Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Recommended Posts

  • Odpowiedzi 2,8k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

My będziemy grzać gazem-grzejniki+podłogówka w kuchni holu, salonie i łazienkach. Na parterze pomniejszyliśmy wszystkie okna o dolną część i zrezygnowaliśmy z lufcików, będzie jedna płaszczyzna. Zanim się zdecydowaliśy na w.w. zmiany, architekt nam to narysował i takie okna prezentują się równie dobrze, bo przecież na poddaszu nie ma poziomych podziałów. W pom. gosp. i garażu damy luksfery (z takim małym okienkiem doluksferowym), mamy dość wąską działkę dlatego nie wstawimy zwykłych okien. Na poddaszu okno połaciowe w łazience.

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dzialka dzialka, ale wazny jest plan zagospodarowania.

ja mam dzialke 24 x 45 ale narozna wiec od jednej strony musialem sie odsunac 4 metry. dodatkowo dom jest lustrzanym odbiciem - co oznacza, ze okna od "jadalni" sa skierowane do sasiadow - czyli musialem miec 4m do ich granicy. 24-4-5=15 a dom ma niecale 13 wiec weszlo :)))

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem jak w muratorowej poczcie wkleić zdjęcia :oops: , a już czekają na wysłanie. Dlatego, wszyscy zainteresowani elewacją z pomniejszonymi oknami, proszę o wysłanie maila na adres [email protected].

Zdjęcia robiłam wieczorem bez lampy, ale jakość chyba do przyjęcia. Jak znajdę czas to zrobię fotki za dnia.

Pozdrawiam

P.S. Można gratulować, mamy pozwolenie :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

PIOTR KRYSTYNA - z mojego punktu widzenia ta łazienka jest wyjątkowo nieustawna - ja chce mieć tam prysznic a z wanny zrezygnować. Myślę o przedłużeniu domu od strony garażu co pozwoli ją powiększyć bez zmniejszania pokoju (i tak najmniejszego). Wtedy kabina powinna wejść bez problemów.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam na forum. Jestem nowa i szalona poniewaz zaczynam budowac dom. (M02 - oczywiście) w okolicy Krakowa.

Mam do Was pytanie:

Gdzie postawicie pralke i bedziecie wieszac pranie zimą ??

Podobno nie powinno się suszyć prania przy kotle ze wzgledu na wilgotnosc powietrza i zaburzenia ciągu.

 

Planuje też podzielić garaż na mniejsze pomieszczena (spiżarnia, schowek) Może ktoś się również na to zdecydował ?

Bardzo dziekuje za odpowiedzi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szalona 29-my budujemy w Jaworznie czyli całkiem niedaleko.U mnie pralka będzie stała w łazience na poddaszu(tej koło schodów).To drugie niby łazienkowe pomieszczenie nie będzie łazienką i chyba tam będzie można mieć miejsce do suszenia prania.Tam też będzie okno połaciowe.Miejsce na pralkę robię także w kotłowni ,tak na wszelki wypadek,gdyby w przyszłości zaszła konieczność zejścia na dół :wink: Nie bardzo rozumiem jaki podział garażu ci chodzi po głowie. :roll: Pozdrawiam wszystkich.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja zamierzam mieć pralnię i suszarnię w kotłowni. Dlatego robimy tam luksfery z okienkiem do wietrzenia. Czy to rzeczywiście taki zły pomysł?

Co do łazienki przy schodach, to powiększamy niedużo, ok 20 cm. Po lewej stronie będzie umywalka, za nią kibelek, a po prawej wanna, najprawdopodobniej z takim czymś :) co pozwala prysznicować się bez zalewania łazienki. A w ścianie pod skosami mamy zamiar zrobić drzwiczki, a za nimi schowek (między dachem a ścianką) na różne łazienkowe graty. Co Wy na to?

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

W numerze specjalnym Muratora 4/2003 przeczytałam "Urządzenie suszarni w pomieszczeniu z kotłem jest jednak niewskazane, ponieważ elementy elektroniczne kotła sa wrażliwe na na wilgoć ( może im zaszkodzić). Poza tym w suszarni zwykle montuje siee wentylatory wyciągowe do intensywniejszej wymiany powietrza. W przypadku kotła tradycyjnego grozi to odwróceniem ciągu i cofnieciem spalin do pomieszczenia. Nie dotyczy to kotłów kondensacyjnych i z zamknięta komora spalania."

Dlatego zastanawiam sie czy nie podzielić pomieszczenia gospodarczego ścianka??? i odizolowac kocioł.

W garażu samochodu nie bedzie :) dlatego planuje urządzic tam dużą spiżarke oddzielona ścinką, osobno składzić na drewno do kominka i zmieścić tam dużą zamrażalkę. .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...