Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Recommended Posts

... apropos kominkow i kozy i w ogole ogrzewania bo teraz chce tym sie zajac; czy robiliscie kominki z rozprowadzeniem powietrza na poddasze /w kazdym pomieszczeniu czy tylko jeden wylot w stropie/ czy z plaszczem wodnym. ...

 

U nas ponieważ mam reku, który ma wyciągi nad klatką schodową i w górnej łazience zdecydowaliśmy się na umieszczenie tylko 3 wylotów - 2 na korytarzu u góry i jeden w górnej łazience. Oprócz tego oczywiście dwie kratki w salonie w obudowie kominka.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 2,8k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

M-02 to dobry projekt, doczekał sie wielu realizacji. Mam w związku z tym pytanie do Was - użytkowmików tego szczęścia. :wink:

Widzialem i sledziłem zmiany wprowadzane przez forumowiczów na etapie adaptacji projektu,realizacji budowy ale czy po jakims czasie od zakonczenia budowy nachodzi Was myśl, że coś zrobilibyście inaczej? Mam na myśli rozwiązania w ramach M-02 z mutacjami, a nie oczywiście inny projekt. :D

Pozdrawiam

ArKaMa

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

M-02 to dobry projekt, doczekał sie wielu realizacji. Mam w związku z tym pytanie do Was - użytkowmików tego szczęścia. :wink:

Widzialem i sledziłem zmiany wprowadzane przez forumowiczów na etapie adaptacji projektu,realizacji budowy ale czy po jakims czasie od zakonczenia budowy nachodzi Was myśl, że coś zrobilibyście inaczej? Mam na myśli rozwiązania w ramach M-02 z mutacjami, a nie oczywiście inny projekt. :D

Pozdrawiam

ArKaMa

ja tak naprawdę to z dużych zmian garaż zamieniłbym na jakieś inne pomieszczenia (w tym spiżarnia), a sam garaż postawiłbym jako osobny budynek czy wiatę. no i pomysł z zagłębieniem kotłowni jest dobry. inne rzeczy to drobnica związana z instalacjami (głównie kable). a, i na pewno dałbym więcej izolacji nad tarasem i gankiem. reszta zdecydowanie mi odpowiada :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

[ja tak naprawdę to z dużych zmian garaż zamieniłbym na jakieś inne pomieszczenia (w tym spiżarnia), a sam garaż postawiłbym jako osobny budynek czy wiatę. no i pomysł z zagłębieniem kotłowni jest dobry. inne rzeczy to drobnica związana z instalacjami (głównie kable). a, i na pewno dałbym więcej izolacji nad tarasem i gankiem. reszta zdecydowanie mi odpowiada :D

 

Dzieki za odpowiedź - swego czasu kibicowałem Twojej budowie, a galerie mam w ulubionych :D

Czy byłaby mozliwośc wpaśc z wizytą - zdjęcia wszystkiego nie oddają.

Pozdrawiam

ArKaMa

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to ja też zamieszczę zdjęcia naszego kominka

 

http://picasaweb.google.com/lh/photo/riI3nfh1f1tdI3lVPenrZQ?feat=directlink

 

 

u nas stanowi on centralną wyspę salonu bo nie mamy tu kuchni.

Wkład zeliwny Dovre 2180 CBS o przekątnej szyby 37 cali. W zagłebieniu nad i pod wkładem oraz na ziemi przed kominkiem będzie zainstalowana płyta granitowa czarna.

 

ja tak naprawdę to z dużych zmian garaż zamieniłbym na jakieś inne pomieszczenia (w tym spiżarnia), a sam garaż postawiłbym jako osobny budynek czy wiatę. no i pomysł z zagłębieniem kotłowni jest dobry. inne rzeczy to drobnica związana z instalacjami (głównie kable). a, i na pewno dałbym więcej izolacji nad tarasem i gankiem. reszta zdecydowanie mi odpowiada :D

 

potwierdzam wolnostojący garaż to dobry pomysł :) dzięki temu zyskaliśmy dużą kuchnię z jadalnia i prawie 56 m2 salonu. Z błędów jakie popełniliśmy to to że nie wyłapaliśmy że wraz z przedłużenie skrzydła z salonem przesunięciu uległ tez komin powiniem być cofnięty o 1 m w kierunku klatki schodowej i druga sprawa to nie pamiętam jak było w orginale ale u nas w witrołapie jest wnęka na płaszcze niestety zamontowane jest tam nadproże i zamiast dużych drzwi suwanych będziemy musieli założyć normalne co napewno zmniejszy funkcjonalnośc tego pomieszczenia. ponadto zrezygnowaliśmy z lanych schodów i to był błąd, bo konstrukcja stalowa na ktorej znajdą sie drewniane stopnie nie jest jednak monolitem i lekko trzeszczy, może po założeniu stopni docelowych będzie lepiej póki co ma płycie osb nie jest to na co liczyliśmy. Plus tego rozwiązania to to że nie mamy skosu w łazience na dole

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich

 

W galerii umieściłem kilka zdjęć naszego kominka - narożny hajduk - cena ok. 4000 pod koniec 2007 roku - sprawuje się świetnie , jeden nawiew w sypialni.

 

http://picasaweb.google.com/sebamagda

 

Pzdr. Seba

 

Mozna wiedziec co masz położone na podłodze w salonie?? Podglądnąłem zdjęcie kominka, ale spodobała mi się podłoga - czy ty płytki kamienne czy coś innego??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

ile styropianu dawaliście pod wylewkę na parterze? Tyle ile w projekcie tj 8 cm? Planuję zrobić podłogówkę i zastanawiam się czy to nie za mało.

Ile styropianu na poddaszu? - nie mieliście problemu z drzwiami na poddaszu - cos mi się wydaje że będę miał problem upchnąć takie standardowe.

Pytanie do osób robiących deskowanie:

czy pod deskami macie wełnę czy styropian?

 

Z góry dzięki za pomoc

 

Pozdrawiam,

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czolem, ja dalem na parterze 10 cm styropianu bez podlogowki.Podlogowke "darmową" zrobilem na zasadzie powrotu z centralnego ogrzewania tylko w lazience. Na poddaszu wlasnie z powodu drzwi dalem tylko 5 cm. Polacie stropowe przy wejsciu do domu od frontu i od tarasu podkleilem gruboscia 15 cm.

Jestem przygotowany do deskowania, łaty sa juz nabite ale nie wiem czy ze wzgledu na koszty nie odstapimy od tego pomyslu na rzecz dekortynku w innym odcieniu jak parter-tak jak to widzialem w kilku galeriach forumowiczow. Ale odpowiadajac na pytanie przygotowalem pod deski styropian.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czolem, ja dalem na parterze 10 cm styropianu bez podlogowki.Podlogowke "darmową" zrobilem na zasadzie powrotu z centralnego ogrzewania tylko w lazience. Na poddaszu wlasnie z powodu drzwi dalem tylko 5 cm. Polacie stropowe przy wejsciu do domu od frontu i od tarasu podkleilem gruboscia 15 cm.

Jestem przygotowany do deskowania, łaty sa juz nabite ale nie wiem czy ze wzgledu na koszty nie odstapimy od tego pomyslu na rzecz dekortynku w innym odcieniu jak parter-tak jak to widzialem w kilku galeriach forumowiczow. Ale odpowiadajac na pytanie przygotowalem pod deski styropian.

Jaki gruby dajesz styropian pod deski i czy łaty mocowałeś bezpośrednio do muru? (zastanawiam czy pod łaty nie dać 5 cm styropianu.

Nie bardzo rozumiem ile dałeś na poddaszu: 5 cm styro + wylewka czy 5 łącznie z wylewką. Wełnę na poddaszu dawałeś 15 + 5 pod krokwie czy wszystko między krokwie? Ja dałem 5 pod krokwie i stąd chyba powstał ten problem z drzwiami...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

ile styropianu dawaliście pod wylewkę na parterze? Tyle ile w projekcie tj 8 cm? Planuję zrobić podłogówkę i zastanawiam się czy to nie za mało.

 

Na pewno za mało przy podłogówce. Ja zgodnie z projektem EM02 daję 20 cm. Plus folia ekranująca pod podłogówkę.

 

Ile styropianu na poddaszu? - nie mieliście problemu z drzwiami na poddaszu - cos mi się wydaje że będę miał problem upchnąć takie standardowe.

 

Na poddasze daję SWISSPOR FONO. Grubość 3 cm . Mam ściankę kolankową więc nie powinno być problemu z drzwiami.

 

Pytanie do osób robiących deskowanie:

czy pod deskami macie wełnę czy styropian?

 

Nie robię deskowania ale pod deski dałbym to samo co na pozostałą powierzchnię ścian.

 

:roll:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jaki gruby dajesz styropian pod deski i czy łaty mocowałeś bezpośrednio do muru? (zastanawiam czy pod łaty nie dać 5 cm styropianu.

Nie bardzo rozumiem ile dałeś na poddaszu: 5 cm styro + wylewka czy 5 łącznie z wylewką. Wełnę na poddaszu dawałeś 15 + 5 pod krokwie czy wszystko między krokwie? Ja dałem 5 pod krokwie i stąd chyba powstał ten problem z drzwiami...

 

 

Pod deski taka sama grubosc jak na parterze - wymyslilem sobie, ze 12 cm styropianu powinno wystarczyc na ocieplenie /dom budowałem z maxa/ Łaty mocowalem bezposrednio do muru, mysle, ze nie ma sensu dawac 5-ki pod łaty bo same łaty tez sa dobrym izolatorem. Na poddaszu dalem 5 cm styro + 7 cm wylewki ale podobnie jak Włóczykije podniosłem górę na stropie o jednego maxa. Co do wełny na poddaszu; 15 cm miedzy krokwie i 10 cm pod, ociepliłem do samej góry i polozylem dodatkowo na sufitach z KG /mialem za duzo wełny/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeszcze apropos deskowania; my mielismy dylemat czy deski dawac w pionie czy w poziomie:-)), no i jaka dac grubosc? Teraz znam mniej wiecej wszystkie za i przeciw kazdej wersji no i ciekaw jestem jak Ty to zamierzasz zrobic? /Krzychu11/

 

grubosc miałem na mysli oczywiscie szerokosc deski :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeszcze apropos deskowania; my mielismy dylemat czy deski dawac w pionie czy w poziomie:-)), no i jaka dac grubosc? Teraz znam mniej wiecej wszystkie za i przeciw kazdej wersji no i ciekaw jestem jak Ty to zamierzasz zrobic? /Krzychu11/

 

Deski planujmy dać w poziomie - myślę że ułożenie ich w pionie niepotrzebniewizualnie "podnosłoby" budynek. Nad szerokością desek w zasadzie się nie zastanawiałem... myślę że podwójna szerokość desek podpbitkowych byłaby ok.

Trochę martwi mnie syro w posadzce, nie pomyślałem o tym wcześniej, robiłem tak jak w projekcie i na całość (styro+wylewka) mam 15 cm.

 

KASIA I MICHAŁ: Na jakim jesteście etapie? Może pokażecie jakieś zdjęcia? :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Deski planujmy dać w poziomie - myślę że ułożenie ich w pionie niepotrzebniewizualnie "podnosłoby" budynek. Nad szerokością desek w zasadzie się nie zastanawiałem... myślę że podwójna szerokość desek podpbitkowych byłaby ok.

Trochę martwi mnie syro w posadzce, nie pomyślałem o tym wcześniej, robiłem tak jak w projekcie i na całość (styro+wylewka) mam 15 cm.

 

KASIA I MICHAŁ: Na jakim jesteście etapie? Może pokażecie jakieś zdjęcia?

 

Jesli nie podnosiles budynku na stropie to nie martw sie jego optycznym "podniesieniem" przy deskowaniu pionowym. Dom przy podniesieniu o jedna cegle nie zmienia wygladu i nic nie traci na wygladzie. Ja mam przygotowane łaty tez do deskowania pionowego bo kierowalem sie tym co doradzil mi Majster: woda bedzie naturalnie splywala w dol a nie zalegala miedzy deskami i powodowala jakies "korozje". Z kolei poziome deskowanie jest niepraktyczne z powodu opisanego powyzej ale za to duzo ladniejsze /widzialem taka i taka wersje live/ Moje łaty póki co są 2 cm węższe od ocieplającego styropianu wiec zawsze jeszcze moge dobic 2 cm łat prostopadle i zmienic kierunek deskowania.Co do szerokosci; nie wiem jak ty ale ja robilem podbitke z deski szer.9 cm i wydaje mi sie ze 18 cm na gornej elewacji byloby przesada.Optymalna szerokosc dla mnie to 12-14cm /jak zbierasz Muratory to zobacz na ten nr z naszym projektem chyba z 2005 albo 2006 roku, tam jest takie fajne zblizenie na deskowanie/ Styro w posadzce na dole nie martw sie w ogole, jesli dales te 8 cm to jest ok. na gorze daj tyle styropianu ile sie maksymalnie da, zeby nie kolidowalo z drzwiami i tez sie nie przejmuj:) Jesli chodzi o zdjecia to postaram sie jak najszybciej dolaczyc moja dokumentacje fotograficzną:) pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wysokości budynku nie zmienialem - murłaty leżą bezpośrednio na stropie i mam problem z drzwiami - będę musiał zamawiać nietypowe, ze ściętym natożnikiem :(

Co do deskowania to zdecydowanie bardziej mi się podoba deskowanie poziome - w sumie okamu mam dosyć szerokie tak więc z woda nie powinno być probemu - bardziej obawiam się słońca...

 

Jakie macie schody? Zabiegowe jak w projekcie?

Dzisiaj jeden z fachowców, który robił wycenę zwrócił uwagę że mam schody "spierniczone" - w środkowym miejscu szerokość powinna wynosić nim 25 cm a u mnie w przypadku dwóch schodów jest tylko 19 :evil:

Jak o jest u Was? Może zamieścicie jakieś zdjęcia :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jakie macie schody? Zabiegowe jak w projekcie?

Dzisiaj jeden z fachowców, który robił wycenę zwrócił uwagę że mam schody "spierniczone" - w środkowym miejscu szerokość powinna wynosić nim 25 cm a u mnie w przypadku dwóch schodów jest tylko 19

Jak o jest u Was? Może zamieścicie jakieś zdjęcia

 

Witam, schody zrobilismy 3-biegowe z dwoma podstopnicami. dzis zrobie pare fotek zebys zobaczyl jak to mniej wiecej wyglada. nie powiem, zebym byl zachwycony wymiarami ale jest jak jest. Głębokość 26, wysokość 18 cm, klatka schodowa jesli dobrze teraz pamietam ma szerokość miedzy 110-120 cm ale tez to dzis sprawdze. Schody jakie chcialbym miec to 30 cm głębokie, wysokość 18 jest ok. Zabiegowe schody juz "przerabialem" w domu moich rodziców i nie chcialbym takich mieć u siebie. Zdjecia w koncu udalo mi sie dołączyć:) Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...