Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Ocieplanie sufitu


Recommended Posts

Witam,

 

Niedługo będziemy na etapie wykonania sufitów podwieszanych. Chciałbym się poradzić o sposób ocieplenia dachu/sufitów. Poniżej wkleję opis rozwiązania z projektu , które jednak wykonawca sufitów podwieszanych radzi zmodyfikować.

 

Dom parterowy, ok 135m2 użytkowej. W części domu gdzie jest wysoki sufit (ok 45m2 po podłodze) sytuacja (przynajmniej mi się tak wydaje) w miarę prosta.

1) Przykręcamy do krokwi grzybki do późniejszego stelażu

2) Wełna 20cm ? pomiędzy krokwie (18cm)

3) Montaż stelażu

4) Wełna 10cm w poprzek

5) Folia paroizolacyjna

6) Plyta gipsowa

 

Nad częścią sypialną, łazienką, pralnią itp mam jętki (gr 16cm) na wysokości ok 3,45m. Planowany sufit będzie na wysokości 2.85m. W przestrzeni pomiędzy jętkami a sufitem podwieszanym rozprowadzona jest instalacja el na korytkach, oraz rekuperacja. Na poddaszu nie będzie na pewno części mieszkalnej, natomiast nie chciałbym zrezygnować z ocieplania skosów, Chciałbym mieć spore miejsce do przechowywania bez ekstremalnych wąchań temperatury lato/zima.

 

W tej części domu w projekcie mam 20cm wełny na skosach i 10cm bezpośrednio na suficie podwieszanym (folia paroizolacyjna wszędzie pomiędzy regipsami i wełna)

 

Wykonawca radzi aby nie kombinować tylko zrobić wszystkie skosy 30cm wełny. Dodatkowo zamiast 10cm bezpośrednio na rigipsach dac 15cm wełny pomiędzy jętki, na jętki w poprzek laty cm i na to OSB, ewentualnie pomiędzy laty dać w poprzek jeszcze te pare cm wełny.

 

Dodatkowe koszty związane przeniesieniem izolacji wyzej na jetki i zwiekszeniem jej do 15cm + dodanie 10cm na skosach jestem w stanie przełknąć. Czesc prac wykonuje sam.

 

Chciałbym zapytać które rozwiązanie jest lepsze, ewentualnie co innego wchodzi w grę? Poniżej przekrój od strony strefy nocnej:

[ATTACH=CONFIG]469059[/ATTACH]

 

Pozdrawiam!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Izolacja termiczna: Większa grubość izolacji termicznej zapewni lepszą ochronę termiczną, co może być istotne, jeśli planujesz przechowywanie rzeczy na poddaszu i chcesz uniknąć skrajnych wahań temperatury. Zwiększenie grubości izolacji na skosach i między jętkami może być korzystne z tego punktu widzenia.

 

Instalacja elektryczna i rekuperacja: Musisz upewnić się, że zwiększenie grubości izolacji nie będzie utrudniało lub zakłócało funkcjonowania instalacji elektrycznej i rekuperacji. Zbyt gruba izolacja może utrudnić dostęp do tych systemów lub zwiększyć ryzyko przegrzania.

 

Koszty i wydajność energetyczna: Warto rozważyć koszty dodatkowej izolacji w kontekście oszczędności energetycznych w dłuższej perspektywie czasowej. Lepsza izolacja może przyczynić się do obniżenia rachunków za ogrzewanie lub chłodzenie domu w przyszłości.

 

Montaż i wykonanie: Upewnij się, że wybrane rozwiązanie izolacyjne jest wykonalne i bezpieczne do zainstalowania. Powinno być również zgodne z obowiązującymi przepisami i standardami budowlanymi.

 

 

 

Porada fachowca: Skonsultuj się z dekarzem lub specjalistą od izolacji termicznej, który może zaoferować profesjonalną opinię i doradztwo dotyczące najlepszego rozwiązania dla twojego konkretnego przypadku.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.



×
×
  • Dodaj nową pozycję...