Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Było o domu, teraz o ogrodzie Soniki...


Recommended Posts

Adaman - to oświetlenie schodów wyszło tak zupełnie przez przypadek :wink: , ale w sumie chyba nie najgorzej :-? ?

 

Które płytki i gdzie są oklejone taśmą, bo nie mogę się dopatrzeć - przy wejściu na schody?

Jeśli tak, to na tym wiśniowym kółku jest zwykła, nieepoksydowa fuga i ja ją zakleiłam żeby pył budowlany w nią nie wchodził, bo bym jej w życiu nie doczyściła i zamiast ciemnej miałabym szarą.

 

Normalnie cała podłoga jest zaklejona, została tylko odkryta dla specjalnych Gości :D .

 

Schody mamy z marmuru, nie widziałam ich chyba ze dwa lata - to też będzie wydarzenie :wink: :D .

 

 

sprowadź się w końcu!!!!!! Szkoda takiej chałupki, żeby stała samotnie, takich podłóg, żeby ich nikt nie podziwiał, takich schodów, żeby po nich nikt nie biegał, takich.... i oczywiście takich sypialni z takim słupem, żeby.... :wink:

 

Joasiu - już się pakuję :D , i pakuję, i pakuję.....i końca nie widać :wink:

 

A odnośnie tego słupa, to co konkretnie masz na myśli :wink: ?

 

 

to,co Ci w pierwszej kolejności przyszło do głowy... :wink:

 

W pierwszej kolejności to mnie przyszło do głowy, że strasznie dużo na nim drzazg :wink: .

 

 

a jednak i to Ci przyszło na myśl!!! Nie zawiodłam się na Tobie! :wink: :lol:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 6,7k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

Sonisia , ja już się nie mogę doczekać kiedy postawisz w kuchni kwiatki i inne duperełki , kiedy będzie taki swojski nieładzik , bo to będzie znaczyć że już tam mieszkacie :D

Tak więc kochana pakuj sie szybciej :D i tknij duszę w ten piękny dom :D , bo bez Was to tylko budynek .

 

PS . Kiedy jedziecie nad morze ? Pomacham choć chusteczką :D

 

Maxtorko - ta "Sonisia" wprost mnie rozczuliła, tak mi się zrobiło miło i cieplutko na serduchu :) .

 

Ja właśnie z tymi duperelkami mam kłopot - spakować ich nie idzie - za dużo ich i tyle :wink: .

 

Jak będziemy jechać to dam znać, cobyś tę chusteczkę szykowała :wink: .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

widziałam w naturze :D

bardzo pikny :D

 

Soniczko, ale u Ciebie ruch :lol: troszkę mnie tu nie było i właśnie nadrabiałam zaległości, nerwowo próbowałam się doczytać czy już mieszkasz czy nie, ale nie :o Ty to masz cierpliwość, chociaż z drugiej strony cieszę się że nie omineła mnie Twoja przeprowadzka :wink:

 

kuchnia wyszła super, podłogi nadal lśnią, są śliczne :wink:

 

a jak balustardy, szukasz juz czegoś?

 

możesz powiedzieć czym impegnowałaś gres i czy jest to konieczne, bo mój wykonawca twierdzi że nie, ale mam wrażenie że mu się nie chce robić :evil:

 

pozdrawiam serdecznie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rzeczywiście ruch u nas prawie jak na Marszałkowskiej :wink: :D .

 

Honzko - balustrad jeszcze nie szukam, zacznę może we wrześniu.

 

Gres mamy zaimpregnowany preparatem firmy Kiehl, ale można też HG.

Nas w sklepie bardzo uczulali żeby to zrobić, to zrobiliśmy :) .

 

Zresztą na stronie Nowej Gali też jest napisane, że gresy polerowane należy impregnować:

 

Specjalnej pielęgnacji wymaga polerowana powierzchnia płytek. Proces polerowania polega na mechanicznym zeszlifowaniu wierzchniej warstwy płytki za pomocą specjalnych ściernic i uzyskania efektu "lustra". Ze względu na otwarcie mikroporów w procesie polerowania, producent zaleca stosowanie impregnacji powierzchni płytek polerowanych przy pomocy środków impregnujących renomowanych firm dostępnych na rynku w celu ułatwienia utrzymania podłogi w czystości w trakcie eksploatacji oraz zapobiegania plamienia płytek. Nie poleca się woskowania lub natłuszczania powierzchni płytek w celu zabezpieczenia przed brudzeniem.

 

Lepiej zaimpregnować, niż potem żałować :wink: .

_____________________________________________________________

 

Wzięliśmy się dzisiaj ostro za sprzątanie domku. Na pierwszy ogień poszedł garaż, potem był strych.

Okazało się, że w dalszym ciągu mamy tysiące przeróżnych rzeczy, które już się chyba nie przydadzą - śrubki, śrubeczki, zaczęte worki przeróżnych fug, tubki silikonów, pół worka wapna, worek cementu... - normalnie cuda. Skąd się to wszystko bierze :o ? W trakcie budowy mieliśmy wynajęte co najmniej trzy kontenery na odpady budowlane, a one wciąż są :o - szok :o .

 

Strasznie mnie to wszystko zmęczyło, ale na deser musiałam zrobić sobie przyjemność i "odpakowałam" :wink: schody do piwnicy:

 

http://ssonika.photosite.com/~photos/tn/2283_348.ts1152360728000.jpg

 

 

http://ssonika.photosite.com/~photos/tn/2285_348.ts1152360858000.jpg

 

 

http://ssonika.photosite.com/~photos/tn/2282_348.ts1152360336000.jpg

 

Na więcej nie było mnie stać :wink: .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

kurcze, ze tez nie moglam do Was dotrzec :cry: :cry: :cry:

 

Nam też było bardzo smutno :( , ale siła wyższa.

Nic się nie martw Natko - jeszcze powtórzymy i to nie raz :D .

Baru już drogę zna na pamięć :wink: , Maksiu pewnikiem znowu zawita - przynajmniej taką mam nadzieję :wink: :D , bo lubi chodzić po górach , a Majka to tylko rzut beretem od nas, więc sama widzisz :D .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Soniczko pięknie!!!

 

I kuchnia jest taka jak chciałaś i cała reszta też.

Zazdroszczę, że najtrudniejsze wybory masz już za sobą i co najważniejsze to były wybory mądre i teraz możesz się tylko cieszyć.

 

Ja ciągle w lesie ze wszystkim i drogi wyjścia nie widzę :roll:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Soniczko pięknie!!!

 

I kuchnia jest taka jak chciałaś i cała reszta też.

Zazdroszczę, że najtrudniejsze wybory masz już za sobą i co najważniejsze to były wybory mądre i teraz możesz się tylko cieszyć.

 

Ja ciągle w lesie ze wszystkim i drogi wyjścia nie widzę :roll:

 

Dzięki Toluś :D ,

przyznać jednak muszę, że wybory to była męka straszna.

 

Jeszcze sporo zostało do zrobienia i też póki co drogi wyjścia nie widzę :wink: , ale się nie zrażam i umówiłam się na pomiar szafo-garderoby - za darmo :wink: .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Soniko, to sa schody do piwnicy?????? :o Z czego sa zrobione? No co za elegancja...Ja bym u Ciebie ciagle po tych schodach latala a potem po tych korytarzach, a potem po tych parkietach.., a potem w kuchni bym sie krecila z dwa dni... :wink:

No to co, nic tylko zatrudnic Ciebie jako doradce w urzadzaniu naszego domku! :wink:

A tak powaznie, slow brak na piekno w Twoim domu. :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...