Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Było o domu, teraz o ogrodzie Soniki...


Recommended Posts

Ale mi sie podoba twoja kuchnia!!! W koncu cos jasnego i nowoczesnego! Napisz koniecznie jak sie sprawuja te "szyny" zamast tradycyjnych raczek do otwierania szafek. Ja wlasnie tez takie planuje a nie wiem jak z praktyka :wink: Chcialam tez czesciwow kremowe lub biale meble a tu wszyscy strasza, ze widac brud, slady palcow itd. a na ciemnych nie. Jaki ty masz doswiadczenia?

 

Mi tez brdziej sie podoba blacha - sama o niej myslalam. No, ale podobno niepraktyczna: widac palce, kropelki wody i potraw. Smugi po przetarciu.

 

Ja znalazlam panaele pcv firmy forbo imitujace drewno, szklo i metal (dopero wprowazdaja do sprzedazy - mozna zobaczyc pod koniec 2 str mojego dzinnika). I jestem na to szklo zdecydowana.

 

Ale moze byc tez prawdziwe szklo - tak ja pisalac przezroczyste lub ew. w kolorze sciany. Znajmi maja nad ciagiem kuchennym mleczn0-biale szklo i chwal sobie jako bardzo dobre w utrzymaniu i praktyczne :roll:

Ach te decyzje :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 6,7k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

z tego wyboru szyba, czy blacha..wybrałabym balche..

 

ale ..........bo mam ale :wink: czy nie bedzie za ciężko z tą blachą przy tak jasnych delikatnych meblach Soniko?? ona jakoś mi sie kojarzy tak gastronomicznie :-? ...osobiscie najlepiej widziałbym u Ciebie taką szybe przeźroczystą, zeby nie tracic tego pięknego koloru sciany....to taka moja skromna sugestia :)

Ja tez o takiej szybie myslalam :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moja blacha jest ryflowana czyli a taką fakturą ( można ją zobaczyć na stopniach w autobusie ). Nic na niej nie widać, chyba że ktoś jest bardzo dociekliwy :wink: :)

Tylko nie wiem czy u Ciebie taka blacha nie zaburzyła by tej gładkości.

Rzeczywiście to szkło z Ikei nie bardzo tutaj pasuje, ja najbardziej skałaniałabym się do przezroczystego szkła żeby było widać kolor ściany.

I rzeczywiście pucowanie mojej kuchenki to nie lada wyzwanie :-? ale chciałam to mam 8)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sonika nie widzę Twoich zdjęć na początku tzn. doszłam do 10 str. i nic.Wszyscy chwalą a ja widzę tlko podłogę,łazienki ikominek. a poza tym du....zo prostokącików z małymi kolorowmi kadracikami w środku. poprosiłam syna mojego brata żeby mi pomógł,ale i on nie potrafi. Chociaż na komputerach się zna. A może trzea jakiś specjalny program.próbowaliśmy jakieś ściągnąć,ala nic.Jestem zła.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki WSZYSTKIM za opinie :D - na Was zawsze można liczyć :D :D :D !!!

 

Wniosek - szyba z Ikei do zwrotu - muszę szukać przeźroczystej, a ponieważ szyba za kuchenką powinna być hartowana ( a ze znalezieniem takowej tanio mogę mieć problemy), muszę się jeszcze zastanowić czy nie zostawić tej blachy, a zwykłą, przeźroczystą szybę dać tylko po bokach.

 

Jak się tak przyglądam, to w sumie podoba mi się tak jak jest - bez niczego i w ogóle najchętniej tak bym zostawiła :wink: , - ale to byłoby niepraktyczne :-?.

 

Dzięki Iga :D - mam nadzieję, że szyny będą się dobrze sprawować - nie musisz szukać uchwytu, zawsze w niego trafisz :wink: .

Myślę, że i z utrzymaniem czystości nie będzie problemu - przetrę szmatką i już.

Gdzieś czytałam, że z fornirowanymi jest właśnie większy kłopot, bo trudno z nich usunąć plamy z tłuszczu.

 

Oglądałam te panele, o których piszesz, ale one są chyba na podłogę?

 

AgnesK, Słoneczko - pomysł z kafelkami jest dobry, ale jak sobie pomyślę, że ich położenie trwałoby ZNOWU z pół roku :wink: , to dostaję gęsiej skórki :wink: .

 

 

Roszponko - nie bądź zła :wink: ,

tamtych zdjęć już nie ma - wykasowałam, ale niczego nie straciałaś, bo tam też były tylko łazienki, podłoga i kominek.

 

 

Mohag

- mała korekta - na 10-ej to ja dopiero latałam z lodówką po kuchni :wink: .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oooo - wlasnie - ja tez bym poprosila o info cenowe na temat blatu. Wczesniej myslalam o mdf, ale ja zapalona kuchwrka jestem, maz nie lubi desek do krojenia uzywac :wink: wiec tak sobie mysle, czy gdzies nie zaoszczedzic (kuchnie i tak u stolarza planuje robic) i nie szarpnac sie na taki kamienny blat - jakis brazowawy marmur :o Tylko to hcyba sam material ok 100/m2? Plus jakas obrobka i montaz :o Ile cie to wyszlo?

 

Panele sa na podloge - no ale jak przeszkoda w tym, zeby je na sciane polozyc? :wink: W koncu panele oklejone formirem kladzi sie na sciane, szkolo, blach, wiec dlaczego ni panale z pcv? :wink:

Kuchnia to prawdziwy dylepmat - ja za nic nie moge sie zdecydowac :roll: Wiem, ze ty tez tak mialas :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Soniko, a dlaczego nie dasz szyby lekko matowej, bo ta na zdjęciu to mleczna jest, taka matowa by była fajna

 

Veruniu,

jak kupowałam tę szybę w Ikei to w ogóle nie pomyslałam, że ona będzie mleczno - biała.

Byłam pewna, że kupuję matową i dopiero w domu się okazało, że ona tak wygląda.

Muszę pójść do szklarza, wziąć próbki innych szyb i przymierzyć.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Roszponko,

miałam architekta wnętrz.

Projektował nam podłogę w holu, łazienki i kuchnię.

 

Blat jest z granitu o nazwie Brasilian Gold.

 

Iga - ten blat jest moim marzeniem :D .

Został zaimpregnowany specjalnym środkiem z atestem na kontakt z żywnością i teraz nie będę musiała używać żadnych desek do krojenia :D .

 

Ciekawa jestem czy przysłaliby próbki tych paneli :-? , bo musiałabym najpierw pomacać :wink: - jak myślisz?

 

Jak sobie odświerzyłam pamięć :wink: , to temat kuchni wałkowałam chyba z rok :-? .

To był jeden z najtrudniejszych tematów :wink: .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to ja temet kuchni tez juz z rok walkuje :wink: :lol: U mnie jet ten problem, sama zreszta chcialam go miec :wink: , ze kuchnia polaczona z salonem i jadalnia, trzeba wiec to wszystko zgrac. Nie moge wiec za bardzo w kuchni poszalec :wink:

 

No dobra , wal w takim razie, mozesz na prv, po ile taki cudne blaty chodz, bo mi wielka na niego zrobilas ochote :D Jak jeszcze sa takie impreganaty to :wink:

 

Co przeslanie probek nie mam pojecia. Ten wzornik u dydtrybutor, ktory widzialam to byl taki dosc gryby segregator :roll: Ale oni maja siec w calej Polsce. Ja mam to szczescie, ze siedziba jest w Poznaniu :D Ja tam po prostu zadzwonilam i podali mi dytrybutora z wzornikami najblizej mnie, wiec sprobuj ta sama metoda :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No proooszę... człowiek na tygodniowy urlopik wyskoczył a tu już blacik wyśmienity jest, przeprowadzka w sierpniu... Nooo toooo BRAAWOOOO!!

PS. A jednak szkoda, że nie bliżej mamy te chatki - chętnie bym to cudo w realu zobaczyła. Pozdrówka Soniczko!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki Meteo :oops: :D .

Szyba z Ikei kosztuje 30 zł - 40x60cm, tyle samo blacha. Ile kosztowałaby u szklarza jeszcze nie wiem. Prowadnice też są w takiej samej cenie, tylko dłuższe - na 120 cm.

 

Na ścianie z kuchenką mam same szuflady:

 

http://naszdomek.photosite.com/~photos/tn/4005_348.ts1150290734000.jpg

 

pod oknem są zwykłe szafki.

Pozdrawiam serdecznie :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Iga- znalazłam na ich stronie adres przedstawiciela u mnie, więc się tam po prostu wybiorę i pooglądam te cuda - dzięki :D .

 

Baru - ale daleko też nie masz :wink: :D .

Jak Cię tylko najdzie ochota na wycieczkę - daj znać.

Drogę już przecież znasz na pamięć, prawda :wink: ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Soniko

rzeczywiście ta kuchnia jest super, nie mogę się doczekać jak będzie już kompletna, z całym sprzętem i tymi szybkami. zaintrygował mnie również Twoj blat proszę powiedz czy on jest taki grubaśny czy klejony w połowie. ja tez prosze o podanie orientacyjnej ceny blatu z impregnatami, jeżeli nie podasz na forum to na priva

dzięki

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...