Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Było o domu, teraz o ogrodzie Soniki...


Recommended Posts

Mam pytanko jakie płytki połozyłaś na podłodze jakiej firmy i jakie kolory znaczy się nazwy. Od kilku ładnych tygodni szukam jasno beżowego gresu i pasującego do niego brązu.

 

Niczym Was nie zaskoczę moje drogie, bo ostatnio tylko zaimpregnowali nam gresy.

Podobno w piątek ma przyjść parkieciarz i zacząć cyklinować.

 

Przez te ostatnie dni sprzątaliśmy ostro, bo kurzu są tony :wink: , ale wychodzimy na prostą.

 

Monique,

gresy w holu są chińskie, firmy Jadidi (te beżowe), a te wiśniowe są z Nowej Gali.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 6,7k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

Monique,

kurz zbieraliśmy normalnym odkurzaczem, bo po pierwsze centralnym nie wolno zbierać budowlanego, a poza tym nie mamy nadal tych ch..ych gniazd.

 

Łazienki dalej są nie wykończone - brakuje fug na podłogach, bo nauczona poprzednimi doświadczeniami fugować będę dopiero po zakończeniu wszystkich brudnych prac, czyli już niedługo :D .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sonika, dla mnie boooomba twoja kuchnia!!!

 

Jedyne nad czym bym sie zastanawiala to szklo w kuchni - obawialabym sie ciaglego osiadania kurzu z tluszczem (jak to w kuchni). Ale poza tym suuper - sama chyba pomysla o czyms podobnym :).

 

Jesli mozna spytac- duzo dalas za projekt aranzacji kuchni?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kasztanko,

a co masz konkretnie na myśli z tą dziwacznością :o ?

 

 

nooo mam na mysli te okraglaste szafki :)

tzn szybki w nich :) i polke .......ale jak tak teraz analizuje to moznaby to latwo zmienic :)

moze przesadzilam ....... na pierwszy rzut oka wydawalo mi sie jakos kosmicznie :)

 

 

Tych okrąglastych szybek nie będzie, jak również nie będzie tego stoliczka.

W sumie to dalej nie wiem co będzie i jak będzie :wink: .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kasztanko,

a co masz konkretnie na myśli z tą dziwacznością :o ?

 

 

nooo mam na mysli te okraglaste szafki :)

tzn szybki w nich :) i polke .......ale jak tak teraz analizuje to moznaby to latwo zmienic :)

moze przesadzilam ....... na pierwszy rzut oka wydawalo mi sie jakos kosmicznie :)

 

 

Tych okrąglastych szybek nie będzie, jak również nie będzie tego stoliczka.

W sumie to dalej nie wiem co będzie i jak będzie :wink: .

 

hehe ale sprytnie zorganizaowalas zabudowe istniejacej lodowki :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Monique,

wszystkie podłogi łącznie z holem były bardzo dokładnie zabezpieczone tekturami i folią.

 

Teraz przed impregnacją wszystko to wyrzucilismy, bo tony kurzu siedziały w kartonach i znowu położylismy nowe i czyściutkie.

 

Luster ani kabin nie mamy jeszcze zamontowanych, ale są już kupione - kabiny znaczy się :wink: .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kafelkarz ma jeszcze do nas wrócić żeby zafugować podłogi.

 

Teraz jak patrzę na Jego pracę, to pomimo czasu jaki spędził u nas muszę przyznać, że dobrze się stało iż tyle siedział, bo przynajmniej miał czas na oględanie każdej płytki po 10x i ułożył każdą jedną tak, że nie ma się do czego przyczepić.

Wszystko jest równiutko, pod sznurek, a On widocznie potrzebował na to aż tyle czasu.

 

Lepsze to, niż miałby się spieszyć i robić na łapu - capu :wink: :), a mnie miałaby potem brać ch...a.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Soniko, chociaż wyrzuciłaś projekty kuchni, ja i tak mam ją w głowie. :D Przyszlo mi do głowy, żeby we frontach szafek górnych nawiązać nie do koła, ale zrobić łagodne łuki, łączące szkło z elementem drewnianym. Poza tym, stolik jest potrzebny, mówię z doświadczenia. A może zblokować barek ze stolikiem? Barek byłby w tym samym miejscu, a od środka stolik, powtarzający kształt barku z jednej strony, a z drugiej jakoś łagodnie (znowu te łuki :wink: ) zaokrąglony. Tyle wymyśliłam. Powodzenia i wytrwałości.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Soniko, chociaż wyrzuciłaś projekty kuchni, ja i tak mam ją w głowie. :

 

 

Dobre :D :D , uśmiałam się :D :D .

To Ty się nauczyłaś mojej kuchni na pamięć :wink: ?

 

Im dłużej myślę o tym wszystkim, tym bardziej skłaniam sie do tego aby górne szafki w ogóle nie były przeszklone, tylko całe białe, podzielone na cztery części.

Gdzieś to widziałam na żywo i bardzo mi się podobało - przypominało mi kostki lodu :wink: :) .

 

Tylko wtedy czy szafę nadal robic przeszkloną czy nie?

A może bez tej szafy?

 

Sama już nie wiem....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...