Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Wymiana grzejnika łazienkowego


Bemarina

Recommended Posts

Czy jest tutaj może jakiś fachowiec od C.O.?

Potrzebuję wymienić grzejnik łazienkowy, ale to mieszkanie w bloku spółdzielczym, więc musiałam pisać o zgodę. Spółdzielnia podała mi parametry instalacji: 95/70ºC i moc grzejnika 284W. Zadzwoniłam zapytać o jakiś przedział, bo przecież nie znajdę grzejnika, który będzie miał dokładnie taką moc, to mi powiedzieli, że "tak jest w dokumentacji" i dopiero po naleganiu ostatecznie dowiedziałam się, że nie mogę przekroczyć 300W.

Przejrzałam mnóstwo ofert grzejników od różnych producentów i okazuje się, że absolutnie żaden nie podaje mocy dla temperatury 95ºC. Moc podawana jest najczęściej dla temp. 70/60/20ºC, a jako dodatkowa informacja bywa jeszcze dla temp. 90/70/20ºC. Natomiast bardzo często 95ºC jest podane jako maksymalna temperatura grzejnika. W dodatku bardzo trudno jest znaleźć grzejnik C.O. o tak niskiej mocy. Zresztą wątpię aby w instalacji ta woda miała faktycznie 95 czy nawet 90ºC, a jeśli będzie to np. 70ºC, to wtedy moc takiego grzejnika wyniesie zapewne coś ok. 200W, a to tyle co nic, nawet dla małej łazienki. Dlatego teraz mam wątpliwości, czy na pewno dobrze zrozumiałam tą informację ze spółdzielni. Po pierwsze zawsze przy mocy podawane są 3 wartości temperatur, a oni mi podali dwie, a po drugie nikt nie podaje 95ºC. Nie wiem już, co o tym myśleć i czy tam dzwonić dopytać, bo obawiam się, że znów powiedzą tylko "tak jest w dokumentacji" a ty se babo rozkminiaj...

Co o tym sądzicie?

PS

Dodam jeszcze, że tu gdzie obecnie od wielu lat mieszkam nie ma w ogóle C.O., a grzejnik chcę wymienić w mieszkaniu, do którego będę się przeprowadzać, dlatego nie mam doświadczenia z C.O. Czy faktycznie w niewielkich łazienkach są oryginalnie grzejniki o takiej małej mocy? I jaka zazwyczaj jest temperatura wody w instalacji C.O. w blokach?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No właśnie. Cały czas mam wrażenie, że chcą mnie oszukać z tą mocą grzejnika albo zaszło jakieś nieporozumienie :( Ten panelowy, co tam teraz jest, ma wymiary 49 x 60cm. Jakoś mi się nie wydaje, aby miał aż tak małą moc. Jeśli woda w instalacji będzie miała jakieś 60-70ºC, to przecież taki grzejnik jak mi każą kupić będzie bardzo słabiutko grzał :(

No ale napisali dokładnie "parametry instalacji: 95/70ºC"

Edytowane przez Bemarina
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.



×
×
  • Dodaj nową pozycję...