Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

"zdławienie" pompy wodnej powierzchniowej


Recommended Posts

Witam,

czy będzie jakiś negatywny skutek dla pompy wodnej powierzchniowej, gdy dołączy jej się zraszacz o małym przepływie? Przykładowo pompa ma max. ciśnienie wyjściowe 3 bary, przepływ max. 4500 l/h, a podłączy się do niej zraszacz o przepływie 19 l/min. (1140 l/h) przy ciśnieniu 3 bary? Wtedy pompa jest mocno dławiona, czy nie wpłynie to na jej żywotność?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

podłączenie zraszacza o mniejszym przepływie do pompy wodnej powierzchniowej niekoniecznie będzie miało negatywny wpływ na jej żywotność, ale może wpłynąć na jej wydajność i obciążenie. Ważne jest monitorowanie pracy pompy i regularna konserwacja, aby zapewnić jej długotrwałą i niezawodną pracę. Jeśli masz wątpliwości, zawsze warto skonsultować się z profesjonalistą. tiny fishing
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy możesz wyjaśnić, co masz na myśli mówiąc „pompa wody powierzchniowej”?

 

Istnieje kilka różnych typów pomp głębinowych, a także pompy suche, które są umieszczone poniżej poziomu wody z rurą ssącą przechodzącą przez ścianę. Istnieją również pompy ssące, które mogą znajdować się nad poziomem wody.

 

Gdzie jest napisane "pompa wody powierzchniowej"? Pompa wodna powierzchniowa, zasysająca. Zresztą co za różnica, chodzo o przepływ pompy i zraszacz o dużo mniejszym przepływie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.



×
×
  • Dodaj nową pozycję...