o co nam chodzi:

 

 

http://naszdomek.photosite.com/~photos/tn/951_348.ts1125224696781.jpg

 

 

http://naszdomek.photosite.com/~photos/tn/952_348.ts1125230309093.jpg

 

Jeszcze nie to :roll: :roll: :roll: :roll:

Wybredna jesteś jeśli chodzi o wystrój wnętrz i dlatego efekt końcowy zawsze zapiera dech 8) 8) :p

 

Jak tam kolorki :roll:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Andrzejko,

kolorków jeszcze nie ma, bo robimy teraz gładzie, a malować będziemy chyba jednak po cyklinowaniu parkietu.

 

W międzyczasie powstała kuchnia numer IV-y i ciekawa jestem co o niej myślicie?

 

http://naszdomek.photosite.com/~photos/tn/971_348.ts1125735951015.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Andrzejko,

kolorków jeszcze nie ma, bo robimy teraz gładzie, a malować będziemy chyba jednak po cyklinowaniu parkietu.

 

W międzyczasie powstała kuchnia numer IV-y i ciekawa jestem co o niej myślicie?

 

http://naszdomek.photosite.com/~photos/tn/971_348.ts1125735951015.jpg

 

 

Na pewno 4 wersja jest najciekawsza i najbardziej przyciaga uwage. Pytanie tylko czy bedzie Wam odpowiadala kuchnia calkowicie otwarta. Jesli tak - to zdecydowalabym sie na nia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sonika, wersja nr IV jest ciekawa, szczególnie podobają mi się górne szafki, tylko czy nie będzie Ci za mało blatu roboczego? Ja mam blat roboczy dł. 2m i chociaż kuchnię mam dopiero od wczoraj, to już się cieszę, że jest taki duży. Teraz(w bloku) mam blat 110cm i jest mi na nim stanowczo za mało miejsca.Ale, to chyba kwestia oragnizacji miejsca pracy :wink: Wybrałabym między wersją 2-3 i z 4-tej zabrała górne szafki i zabudowę przy lodówce :wink:

(Czy będzie wersja V? :wink: )

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na pewno 4 wersja jest najciekawsza i najbardziej przyciaga uwage. Pytanie tylko czy bedzie Wam odpowiadala kuchnia calkowicie otwarta. Jesli tak - to zdecydowalabym sie na nia.

 

Kuchnia nie będzie otwarta. To tylko taki poglądowy rendering. Ściany zostają tam gdzie poprzednio :D .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na pewno 4 wersja jest najciekawsza i najbardziej przyciaga uwage. Pytanie tylko czy bedzie Wam odpowiadala kuchnia calkowicie otwarta. Jesli tak - to zdecydowalabym sie na nia.

 

Kuchnia nie będzie otwarta. To tylko taki poglądowy rendering. Ściany zostają tam gdzie poprzednio :D .

 

 

Całkiem fajnie wygląda, ale faktycznie, jak pisze Joola, chyba będzie trochę mało blatu

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sonika, wersja nr IV jest ciekawa, szczególnie podobają mi się górne szafki, tylko czy nie będzie Ci za mało blatu roboczego? Ja mam blat roboczy dł. 2m i chociaż kuchnię mam dopiero od wczoraj, to już się cieszę, że jest taki duży. Teraz(w bloku) mam blat 110cm i jest mi na nim stanowczo za mało miejsca.Ale, to chyba kwestia oragnizacji miejsca pracy :wink: Wybrałabym między wersją 2-3 i z 4-tej zabrała górne szafki i zabudowę przy lodówce :wink:

(Czy będzie wersja V? :wink: )

 

Niestety coś za coś. Nie widzę możliwości zrobienia dłuższego blatu, chyba żeby zrezygnować z tej szafy w lewym rogu, ale podoba mi się, więc chyba zostanie.

 

 

Czy będzie wersja V

 

 

chyba tak, a skąd wiesz??? :wink: :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sonika, wersja nr IV jest ciekawa, szczególnie podobają mi się górne szafki, tylko czy nie będzie Ci za mało blatu roboczego? Ja mam blat roboczy dł. 2m i chociaż kuchnię mam dopiero od wczoraj, to już się cieszę, że jest taki duży. Teraz(w bloku) mam blat 110cm i jest mi na nim stanowczo za mało miejsca.Ale, to chyba kwestia oragnizacji miejsca pracy :wink: Wybrałabym między wersją 2-3 i z 4-tej zabrała górne szafki i zabudowę przy lodówce :wink:

(Czy będzie wersja V? :wink: )

 

Niestety coś za coś. Nie widzę możliwości zrobienia dłuższego blatu, chyba żeby zrezygnować z tej szafy w lewym rogu, ale podoba mi się, więc chyba zostanie.

 

 

Czy będzie wersja V

 

 

chyba tak, a skąd wiesz??? :wink: :D

Sonika, no i z tego wszystkiego pomerdało mi się...chodziło mi oczywiście o wersję 1 i 4 a nie 2 i 3. Może spróbuj połączyć: Z wersji pierwszej prawą sronę kuchni (czyli od zlewu do stoliczka) a z wersji 4 od szafy do zlewu. Wtedy będzie i szafa i stoliczek i większy blat roboczy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witaj Soniko! Jestem u Ciebie częstym, choć milczącym gościem. Pięknie u Ciebie, ale podziwiam za cierpliwość. Kuchnia- tak, jak pisze Joola, prawa strona z wersji 1, lewa z ostatniej (uff, chyba mi się nie pomyliły), ale jaka będzie odległość między stołem a lodówką? Wersja 4 zakłada całą ścianę pustą, tak? Faktycznie mało blatu i jeszcze siedzący przy stoliku troszkę blokują dostęp do niego. Nie pamiętam ,czy masz spiżarnię ( to wszystko przez te łazienki)? Jeśli nie, to i szafek byłoby za mało. Pozdrawiam
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Agaj, Joola, Joskul,

zrobię tak jak mówicie - trochę z Iej, a trochę z IVej.

Też się boję, że za mało blatów w kuchni może być problematyczne w użytkowaniu.

 

Joola,

pytałaś o rzut parteru, oto on:

 

 

http://naszdomek.photosite.com/~photos/tn/972_348.ts1126011466828.jpg

 

na lewo od wejścia jest gabinet, na prawo kuchnia. Za kuchnią jest jeszcze kawałek holu i salon.

Na końcu wężyków będzie szafa, a na plecach szafy jest kominek w salonie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sonika to ciesze sie, ze pomysl Ci sie spodobal!!!!!! Jak bede miala jeszcze jakies pomysly, to Ci je podrzuce!!!

 

A co z dziurami w stropie?????

 

Moje zaraz beda "sie robic" :wink:

 

Dziury w stropie będą się robić "kiedyśtam", ale wklej zdjęcia swoich proszę.

 

Sonika na to jeszcze doslownie chwile trzeba bedzie poczekac.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...