Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Recommended Posts

  • Odpowiedzi 2,8k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

U nas za tydzień w końcu przeprowadzka!!! :D Ale zeby domek byl do konca wykonczony to niestety nie moge powiedziec... :roll: :D

 

Serdecznie Wam gratuluje wspaniałego domu. Zakochałam się w waszej łazience na dole. Jest super, a pokoik różowy, poprostu cudo!!!!

Moja nowo narodzona córeczka też bedzie taki miała, jak tylko wykończymy górę :roll: .

U nas niestety jeszcze nie ma daty przeprowadzki bo pewnie nie za szybko sie wprowadzimy . Trochę pogoda w tym roku nie dopisuje. Prace jednak idą do przodu. Kończą instalować piec i rozkładać podłogówkę.

Niestety tynki nie schną tak szybko jak bym chciała :cry: .

Pozdrawiam serdecznie wszystkich miłośników naszego cudeńka!!

Magda

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U nas za tydzień w końcu przeprowadzka!!! :D Ale zeby domek byl do konca wykonczony to niestety nie moge powiedziec... :roll: :D

 

przodu. Kończą instalować piec i rozkładać podłogówkę.

Niestety tynki nie schną tak szybko jak bym chciała :cry: .

Magda

 

Jak odpalisz podłogówkę i do tego jeszcze reku to w 2 tyg wilgotność spada do 50-60%

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U nas za tydzień w końcu przeprowadzka!!! :D Ale zeby domek byl do konca wykonczony to niestety nie moge powiedziec... :roll: :D

 

Serdecznie Wam gratuluje wspaniałego domu. Zakochałam się w waszej łazience na dole. Jest super, a pokoik różowy, poprostu cudo!!!!

Moja nowo narodzona córeczka też bedzie taki miała, jak tylko wykończymy górę :roll: .

U nas niestety jeszcze nie ma daty przeprowadzki bo pewnie nie za szybko sie wprowadzimy . Trochę pogoda w tym roku nie dopisuje. Prace jednak idą do przodu. Kończą instalować piec i rozkładać podłogówkę.

Niestety tynki nie schną tak szybko jak bym chciała :cry: .

Pozdrawiam serdecznie wszystkich miłośników naszego cudeńka!!

Magda

 

Dzieki :D . Trzymam za was kciuki, jak przyjdzie wiosna to wszystko pewnie u was ruszy z kopyta :wink: .

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks później...

Mam prośbę. Wiem, że temat był wałkowany wiele razy ale powiedzcie mi jak krowie na miedzy jakie macie schody i czy faktycznie te zabiegowe z projektu są takie złe i dlaczego. Po przeczytaniu wcześniejszych uwag przegadałem z fachowcami zmianę schodów na takie ze spocznikami ale obaj (to znaczy architekt i wykonawca) zgodnie jak jeden mąż i bez żadnych wzajemnych uzgodnień twierdzą, że te z projektu są ok i ciężko wymyślić inne.

Poza tym cały czas mam wrażenie że schody w naszym projekcie są wąskie i klatka schodowa będzie wyglądać strasznie przytłaczająco - jak wąski korytarz w kazamatach :-( To są pewnie tylko moje wrażenia i obawy - mam nadzieję, że nieuzasadnione.

Dajcie znać co i jak z tymi schodami bo głupieje. :-)

Pozdrawiam serdecznie

Ya

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

My schody zmienilismy. Na górze pierwszego najdłuższego biegu dalismy spocznik i wyciagnelismy dolny schodek do sciany łazienki, bo sa za bardzo schowane. Ten dolny bedzie zaaokroglany - bedzie szedł od sciany łazienkowej do gabinetowej. Poza tym zlikwidowalismy tą przedscianke nad schodami, powstała połka nad która dalismy okno.

[/i]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

My schody zmienilismy. Na górze pierwszego najdłuższego biegu dalismy spocznik i wyciagnelismy dolny schodek do sciany łazienki, bo sa za bardzo schowane. Ten dolny bedzie zaaokroglany - bedzie szedł od sciany łazienkowej do gabinetowej. Poza tym zlikwidowalismy tą przedscianke nad schodami, powstała połka nad która dalismy okno.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

My schody zmienilismy. Na górze pierwszego najdłuższego biegu dalismy spocznik i wyciagnelismy dolny schodek do sciany łazienki, bo sa za bardzo schowane. Ten dolny bedzie zaaokroglany - bedzie szedł od sciany łazienkowej do gabinetowej. Poza tym zlikwidowalismy tą przedscianke nad schodami, powstała połka nad która dalismy okno.

Dzięki za błyskawiczną odpowiedź.

My też chcemy dać półkę (chyba na kwiatki bo nic innego nie przychodzi mi do głowy - ewentualnie dla kota, tyle, że nie lubię kotów :-D ) i okno nad półką. Z tym wyciągnięciem schodów do ściany łazienki to niezły pomysł, może też to zrobimy, tylko czy nie będzie się walić nogą w schody przy wyjściu z małego pokoju na dole?

Obejrzałem galerię mmadzi ze zmienionymi schodami ale nie bardzo sobie umiem to wyobrazić przestrzennie.

Nigdy nie sądziłem, że będę kiedyś w życiu tak zastanawiał się nad schodami. :-)

Pozdrawiam

Ya

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ehhh nie wiem jak Ci to opisc :/

 

jest tak, jakbys do tych schodow co są czyli konczacych sie na scianie gabinetu dodał jeszcze jeden duuuuzy i szeroki stopień, taki podest. tyle ze polokragły, zeby wychodząc z gabinetu nie wchodzic na jego róg. Rog od strony gabinetu jest sciety i tym samym pod kazdym katem wygodnie sie bedzie wchodzilo.

 

Postaram sie scan zrobic :-) chyba tak bedzie najprosciej :-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ehhh nie wiem jak Ci to opisc :/

 

jest tak, jakbys do tych schodow co są czyli konczacych sie na scianie gabinetu dodał jeszcze jeden duuuuzy i szeroki stopień, taki podest. tyle ze polokragły, zeby wychodząc z gabinetu nie wchodzic na jego róg. Rog od strony gabinetu jest sciety i tym samym pod kazdym katem wygodnie sie bedzie wchodzilo.

 

Postaram sie scan zrobic :-) chyba tak bedzie najprosciej :-)

 

super, będę baaaaaaaardzo wdzięczy. :-D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam nadzieję , że mnie nie wyklniecie ale chciałem jeszcze raz przewałkować temat schodów.

Wyrysowałem sobie na projekcie trzybiegowe z takim podwójnym spocznikiem tzn środkowy bieg miał wyglądać tak : spocznik - trzy stopnie - spocznik. Ekipa rozrysowała na ścianach alternatywną wersję z jednym dużym spocznikiem. Właściwie to nawet bym tak wolał ale martwią mnie trochę wymiary stopni : wysokość 18 cm głębokość 25 cm . Szczególnie te 25 cm to chyba trochę mało. :roll:

Napiszcie proszę jakie są u Was wymiary stopni.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam nadzieję , że mnie nie wyklniecie ale chciałem jeszcze raz przewałkować temat schodów.

Wyrysowałem sobie na projekcie trzybiegowe z takim podwójnym spocznikiem tzn środkowy bieg miał wyglądać tak : spocznik - trzy stopnie - spocznik. Ekipa rozrysowała na ścianach alternatywną wersję z jednym dużym spocznikiem. Właściwie to nawet bym tak wolał ale martwią mnie trochę wymiary stopni : wysokość 18 cm głębokość 25 cm . Szczególnie te 25 cm to chyba trochę mało. :roll:

Napiszcie proszę jakie są u Was wymiary stopni.

 

Widzę, że mamy podobne zgryzoty. :-)

Popytam dziś wykonawcę i architekta jak oni to widzą i wieczorem się odezwę.

Pozdrawiam

Ya

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam nadzieję , że mnie nie wyklniecie ale chciałem jeszcze raz przewałkować temat schodów.

Wyrysowałem sobie na projekcie trzybiegowe z takim podwójnym spocznikiem tzn środkowy bieg miał wyglądać tak : spocznik - trzy stopnie - spocznik. Ekipa rozrysowała na ścianach alternatywną wersję z jednym dużym spocznikiem. Właściwie to nawet bym tak wolał ale martwią mnie trochę wymiary stopni : wysokość 18 cm głębokość 25 cm . Szczególnie te 25 cm to chyba trochę mało. :roll:

Napiszcie proszę jakie są u Was wymiary stopni.

 

W projekcie są 27 cm (w środku stopnia). Z rozmów z architektem wynika, że lepsze są 28 a standard to 29 cm. 25 to trochę za mało, biorąc pod uwagę rozmiar stóp :-) ale faktycznie wystające stopnice (czy jak tam to ustrojstwo się nazywa) mogłoby zniwelować problem. Wysokość 18 cm jest bardzo dobra, nie narzekaj. Pewnie po 17 czy 16 cm schodach się chodzi łatwiej ale bez przesady.

Pozdrawiam

Ya

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...