Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

KOREK na podłogę, podłogi, panele korkowe


Gość

Jesteś za podłogą z korka?  

7 użytkowników zagłosowało

  1. 1. Jesteś za podłogą z korka?



Recommended Posts

1. o jej! nie chcialabym byc Twoja zona!. Faktycznie skuwalbys te wylewki, zeby uniknac roznicy grubosci 0,5 mm?

A moja chciała :) 0.5cm podałem. 0.5mm to bym nie skuwał :)

 

Jaka grubosc ma plytka podlogowa.? Przeciez to tez trzeba dokladnie sprawdzic i dobrac, nie???.

Trzeba żeby nie przedrażać na wylewce samopoziomującej czy kleju. Na płytkę fachowcy liczą 1.5cm a na parkiet 2cm.

 

4. Ty juz masz wszystko za soba? (mam na mysli budowe, itd.)

Nie mam. Ja się lubię dobrze przygotować, a poza tym to budowa idzie mi powoli, bo siedzę za granicą i nie spieszy mi się.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 7 months później...
  • Odpowiedzi 150
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Mam panele korkowe w pokoju od 10 lat i w używaniu są super, teraz będziemy je kłaść w salonie (dają się rozebrać i bardzo łatwo się je układa, przeżyły już jedną przeprowadzkę).

Do kuchni kupujemy płytki korkowe, które są specjalnie przeznaczone do tego pomieszczenia, ogladaliśmy u znajomego w kuchni - polecał. Na stronie http://www.domkorkowy.com.pl można obejrzeć i poczytać :)

 

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 6 months później...
Czy ktoś ma korek na podłodze w kuchni? Myślimy nad takim rozwiązaniem, płytki są zimne (nie planujemy ogrzewania podłogowego) a mamy małe dziecko, które sporo czasu spedza bawiąc się na podłodze, również w kuchni. Jakie są plusy i minusy korka, moze ktoś mógłby zamieścić jakieś zdjecia. Pozdrawiam. :lol:
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 months później...
Miałam podłogę korkową w pokoju dzieci. Była naprawdę ciepła i dość trwała. Tylko w miejscu fotela na kółkach szybko się zniszczyła - w takim miejscu trzeba dać jakiś podkład / my nie daliśmy/, ale to odnosi się do wszystkich podłóg, może z wyjątkiem kafli. W obecnym domu nie mamy korka ale trochę szkoda bo w sypialni byłby super. W te dwa miejsca - do pokoju dziecka i do sypialni polecam korek, natomiast tam gdzie się dużo chodzi nie kładłabym. Pozdrawiam
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja mam....juz 7 lat :D

w krakowskim biurze mieli to wtedy polozone w swoim sklepie 8)

i tv krakow ma korek w studio kroniki

rmf na kopcu itd.....

 

u mnie lezy na pietrze:sypialnia i korytarz

nie skrzypi !!! :wink:

po tych 7 latach zadnego sladu zuzycia...dwojka dzieci nie dala rady

:D

jedyne co to wyblaklo w poblizu drzwi balkonowych...ale malo mi to przeszkadza...na upartego mozna wyciac pare plyt i wkleic nowe

 

musisz dobrze wybrac rodzaj i wzor bo moze Cie spotkac efekt linoleum

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 weeks później...

Znam korek ścienny, a nie znam podłogowego. Czy ktoś miał takowy na podłodze i jak mu się sprawdzał? będę wdzięczna za opinie. Proszę o zaznaczenie, jaki rodzaj korka, bo z tego co czytałam, to jest tych rodzajów duuuużo: laminowane, naturalne, takie i owakie :wink:

Myślimy z mężem o korku w pokojach dziecięcych i do sypialni. Podoba mi się jego elastyczność i ciepło, tym bardziej, że nie chcę mieć w tych pokojach żadnych dywanów.

Pozdrówko!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mozna kupić gotowe panele korkowe różnej wielkości, sa takie do lakierowania samodzielnego i są już polakierowane. Ja też byłam fanką korka dopóki znajomi nie uswiadomili, że korek jest niewiele tańszy od parkietu, a przecież nie da sie wycyklinować! Tak więc kładziesz korek po ok. 80 zł/m, lakierujesz (cena lakieru) - można dać 4 warstwy lakieru, żeby bylo więcej do ścierania i gdy sie lakier wytrze po max. 10 latach wyrzucasz do śmieci. To już chyba lepiej kupić drogie panele laminowane -wytrzymają dłużej niż korek albo robić parkiet - ja zdecydowałam się na parkiet ze względu na estetykę.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja z kolei bardzo polecam korek - mam nim wyłożony przedpokój i kuchnię. Są to panele lakierowane, montowane bez kleju :lol:

Jak dla mnie korek jest super - cichy, ciepły i nie widac na nim kurzu.

 

Podłoge w kuchni użytkuje juz 2 lata i ciągle wygląda jak nowa. A po kilku latach jak się lakier wytrze to będzie można panele lekko wycyklinowac i polakierować. Będą jak nowe :D

 

Jedyny minus jaki dostrzegam w tej chwili to to że korek jest bardzo miękki :( i jeżeli spada na podłoge ostra rzecz to zostaje wyraźny slad. Ale generalnie bardzo gorąco polecam :lol:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...