Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Recommended Posts

  • Odpowiedzi 2,8k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

  • 2 months później...
  • 2 months później...
czy ktoś tu jeszcze zagląda?

 

Konkursowy "wyszedł z mody"?

Juz nikt go nie buduje?

 

Witam,

 

Ja tu zaglądam.

Ale rzeczywiście, od jakiegos czasu panuje tu cisza.

U mnie prace idą powoli.

Mam ocieplone poddasze, nie mam okien i nie mam ścian działowych.

Właśnie się zastanawiam co teraz powinienem robic, i wydaje mi się że trzeba będzie sie zabrać za ścianki działowe.

 

 

Pozdrawiam

K.S.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Też mi się tak wydawało na początku, teraz się przyzwyczaiłem i nawet pod wpływem produktów rozweselających nie spadam ;)

Dzieci też nie mają problemów choć potrafią po nich biegać jak szalone.

Jedynym domownikiem, który nie akceptuje schodów jest nasz pies, ale nie dotyczy to tylko tych schodów ale prawie wszystkich.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zapraszam do mojej galerii, znajdziesz tam kilka zdjęć naszych schodów. Schody betonowe, na podstopnicach płytka, na stopniach drzewo akacjowe. Balustrada jest jeszcze nie ukończona, ale ciągle mamy nadzieje, że nasz fachowiec powróci do niej i koniec uwieńczy dzieło :)

 

W sumie schody miały wyglądać nieco inaczej tzn. drewno miało wyglądać na grubsze na stopniach i być bardziej kanciasto wykończone, ale nasz fachura wiedział lepiej od nas jak powinny wyglądać NASZE schody i są jakie są, trudno się mówi...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no właśnie noski nam stolarz spartolił, szkoda słów, szkoda nerw, tyle mogę powiedzieć na dziś. Płytki na podstopnicach made by Paradyż, ale zapomniała mi się nazwa kolekcji. Najważniejsze, że rozmiarowo pasowały idealnie tzn. szerokością pasowały, bo mają 17 cm. Te płytki mają też super fakturkę, podobną do drewna i kolor też jest rewelacyjny, bo szukaliśmy czegoś bardzo jasnego - w odcieniach kremowych, ecri i to nam idealnie kontrastuje z drewnem, na czym bardzo nam zależało. Generalnie klatka schodowa w konkursowym jest dość ciasna, więc aby nie pogłębiać tego wrażenia nie chcieliśmy montować schodów z samego drewna i robić takiego "tunelu". Teraz nasze schody, pomijając mankamenty wykonawstwa, sprawiają wrażenie lekkich. Barierki niestety są jak dla mnie zbyt mocno zdobione, ale wykonawca uważał, że im zdobniej tym piękniej, ale jak skończy te barierki, to chyba już odetchniemy z ulgą.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks później...

Witam,

 

czy ktoś z was buduje powiększony wariant M02c?

http://projekty.muratordom.pl/projekt_konkursowy-wariant-iii,518,1,0.htm

My jesteśmy już na etapie stropu, od przyszlego tygodnia wiezba, troche rozwiazan zaczerpnelam od was np. rozszerzenie czeście od strony salonu o 1,20 cm. , ale do tej pory nie znalazlam nikogo, kto buduje M02c :(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 months później...

Witam,

Jestem kolejnym zwolennikiem tego projektu. Jeśli wszystko się ułoży rozpoczynamy budowę tego domku w przyszłym roku (koło Łodzi).

Bardzo podoba nam się układ na parterze tego domku, jednak mamy małe obawy co do poddasza.

Pokoiki wydają nam się bardzo małe a jeszcze te skosy sufitu pewnie zabierają sporo przestrzeni.

Jak daliście sobie radę z umeblowaniem tych pokoików? Czy oprócz łóżka i komód da się wstawić jakąś szafę (szczególnie interesują nas te małe sypialki bo z łazienki na górze zamierzamy zrobić garderobę).?Pozdrawiamy

 

Krzysiek i Iza

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

My też mamy zrobione z łazienki garderobę. Pokoje na górze nie są takie mikroskopijne. Dużo zależy na jakiej wysokości zrobisz ścianki (czyli jak daleko będą sięgać skosy. U nas wprawdzie nie mieliśmy pomysłu wstawiać tam szaf (są szafki dla dzieci, łózka piętrowe, biurka itp.). Generalnie jak na pokoiki dziecięce są, moim zdaniem, wystarczające. Zwłaszcza jak podniesiecie ściankę kolankową (choćby o jeden pustak).

 

Fajnie że będzie koło Łodzi kolejny Konkursowy :)

Pozdrawiam

Yaa

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hej,

 

Tak jak napisał Ya - zależy na jakiej wysokości wstawicie przedścianki... my dodatkowo mamy ściankę kolankową* ~50 cm. Dzięki temu pokoje są większe i nie ma obawy, że drzwi do pokoi i górne rogi okien wypadną na wysokości zabudowy gips-karton.

*odnośnie ścianki kolankowej - nie wiem jakie macie preferencje co do zewnętrznego wyglądu konkursowego ale takie podniesienie dobrze zrobić w sposób kontrolowany i przewidywalny - tj. dla zachowania proporcji można np. a) wydłużyć połacie lub b) zmienić kąt nachylenia dachu.

 

Pzdrrr.

 

PS. Zerknijcie do naszej galerii - są tam przedstawione grubsze zmiany w projekcie.

Edytowane przez KaMaL
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...