Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Było o domu, teraz o ogrodzie Soniki...


Recommended Posts

  • Odpowiedzi 6,7k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

Bambusowa się robi, a niebieska czeka na swoją kolej.

Mam nadzieję, że tę małą skończy w tym tygodniu.

W najbliższym czasie będziemy wołać malarzy coby robili parter. I-e piętro jest już raz wymalowane, a dół wogóle nie zaczęty.

Jak skończy wreszcie te łazienki (kiedy to będzie?), to możemy kłaść parkiet.

Z rzeczy "na już" zostanie nam kuchnia, ale ten temat jest jeszcze wogóle nie rozpoczęty. Nie mamy wybranych ani płytek, ani mebli ani wykonawcy.

Aha, zrobiliśmy ostatnio schody do piwnicy - nawet ładne wyszły.

 

Co do zdjęć to już chyba wszystko sfotografowałam co się nadaje do fotografowania.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sonika! Właśnie miałam zapytać co z kuchnią! :wink: Nie martw się nie Ty jedna wahasz się co do kuchni... jeśli chodzi o kafle, to wkleiłam parę w mimi ispiracjach... Rany tyle tego jest, że głowa boli i nie wiadomo co wybrać... i żeby jeszcze pasowało do mebli, podłogi...ech.. Soniczko na kiedy planujecie przeprowadzkę, może na wakacje :D

p.s. schody, schody-też nadają się do fotografowania :D tym bardziej, że piszesz:

..zrobiliśmy ostatnio schody do piwnicy - nawet ładne wyszły.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

O przeprowadzce na wakacje, to przestałam już marzyć dawno.

Gdyby te łazienki szły szybciej, to może. A tak nie ma szans.

Dopóki nie będzie łazienek, nie możemy kłaść parkietu.

No i ta kuchnia.....ech.

Wybór trudny i jeszcze kupę forsy kosztuje, a ta topnieje, topnieje.......

 

Zdjęcia schodów postaram się zrobić dzisiaj.

 

A co u Ciebie? Jak tam prace budowlane?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Taki parkiet będziemy mieć w salonie:

 

http://www.domeksoniki.photosite.com/~photos/tn/273_348.ts1110611636125.jpg

 

wiśnia parzona.

Ja też taki chcę!!! Piękny, cudowny, śliczniasty.... Sonika baaardzo zazdroszczę Ci tego parkietu, niestety mój mąż nie daje się przekonać (na razie 8) ) bo : dziecko, pies, znajomi ...i ...ogrzewanie podłogowe :cry: Płaczę, tłumaczę..nic..nie pomaga... A ja na pewno nie chcę kafli w salonie. Więc pewnie na razie będzie jakiś lepszy laminat a potem wymiana przynajmniej na panel drewniany.

Sonika u Ciebie prace łazienkowe idą jak krew z nosa a u mnie chwilowo całkiem stoją, bo czekam aż hydraulik wróci z zagranicznych wojaży i uruchomi ogrzewanie podłogowe :-? Czyli jeszcze jakieś 2-3 tygodnie :-? W tym czasie wybiorę kuchnię , kafle, armaturę... nie ma tego złego... :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Brama jest z firmy "Rundum Meir" i jest drewniana, wykonana ze świerku kanadyjskiego, przesuwna, bardzo wygodna, bo przesuwasz tylko tyle ile chcesz..

A tak wygląda od środka:

 

http://domeksoniki.photosite.com/~photos/tn/538_348.ts1106041142000.jpg

 

 

http://domeksoniki.photosite.com/~photos/tn/539_348.ts1106041176000.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Joola,

jeszcze nie wiem jak go ułożymy, ale myślałam, że takie przesunięte w stosunku do siebie klepki, np. o 2/3 długości. Co o tym myślisz?

 

Parkiet olejowany też bardzo mi się podoba, ale ktoś na forum napisał, że ten proces trzeba powtarzać co pół roku, łącznie z wynoszeniem mebli, więc chyba się nie zdecydujemy.

 

Może ten na górze zaolejować? Sama już nie wiem....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...