Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Recommended Posts

  • Odpowiedzi 2,8k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

Przy indywidulanych się czasami wpisuje regulacje co do ewentualnej kolejnej sprzedaży i praw do niej, ale chyba nie o to chodzi Młodemu.

 

Czemu chesz odkupić projekt? Bo jak w ramach oszczędności to raczej nic z tego nie wyjdzie. Swoją drogą uważaj, bo a nuż ktoś Ci projekt odsprzeda z którym nic nie będziesz mógł zrobić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No właśnie my też mamy zamówione okna , rolety zewnętrzne i bramę garażową . Znalezione rynny o tym samym kolorze - RAL 6009.

Ale drzwi jakoś nie możemy trafić :(

Cięgle myślimy czy stalowe czy drewniane. No i zielone jakoś tak rzadko w ofertach widać...

Jakie okna i bramę wybraliście ?

Okna z firmy Therma z Tychów (RAL6009) brama uchylna hormana (RAL6009) drzwi zamiarzamy wstawiac po tynkach i wylewkach - wlasnie znalexlismy ciekawy wzor, trzeba tylko sprawdzic czy jest opcja zielonych :D

http://www.drzwi-cal.pl/drzwi_zewnetrzne/cal_233.html

 

Krzychu nam też spodobały się te drzwi i już kontaktowałam się z CAL-em w sprawie zielonych , otrzymałam odpowiedź, że są dostępne, trzeba tylko u przedstawiciela wybrać z palety RAL odcień, który Cię interesuje. My myśleliśmy o ciemnej zieleni :lol:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Póki co niestety pokazać kominka nie możemy, ale już już widzimy go oczami wyobraźni...

Ja również uważam, że umiejscowienie kominka w rogu nie jest najszczęśliwszym pomysłem, dlatego my planujemy przesunąć go mniej więcej na środek ściany w kierunku okna. Ładny kominek to piękna dekoracja, więc nie ma powodu aby ukrywać go w kącie i przyjemniej będzie z niego korzystać (mam na myśli zarówno dokladanie drewna jak i siedzenie przed kominkiem :wink: ) kiedy będzie pięknie wyeksponowany na środku ściany.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z kominkiem się niestety zgadza...My też planujemy przesunąc w stronę wejścia do jadalni co by go nie chować po kątach... Idealnym wydaje się kominek narożny. Problem jest taki ze w zasadzie takie kominki robi tylko spartherm i nie są najtańsze (ok. 8000 gładka szyba otwierana do góry lub ok 6500 ze szprosem otwierana na bok). Kominek nazywa się o ile pamięć mnie nie zawodzi Varia R.

pozdrawiam Q

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam! Co do lokalizacji kominka to faktycznie wg projektu jest to troche nieszczęśliwe rozwiązanie. My nie zmienialiśmy lokalizacji komina, kominka. Natomiast staramy się dopasować do tego co było najlepiej pasujący wkład. Teraz jestesmy na etapie wyboru wkładu. Póki co nr 1 jest Sprarke Varm F P 330 S. Choć cena nas zaskoczyła - trochę drogo...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Komina nie trzeba przesuwać, można jedynie sam kominek, a później jednynie łączy się te dwa elementy pod odpowiednim kątem.

 

My też początkowo mysleliśmy o kominku narożnym - róg salonu i jadalni, ale ostatecznie wybraliśmy (przynajmniej teoretycznie) duży kominek w centralnym miejscu na ścianie między jadalnią a salonem

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich Konkursowiczow. Sledze forum od jakiegos czasu aby cos podpatrzyc az w koncu postanowilem byc aktywniejszy i sie zalogowac. Zbudowalismy M02 w Zabierzowie pod Krakowem. Teraz jestesmy na etapie stanu powiedzmy deweloperskiego w srodku, na zewnatrz do polozenia dekor tynk w czesci parterowej, deskowanie na szczytach. Pewnie mam ze 100 pytan do Was ale zaczne od tych:

1. prosba o pomoc w ustaleniu wspolrzednych do umieszczenia domku na mapie /to chyba do Szydasa:)/ bylem na mapie w googlach i widzialem wszystkie balony:) ale nie mam pojecia jak ustalic swoje namiary.

2. apropos kominkow i kozy i w ogole ogrzewania bo teraz chce tym sie zajac; czy robiliscie kominki z rozprowadzeniem powietrza na poddasze /w kazdym pomieszczeniu czy tylko jeden wylot w stropie/ czy z plaszczem wodnym. i czy piec CO warto wziac kondensacyjny i doplacic czy nie? ma to ktos juz przecwiczone w praktyce jak wygladaja oplaty itd? pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...