Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Było o domu, teraz o ogrodzie Soniki...


Recommended Posts

  • Odpowiedzi 6,7k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

Zajrzałam do Ciebie po dłużeszj przerwie i widzę, że w końcu są jakieś postępy co do kuchni. Ten projekt który dostałaś jest całkiem fajny, i moim zdaniem nie musisz się przejmować że koło kuchenki masz krótki blat, bo masz jeden bardzo długi przy oknie. a przecież jaksię coś w kuchni robi to nie w kilku miejscach na raz tylko w jednym.

A obok kuchenki ten kawałek wystarczy żeby coś odstawić z kuchenki albo postawić przygotowane do wrzucenia do garnka na przykład....

 

Bardzo fajny projekt :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki Ada za cenne uwagi, chyba przesunę zlew w prawo, tak jak mi radzisz i będę mieć większy blat przy kuchence :D .

 

A jaki masz zlewozmywak - jakiej firmy i jaki duży?

 

Honzka,

fugi mamy zrobione na najmniejsze krzyżyki, a to jest chyba 2mm.

 

Zlew firmy Teka, chyba 95 cm długości, 1,5 komory, koniecznie faktura len.

Blat między kuchenką a zlewem bardzo się przydaje, bo większość potrzaw przygotowuje właśnie tam, a w samym rogu mam wstawiony czajnik, ekspres i toster. Pamiętaj też, żeby tam gdzie masz najdłuższy blat zrobić dodatkowe gniazdka, bo potem może być problem. Ja mam 2 podwójne w samym rogu i na lewo od zlewu niedaleko rogu kolejne podwójne gniazdko - bardzo się przydaje. Poza tym długi blat pomiędzy zlewem a kuchenką jest praktyczny bo zarówno do jednego jak i drugiego masz blisko, więc pokrojone czy obrane warzywa możesz prosto z deski wrzucać do gara lub zlewu.

 

Najmniejsze krzyżyki to 1,5 mm.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam i wreszcie odpowiadam:

 

Zeljko,

tez sobie myślę, że takie wypady dobrze robią - musze je powtarzać od czasu do czasu i podładowywać akumulatorki :D

 

Honzko,

na szyby musimy jeszcze poczekać. Teraz na tapecie kuchnia.

 

Isko,

kuchnia nie jest jeszcze ostatecznie wybrana ani zaprojektowana.

Krążę :wink: pomiędzy firmami i pewnie coś się wreszcie z tego mojego krążenia wykluje.

 

Aha,

zaraz wkleję sobie do profilu - dzięki :D

 

 

Acca,

konstrukcję kupiliśmy w Castoramie, ale nie pamiętam ile kosztowała, bo to było jakieś dwa lata temu. Musiałabym poszukać faktury.

Stopnice robi nam stolarz, w cenie chyba 180zł/ szt.

 

 

Dario,

nad projektem jeszcze pracuję i chyba wreszcie, w końcu coś się urodzi.

Wolałabym jednak mieć ten dłuższy blat w tym samym ciągu co kuchenka.

 

Ado,

wczoraj był ktoś mierzyć kuchnię i ma się wypowiedzieć czy zlew da się umieścic centralnie do okna - bardzo bym chciała.

Jeśli chodzi o kontakty, to pewnie i tak będe musiała je poprzesuwać, ale dzięki za radę.

 

P. S. Malarz miał zacząć we wtorek, ale dał znać, że dopiero po przyszłym tygodniu :(

 

Pozdrawiam serdecznie

Sonika

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hej :lol: Z punktu widzenia posiadaczki zmywarki (po raz pierwszy w życiu) to przy zlewie praktyczie wogóle się nie stoi. Odpada więc podziwianie widoków za oknem w trakcie zmywania. Dużo wiecej czasu spędzam na wgapianiu się w okno w trakcie przygotowywania różności przy blacie. Mój blat ma prawie 2,5m i bardzo często udaje mi się go wykorzystywać w pełni (mikser, blacha na ciasto, jakaś micha i deska duża do krojenia, i miejsca nie ma). Chyba rzeczywiście idealnie jest mieć duzy blat między kuchenką a zlewozmywakiem ale niestety u mnie to się nie udało. W praktyce nie narzekam. :lol:

Pozdrawiam i życzę szybkiej przeprowadzki.

Ps. fajny pomysł z tymi otworami na strych!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bikosa,

witam serdecznie :D .

Kuchnię mam strasznie nieustawną - za dużo różnych otworów - wejść, przejść i u mnie zlew pod oknem to jest chyba najlepsze rozwiązanie. Pozostaje tylko kwestia jego wielkości i to czy potrzebny jest ociekacz.

 

Jak uważacie - czy mając zmywarkę, potrzebny jest ociekacz?

Pozdrawiam serdecznie

Sonika

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie w dziurach szyby, ale wykonanie tragiczne - facet ma to zmieniać...

zrobię fotkę i pokażę w czym rzecz ....

Trzymam kciuki za postępy kuchenne .... :lol: :lol: :lol:

 

Zlew zrób bardziej na środku okna. Jak zostawisz tak w rogu będziesz potem narzekać, że stoisz w kącie, żeby coś opłukać ....

 

:lol: :lol: :lol:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Soniko u siebie w bloku mam zmywarkę i mały zlew bez ociekacza. Nie jest to dobre. Zlew na pewno jednokomorowy, ale koniecznie z ociekaczem.

Wszystkie umyte warzywa, czasem coś, do szybkiego spłukania i ponownego użycia potrzebują ociekacza. W tej chwili odmrażam pangę.

Długa ryba leży na talerzu i leje się z niej na blat, a mogłaby leżeć na ociekaczu. W domu będę go miała, obowiązkowo.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tola prawdę mówi . :D ..też mam zlew jednokomorowy nawet z ...dwoma ociekaczami...po obu stronach zlewu ...jeden z własnym odpływem ....bardzo ale to bardzo sie przydaja ,może nie tyle przy zmywaniu ( przydatne) ale bardziej podczas przgotowywania posiłkow -mięs ,ryb ,warzyw ....

 

Tola dobrze ,że mi przypomniałaś ...muszę rybę odmrozić !!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie w dziurach szyby, ale wykonanie tragiczne - facet ma to zmieniać...

zrobię fotkę i pokażę w czym rzecz ....

Trzymam kciuki za postępy kuchenne .... :lol: :lol: :lol:

 

Zlew zrób bardziej na środku okna. Jak zostawisz tak w rogu będziesz potem narzekać, że stoisz w kącie, żeby coś opłukać ....

 

:lol: :lol: :lol:

 

Badi, a co się stało? Dlaczego tragiczne :o ?

 

Co do zlewu, to już wiem, że ma być z ociekaczem i pośrodku okna - dzięki Tolu, Ewuniu i Bikosa :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dobrze nam się zaczął tydzień, a właściwie bardzo dobrze - po dniach przestoju coś przybyło - parapet w łazience i cztery stopnice.

Stolarz okazał się OK, robi dobrze, a przede wszystkim szybko. I to mnie cieszy, baaardzo cieszy :D :D :D

 

http://naszdomek.photosite.com/~photos/tn/1813_348.ts1141039062000.jpg

 

 

http://naszdomek.photosite.com/~photos/tn/1817_348.ts1141039450000.jpg

 

 

http://naszdomek.photosite.com/~photos/tn/1814_348.ts1141039340000.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witaj Soniko ,

 

Ta kuchnia też mi się podoba . Małam napisać o zlewie , że na środku pod oknem i koniecznie z ociekaczem , ale mnie dziewczyny ubiegły :) .

 

A gdzie śmigałaś na nartkach ?

Ja wybieram się dokładnie w sobotę ( i niestety nie dotrę do Wa-wy na spotkanie Muratora :cry: )

 

Pozdrowionka :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W łazience zaszły zmiany, przybyła nam ściana:

 

 

http://domeksoniki.photosite.com/~photos/tn/1414_348.ts1110203552000.jpg

 

 

http://domeksoniki.photosite.com/~photos/tn/596_348.ts1112424088000.jpg

 

Jeszcze tylko z miesiąc :wink: i będzie skończona.

 

Rozmawialiśmy także z "potencjalnym" parkieciarzem.

25zł/m2 za robotę + materiał.

Cena bardzo dobra, muszę zobaczyć gdzieś jakość, ale z tym nie będzie problemu, bo układał w paru domach na naszym osiedlu.

A ja dalej nie wiem - lakierować czy olejować?

 

Soniko, po pierwsze gratuluję co już inni uczynili a ja jeszcze nie - pięknego i i fantazyjnego domku:).......nic tylko podziwiać:)......jeśli mogę zapytać ta wstawka w ścianie z pustakó szklanych w łazience to jak jest usytuowana w stosunku do drzwi?.....bo zaplanowaliśmy dokładnie też z 2 pionowych rzędów ale od dołu stoi na 1 bloczku a góra wystaje 2 bloczki ponad drzwi (przedpokój ma 3m wysokości także jest jeszcze luz) ale ciężko to sobie wyobrazić i jeszcze w jaki sposób stawiane czy na zaprawie i fuga czy konstrukcja i fugi z plastiku (tworzywa) jakiegoś koloru (bo w hurtowniach na dużych powiezchniach ścian to zupełnie inaczej wygląda)

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witaj Maxtorko,

już wiem gdzie i jaki ma być ten zlew - dzięki :D , bardzo podoba mi się Twój :D .

 

A na nartkach smigaliśmy w Zakopcu, było SUPERAŚNIE, tylko szkoda że tak króciutko, ale w przyszłym roku sobie odbijemy :D .

Budowa się skończy, dylematy kuchenne staną się wspomnieniem......, ale się rozmarzyłam :wink: :D .

 

A dokąd Ty się wybierasz?

 

Dzięki Natko :D - taka mała rzecz - raptem cztery stopnice, a ja cieszę się jak dziecko :wink: . Już chyba zupełnie mi się pomerdało przy tej budowie.

Jutro WIELKI DZIEŃ - będę trzymac kciuki!!!!

 

Dzięki Golewo za miłe słowa o naszym domku :D .

Luksfery mamy na bocznej ścianie w stosunku do drzwi, tutaj będzie lepiej widać:

 

http://ssonika.photosite.com/~photos/tn/2023_348.ts1132592744000.jpg

 

osadzone są w białym profilu z PCV (chyba to jest PCV :-? ).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Soniczko ,

 

zobaczysz , ani się obejrzysz a będziesz piła kawusię przy stoliczku w kuchni :D . Teraz to już macie z górki ( jak przystało na narciarzy ) .

Ja wybieram się do Szczyrku , jężdżę tam od kilku lat właśnie na początku marca , warunki narciarskie świetne a nie ma już ludzi , bo ferie skończone .

 

Trzymam kciuki żebyście Wielkanoc świętowali już " na Swoim " :p

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

hej Soniczko,

 

dawno nie zaglądałam a tu takie zmiany ? !!! :lol: Schody pięęękne... Prawie czuję ciepło drewna pod bosą stopą. Dobrze jest mieć schody z kamienia ale drewniane... to jest własnie to ciepło, którego troszkę mi brak w moim domku. Ech, już najprzyjemniejsze chwile przed Wami. Trzymam kciuki za tempo prac. :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...