Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Montaż pompy ciepła za normalne pieniądze?


Bawoleoko

Recommended Posts

Dojdzie ci koszt pompki obiegowej górnego źródła bo nie ma jej w zestawie PC. Wszystkie podzespoły są na panasonic i danfos z tego co pamiętam.Osobiscie brał bym tą PC i szukał kumatego ,słownego hydraulika ,takiego co nie wypnie sie na ciebie w razie awsrii ,mieszkającegojak najbliżej twojego miejsca zamieszkania.

 

Dziękuje.

Ogólnie lubię rzeczy markowe. Ale to ma pewne granice. Aktualne ceny są napompowane do granic absurdu.

Jeśli musiał bym kupować na już... to rzeczywiście to jest całkiem nie głupia opcja. I cenowo jest rewelacyjnie. Nawet jeśli kumaty hydraulik swoje będzie chciał zarobić.

 

W dodatku bez CWU co jest atutem. I obudowa też normalnej wielkości. Bo jak patrzyłem na NIBE to wersje bez CWU też bywały ogromne. Takie same jak te z CWU.

 

Najpewniej poczekam jeszcze rok czy dwa. Fabryki nowych pomp rosną, popyt się stabilizuje. Ciekaw jestem przyszłej desperacji na tym rynku. Wręcz z radością na nią patrzeć będę.

Ale może jestem naiwny i się nie doczekam niczego spektakularnego. Wtedy skończy się na czymś takim jak poleciłeś.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 145
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Ale tam jest cwu ,tych pomp jest już w Polsce kilkadziesiąt,działają bez awaryjnie,mam pewne 100 % info na ten temat .To sprawdzona konstrukcja.Teraz. z większą wiedzą i doświadczeniem brał bym tą jednostkę i samemu robił poziome dz ,zatrudnił zaufanego instalatora mieszkającego w pobliżu. Inwestycja do ogarniecia wgranicach 20 tysi .PC to nie rakieta Muska.Ps dużo ważniejsze od marki jest to czy producent ,sprzedawca szanuje swojego klienta i dba o reputację swojej firmy, usługi i towaru .
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale tam jest cwu ,tych pomp jest już w Polsce kilkadziesiąt,działają bez awaryjnie,mam pewne 100 % info na ten temat .To sprawdzona konstrukcja.Teraz. z większą wiedzą i doświadczeniem brał bym tą jednostkę i samemu robił poziome dz ,zatrudnił zaufanego instalatora mieszkającego w pobliżu. Inwestycja do ogarniecia wgranicach 20 tysi .PC to nie rakieta Muska.Ps dużo ważniejsze od marki jest to czy producent ,sprzedawca szanuje swojego klienta i dba o reputację swojej firmy, usługi i towaru .

 

brakuje mi jeszcze sterowania Modbus w jakiejś formie. Albo knx, lub coś innego TCP.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja właśnie zkończyłem instalacje, podłaczenie własnoręczne z pomocą hydraulika. Całość wyszła 27700zł. można było zejść niżej około 1000zl, kilka elementów okazało się że już było zainstalowane w pompie. Pompa Samsung AE050CXYBEK/EU 5kW podłaczona do zmodifikowanej instalacji z piecem gazowym. Piec gazowy jako dodatokwe żródło ciepła przy niskich temperaturach.

 

Samsung 5kw ehs r290 17690,00

Zasobnik buforowy AKT50 1695,00

AFRISO BDU 571 GRUPA POMPOWA PRZEŁĄCZAJĄCA 1100,00

ZAWÓR ANTYZAMROŻENIOWY AAV 100 646,00

zespół armatury serwisowej ahs 560 769,00

Grupa bezpieczenstwa Afriso GAK 3 bar 420,00

Naczynie Flamco Basflex 12l 105,00

Podstawa nogi 300,00

Integrator pomp 164,00

Przekaznik i podlicznik 102,00

Kable 235,00

Materiały hydrauliczne 3000,00

Montaz hydraulika 1500,00

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

(...) Nawet jeśli kumaty hydraulik swoje będzie chciał zarobić.

Nawet? Czyli co? Cały czas liczysz na to że znajdzie się ktoś kto zrobi za darmo i może nie będzie chciał zarobić?

Jprdl...

 

(...)Ciekaw jestem przyszłej desperacji na tym rynku. Wręcz z radością na nią patrzeć będę.

To se chłopie poczekasz i popatrzysz :D

BTW - jeździsz rowerem czy hulajnogą?

Bo chyba nie kupiłeś samochodu - ceny od lat absurdalne i nic nie tanieje, wręcz drożeje. A taka konkurencja, popatrz :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nawet? Czyli co? Cały czas liczysz na to że znajdzie się ktoś kto zrobi za darmo i może nie będzie chciał zarobić?

Jprdl...

wolę dać zarobić kumatemu hydraulikowi. Niż instalatorom i producentom żyjącym w bańce hype na PC. W której są już dość długo.

Poza tym czytanie ze zrozumieniem się kłania. Czy ja napisałem, że chcę zrobić tak jak sobie to uroiłeś?

 

 

To se chłopie poczekasz i popatrzysz :D

BTW - jeździsz rowerem czy hulajnogą?

Bo chyba nie kupiłeś samochodu - ceny od lat absurdalne i nic nie tanieje, wręcz drożeje. A taka konkurencja, popatrz :D

 

Kupiłem samochód i to nawet elektryczny.

I wcale nie są ceny absurdalne. Trzeba tylko wiedzieć czego szukać i czego oczekiwać.

Zamiast lecieć na modę.

Samochód elektryczny daje mi korzyści.

PC... tylko komfort mniejszego użycia prądu. Okraszony możliwością płacenia gwarantom za ich serwis.

 

Cóż.. to jest niziutko w mojej liście priorytetów.

 

Ale prawda, jest duże prawdopodobieństwo, że sobie długo poczekam i popatrzę.

No trudno.

 

Piecyk elektryczny działa i ma się dobrze wciąż... i potencjalny serwis kosztuje :) nie wiele. Tylko prądu więcej wciąga. Póki są stare zasady to nie jest jakoś problematyczne. Mam czas.

Edytowane przez Gik
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...