Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Recommended Posts

Witam

jestem nowy na tym forum; szkoda że wcześniej tu nie trafiłem, bo wiele ciekawych rzeczy piszecie.

Budujemy MO2 w miejscowości Librantowa koło Nowego Sącza; mamy stan O i lada chwila ruszamy z murami, więc myślę że jeszcze wiele rzeczy będę mógł podpatrzyć i zaadoptować.

Wkrótce dołączę jakieś zdjęcia żeby nie było...

Pozdrawiam

Edek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 2,8k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

Witam

jestem nowy na tym forum; szkoda że wcześniej tu nie trafiłem, bo wiele ciekawych rzeczy piszecie.

Budujemy MO2 w miejscowości Librantowa koło Nowego Sącza; mamy stan O i lada chwila ruszamy z murami, więc myślę że jeszcze wiele rzeczy będę mógł podpatrzyć i zaadoptować.

Wkrótce dołączę jakieś zdjęcia żeby nie było...

Pozdrawiam

Edek

 

Witaj wśród konkursowiczów. Koniecznie pochwal się budową i ewentualnymi przeróbkami projektu. No i wpisz się na mapę prowadzoną przez Szydasa.

Pozdrawiam

Ya

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pochwalę się a co mi tam ! :lol: :roll:

U nas ławy zalane - jak na drugi dzień prac to tempo ekipa ma zabójcze. Wszystko oczywiście obfotografowane i jest w galerii. :)

Ya też nie próżnowałem i założyłem dziennik - zapraszam do czytania i komentarzy. :)

Pozdrawiam

Ya

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ya! Jakieś nowości?? :)

 

U nas schnie wieniec nad ścianką kolankową. Za chwilę wrzucę foto na pikasse.

No i trza będzie drewno na więźbę zamawiać. Na dniach.

 

No gratuluję. Idziecie jak burza! :)

U mnie ścianki fundamentowe gotowe. Szczegóły w dzienniku i w galerii.

Zamówiony dach (braas) a dziś też dekarz.

Poza tym robimy przymiarki do okien - na razie uzgodniłem zmiany wymiarów z wykonawcą i robimy konkurs ofert :)

 

A`propos czy ktoś robił z któryś okien same fixy (czyli nieotwierane)? My się zastanawiamy nad 2 - 3 fixami.

Pozdrawiam

Ya

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U nas tak jest...

 

Fixy to...

1 fix to wąskie a wysokie okno w przedsionku,

2 i 3 fix to okna od salonu (strona południowa w naszym przypadku),

4 i 5 fix to okna od salonu (strona zachodnia, ta od tarasu),

6 fix to duże okno w gabinecie,

7, 8 i 9 to takie częściowe fixy w sypialniach (tylko, że tam trochę namieszaliśmy z oknami, nie robimy trzech okien a jedno szerokie i wyższe, podzielone przy stosunku 2/3; gdzie owe "2" to fix).

 

Rozwieralno-uchylna natomiast to...

1 i 2 od kuchni i jadalni,

3 w gabinecie

4 to drzwi balkonowe

5, 6 i 7 to te w/w częściowe fixy w sypialniach (owa "1" część okna)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

My Fixy chcemy zrobić w jadalni (od strony frontowej i z boku), jedno od tarasu i małe w garażu. Częściowe fixy będą w kuchni i pozostałych oknach w salonie. (otwierać się będzie duża część). Okno w gabinecie dajemy jedno zamiast dwóch za to wielkości tego w kuchni - i tez częściowy fix.

Balkonowe nie będzie się uchylać. Na górze w małych pokojach będą po 2 okna zamiast trzech ale oba takie samo (jedno uchylne drugie nie) a nie jak u Was 2/3.

Poza tym małe okienko w kotłowni (nielegalnie :oops: :lol: ).

 

Pozdrawiam

Ya

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ya , jeżeli chcecie dać fix w jadalni od frontu i z boku to na jednej ścianie wyjdzie wam okno fix i standardowe. W związku z tym zwróćcie uwagę na to , żeby wizualnie oba były takie same. Zarówno od zewnątrz jak i od środka.

Da się to zrobić jeśli zamówicie fix'a jako skrzydło stałe w ramie a nie jako zestaw szybowy zamontowany bezpośrednio w ramie.

PS U mnie są dwa fix'y - w ścianie szczytowej salonowo-jadalnianej. :roll:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

My mamy wycenę z

-Oknovidu (14000 trzyszybowy)

-Peteckiego (dwuszybowy 14750 z antywłamem, 17500 - trzyszybowy z antywłamem)

-M&S(dwuszybowy 14500+ew. 1500 za antywłam na dole)

 

Najlepiej na razie wychodzi Oknovid ale ma fatalne opinie na forum i chyba się nie zdecydujemy...

Czeka nas jeszcze kilka wizyt.

Dajcie znać ile Wam policzyli - będziemy mogli porównać, w końcu okna mamy mniej-więcej podobne :)

Pozdrawiam

Ya

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam pytanko dachowe.

Czy ktoś robił pełne deskowanie pod dachówkę w Konkursowym?

Ze zdjęć widzę, że chyba mkcocayna ale może jeszcze ktoś...

 

Zabili mi ćwieka na moim dzienniku i w wątku dot. pełnego deskowania i nie wiem czy warto czy odpuścić sobie i zostać przy bardzo dobrej folii (podobno 30 lat gwarancji itp). Rozważałem pełne deskowanie jak miałem pomysł krycia gontem, ale przy dachówce uznałem, że nie warto. Może robię błąd? :roll:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...