Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Było o domu, teraz o ogrodzie Soniki...


Recommended Posts

Soniko, ja mam meble w paski, tylko jest to fornir czereśniowy ze wstawkami z wenge. Najpierw chciałam też takie rowki, ale moja projektantka wymyśliła te wąziutkie (ok.4mm) paseczki z ciemniejszego drewna. Meble mają rok i powiem Ci, że za każdym razem, czyszcząc fronty chwalę ją za to.

 

 

Joskul,

bardzo mnie to zaintrygowało. Jak technicznie jest to wykonane? Te paseczki są wklejone czy naklejone? I mają szerokość tylko 4mm?

 

A może masz zdjęcia, bardzo chętnie bym zobaczyła.

Wklej proszę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 6,7k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

Soniko, nie mam zdjęć i nie mogę nic obiecać :cry: Paseczki są wklejone, bo fronty są oklejone fornirem. Najpierw oglądałam próbkę, tylko raz polakierowaną i wtedy było to wyraźnie widoczne. Na gotowo były czterokrotnie lakierowane i nie widać wcale miejsca łączenia. Są wąskie, bo ja takie chciałam. Uważałam, że szersze wyglądałyby trochę głupio. Co do rowków, chyba firma Remeb lub Remebl ma takie w ofercie. Fronty są z bardzo ciemnego drewna a wyżłobienia wyglądają z bliska jakby były pomalowane czarną farbą. Wtedy można spokojnie je czyścić, no ale nigdy nie będzie to tak wygodne, jak przy jednej płaszczyźnie.

A co to za szlochy? będzie pięknie, zobaczysz. Czy barek wychodzi trochę na pokój, czy mi się zdaje? Nie bardzo sobie wyobrażam siedzenie przy nim, wybacz. Pozdrawiam i głowa do góry :lol:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Joskul,

dzięki. Szkoda, że nie masz foto, ale staram się sobie wypbrazić jak wyglądają Twoje mebelki.

 

Czy barek wychodzi trochę na pokój, czy mi się zdaje? Nie bardzo sobie wyobrażam siedzenie przy nim, wybacz.

 

Barek rzeczywiście trochę wystaje, ale nie na pokój tylko na hol. Do salonu jest jeszcze trochę.

Mnie tez ten barek się nie podobał, a głównie nie podobała mi się ta decha idąca do podłogi. Chyba byłoby trudno zmieścić nogi i wogóle to dla mnie wyglądał za ciężko.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oj, Sonkio kiedy Ty wreszcie zamieszkać, ja się doczekać nie mogę Twoich wnętrz. A skąd Ty ciągle trzaskać takimi wizualizacjami kuchni? :o Sama to robisz? W jakim programie?

p.s. wątpię, aby któryś z moich skromnych obrazków pasował do Twoich luksusowych wnętrz

:wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oj, Sonkio kiedy Ty wreszcie zamieszkać, ja się doczekać nie mogę Twoich wnętrz. A skąd Ty ciągle trzaskać takimi wizualizacjami kuchni? :o Sama to robisz? W jakim programie?

p.s. wątpię, aby któryś z moich skromnych obrazków pasował do Twoich luksusowych wnętrz

:wink:

 

 

Oj Zeljka,

kiedy ja wreszcie zamieszkam :wink: :wink: ???

 

Czekamy nadal na parkieciarza - podobno ma zacząć w przyszłym tygoniu, a potem jeszcze tylko malowanie i można mieszkać......nawet bez kuchni :wink: .

 

Zeljka - Twoje obrazki są tak piękne, iż mogę tylko żałować, że nie mam takiego talentu jak Ty i bardzo, bardzo bym się cieszyła mogąc powiesić taki śliczny obrazek na ścianie :D :D :D .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sonika.....gratulki....kuchnia ....miodzio,naprawde super!!!!Powiedz kochana kiedy Ty tam w koncu zamieszkasz????????? :wink:

ZNIECIERPLIWONA AHA :wink:

 

 

Dzięki Aha :D ,

ja tak myślę, że może na Boże Narodzenie nam się uda.

Ja to nawet bez kuchni bardzo już bym chciała zamieszkać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sonika napisala: Zeljka - Twoje obrazki są tak piękne, iż mogę tylko żałować, że nie mam takiego talentu jak Ty i bardzo, bardzo bym się cieszyła mogąc powiesić taki śliczny obrazek na ścianie.

Jak chodzi o malowane (bo te maluje okolo 2-3 god. zalezy od obrazku, te wyszywane znacznie dluzej) to powiec ktory to zrobie ci preznet na parapetowe. :p

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dropsiak,

płytki są firmy Venus, link tutaj:

 

 

http://catalog.venusceramica.com/index.php?MODULE=bce/application/Catalogue&UseID=2&DimensionID=5&Branch=N_N0000000001_N0000000043&sub_men=1

 

Mamy trzy kolory - beż, venge i cherry.

 

Dzięki

Zainspirowała mnie twoja łazienka, super jest.

Planuję w takiej kolorystyce zrobic większą łazieneczkę. Nad mniejsza sie zastanawiam.

Dzięki raz jeszcze.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Soniko, piękne mebelki do kuchni, ale ja zwróciłam uwagę na ścianę i jej wykończenie, na tym zdjęciu, gdzie je prezentujesz: czy pamiętasz jak to wyglądało? Widać tam jakby duże płytki położone poziomo, jeden rządek, nad nimi jakaś listwa (coś się błyszczy) a powyżej płytki mniejsze podłużne, nawiązujące do dzielenia na frontach mebli albo może to są też duże płytki ze wzorkiem?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pięknie będzie u ciebie Soniko. Bardzo ładny ten ciepły żółty – czy to beż – razem z ta bielą wygląda tak przytulnie i czysto – jasno... Ja już się nie mogę doczekać zdjęć z już zamieszkałego domku, to dopiero będzie...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czesc Soniko!

Dosyc dawno mnie tu nie bylo , ala to dlatego,ze wlasnie wprowadzilismy sie do naszego domku, dokladnie 5 tygodni temu. Widac duzo super nowosci u Ciebie i tylko badz cierpliwa i szybcko zamieszkacie u siebie. Co do parkieciarzy (kiedys rozmawialysmy o parkiecie olejowanym) to mam nadzieje,ze masz dobra ekipe. Ja niestety trafilam na fatalnego goscia, ktory znal sie tak na olejowaniu jak pewnie ja na sądach kosmicznych. U nas sie chyba tego pan uczyl razem ze swoimi pracownikami. Panowie rozpoczeli prace z koncem czerwca ,zakonczyli na poczatku wrzesnia! Acha , dodam,ze oni tylko cyklinowali i olejowali, bo parkiet polozyl ktos wczesniej. Ekekt koncowy jest dobry ,ale tylko na poddaszu, a niestety najbardziej reprezentacyjna czesc ,czyli salon jest po prostu schrzaniony brzydko piszac... Nie wiem czy juz podjelas decycje czy olej czy lakier?

Pozdrawiam :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...