Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Recommended Posts

  • Odpowiedzi 2,8k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

Tak murowaną, zmieniliśmy tylko strop z BIS na Teriva I. To są tylko ściany działowe i zmiana konstrukcji całego stropu byłaby tutaj conajmniej nie na miejscu :wink:. Aranżacja ścianek działowch jest dowolna i chyba nie wymaga nawet dodatkowej zgody projektanta :roll:. Wytrzymałość tego typu stopu jest dość duża :) .

Powodzenia

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No wlasnie. Slyszalem ze duzo betonu trzeba uzyc przy Terrivie (nawet wiecej niz przy lanym stropie). PS. Co do kosztow, to interesuja mnie tylko materialy. Co prawda trzeba wiecej desek uzyc ale je zawze mozna jeszcze wykorzystac lubs sprzedac. Chyba wybiore strop lany.

 

Pozdrawiam

Adrian

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pytanie do osób nie zmieniającyh projektu (murłata bezpośrednio na stropie) - czy robiliście ścianki przedkolankowe tak jk w projekcie (wysokość 140 cm)? Moim zdaniem taka ścianka jest zbyt wysoka - powoduje utratę sporej powierzchni poddasza - co o tym myślicie?

 

Witam.

 

Mieszkamy od lipca ubiegłego roku i mamy ścianki 125 cm. Niższa jest nieekonomiczna, bo co z tego ,że się zwiększy trochę pokoje(i tak sa spore), jak nic pod ścianką nie ustawisz.U nas stoją biurka i komody, na których też zawsze coś się stawia. Dlatego niższa ścianka nie wchodziła w rachubę.

 

Pozdrawiam :lol:

 

http://www.fotosik.pl/pokaz_obrazek/6bfbac207d52e3de.html

http://www.fotosik.pl/pokaz_obrazek/1fabcc8062b27095.html

http://www.fotosik.pl/pokaz_obrazek/863ee9fc1581d403.html

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pytanie do osób nie zmieniającyh projektu (murłata bezpośrednio na stropie) - czy robiliście ścianki przedkolankowe tak jk w projekcie (wysokość 140 cm)? Moim zdaniem taka ścianka jest zbyt wysoka - powoduje utratę sporej powierzchni poddasza - co o tym myślicie?

 

Witam.

 

Mieszkamy od lipca ubiegłego roku i mamy ścianki 125 cm. Niższa jest nieekonomiczna, bo co z tego ,że się zwiększy trochę pokoje(i tak sa spore), jak nic pod ścianką nie ustawisz.U nas stoją biurka i komody, na których też zawsze coś się stawia. Dlatego niższa ścianka nie wchodziła w rachubę.

 

Pozdrawiam :lol:

 

dzięki za informacje. U nas zaostawimy ścianki takie jak w projekcie (140 cm) w łazienkach. W pozostałych pomieszczeniach zrobimy jednak niskie ścianki kartonowo gipsowe.

Jak u Was było z kominami - w projekcie ten od kominka jest dziwnie odsunięty od ściany. My tą wnętę zlikwidowaliśmy - wykorzystaliśmy ją pod podbudowę kanałów wentylacyjnych n poddaszu - mam nadzieję że nie okaże się, że ten odstęp komina od ściany był celowy :wink:

 

Pozdrawiam

 

http://www.fotosik.pl/pokaz_obrazek/6bfbac207d52e3de.html

http://www.fotosik.pl/pokaz_obrazek/1fabcc8062b27095.html

http://www.fotosik.pl/pokaz_obrazek/863ee9fc1581d403.html

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

 

U nas zostawiony został na swoim miejscu wentylacyjny, a z pokoju komin jest murowany dopiero od poddasza, natomiast kominek bedzie podłączany do komina rurą.Nie wiem czy dobrze to wytłumaczyłam po babskiemuTak jak mówisz komin bardzo wystawał, przez co kominek też , a w ten sposób mozna go łatwo ustawić.

Jeśli dopiero zaczynacie , to warto sie zastanowić nad schodami ze spocznikiem.My obniżyliśmy kotłownię.schodzi sie z garażu po trzech schodkach w dół.Przez to jest dużo większa, i można było zrobić naprawde przestrzenną klatkę schodową z dużym spocznikiem i oknem -nie dachowym.

Mamy piec miałowy, także zależało nam na większej przestrzeni.

Pozdrawiam :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam serdecznie wszystkich forumowiczów budujących M02 konkursowy. Właśnie ten projekt najbardziej nam się spodobał i wygląda na to, że przynajmniej jak dla nas, nie ma konkurencji. Przyznam że jestem "zielony" w temacie budownictwa, ale czytając forum nabrałem nieco nadziei, bo mam wrażenie, że przynajmniej część z osób wypowiadających się tutaj startowała z podobnego poziomu.

Działkę mam w okolicy Krakowa, i chętnie zobaczyłbym "w realu" konkursowy, jeśli ktoś buduje lub już wybudował M02 w tym rejonie.

 

Pozdrawiam :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

z doświadczeń użytkownika - ważna rzecz dla budujących się: proponuję zwiększyć grubość ocieplenie stropów nad tarasem i schodami wejściowymi. generalnie jest ok, ale przy wietrznej pogodzie w obu szczytowych pokojach robi się dużo chłodniej. ja przy najbliższej okazji na pewno dołożę z 5-10 cm styropianu....

Te piękne słupy przy wejściu i tarasie też działają jak radiatory wyciągające ciepło z pokoi szczytowych. Czytałam, że należy je ocieplać przynajmniej od wysokości 2 metrów wzwyż. Czyli jeśli jest z klinkieru, to do wysokości 2 metrów wymurowany z cegieł, a powyżej obłożony styropianem i naklejone płytki klinkierowe. Albo cały słup ocieplony i oklejony płytkami - tylko czy nie odpadną?

 

Mam całe słupy ocieplone (koszt znikomy) i oklejone płytkami z klinkieru - na razie nie odpadły, słup jest elementem konstrukcji i jest wykonany z żelbetonu. To co jest na wierzchu to tylko element elewacji i może być wykonane z dowolnego materiału.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Możemy ogłosić , iż zakończyliśmy budowę .

Zostały nam tylko trawniki , ale to przy całej budowie już szczegół.

Pozdrawiamy Wszystkich miłośników tych projektów .

 

Dołączyłem w galerii nasz sposób na kominek

 

http://picasaweb.google.pl/sebamagda

 

Gratuluję!!!

Wydaje mi się, że macie szare okna? Jakiego producenta i czy obustronnie szare?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Okna mamy ciemnozielone - RAL 6009 - przynajmniej taki kolor określony jest w zamówieniu .

Kolor jest dwustronny - całośc wykonała firma Okonoplat ( zamóiwenie zostalo zrealizowane w terminie - firma ( przedstwiciel Okonplastu ) montowala tez rolety , moskitiery i bramę - jako jedyni zdecydowali się zrobic dwustronne okna w zieleni.

Zamontowane od wrzesnia - w pełnym uzyciu od kwietnia i wszystko śiwtnie działa. Polecam Oknoplast .

Pzdr. Seba

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Myślę, że takie ustawienie jest ok. Mam podobnie, tylko piekarnik pod płytą.

Dawno mnie tu nie było, a mieszkamy od pażdziernika.

Dom do superenergooszczędnych nie należy, ale mysśę, że opłaty za gaz (ogrzewanie i woda) rzędu 300 zł miesięcznie zimą to suma jak najbardziej do przyjęcia.

Pozdrawiam wszystkich, zarówno zaczynających jak i użytkowników M02.

 

Witam

Jesteśmy właśnie przed wyborem pieca do naszego M02. Pisze Pani o kosztach ogrzewnia i wody rzedu 300 zł miesiecznie. Moge zapytac jaki ma Pani kocioł? My myslimy nad kondensacyjnym ale jest dosc drogi...

Dziekuje bardzo

Aga&Piotr

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...