Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Recommended Posts

  • Odpowiedzi 2,8k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

kajja - ja rozciągam salon o 1.80 i chce zwiększyć kuchnię o 0.9 więc zacznę od umieszczenia okien pośrodku 'nowej' kuchni i 'nowej' jadalni. Nie wiem jeszcze jak to wyjdzie na elewacjach ale w czwartek powbijałem sobie paliki na działce coby rozmieszczenie ustalić, wjechać do garażu i takie tam. Chodząc po takim "domu" stwierdziłem, że takie umieszczenie okien mi pasuje....
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A czym się tu chwalić? :roll:

Że kasa poszła, jak to ktoś określił, do ziemi. Czyli, że wczoraj kopara wykopała wielką dziurę, a dziś ta dziura została zasypana 20 łódkami żwiru?

Jak coś się będzie działo to na pewno sie podzielę fotkami.

Ale faktycznie, masz rację, były osoby w trakcie i jakoś nie chca sie pochwalić.

A nieładnie

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hej wszystkim

 

Macie rację coś zaniedbaliśmy się z wymianą informacji...

 

Giagi melduje:

1. Ścianki działowe postawione (również na górze)

2. Instalacje elektryczne zrobione (prąd, alarm, TV, LAN)

3. Instalacja odkurzacza centralnego zrobiona

4. Okna zamówione

5. Brama garażowa czeka na montaż

6. Tynkarze umówieni

7. Zrobione fundamenty pod budynek gospodarczy

 

Zdjęcia obiecuję z oknami i tynkami.

 

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dla mnie usytuowanie kuchni jest idealne.

1. Nie muszę do niej wchodzić przez salon jak to jest w wielu projektach

2. jest połączona z jadalnią, ale jednoczesnie oddzielona :)

3. no i jest taka ani otwarta ani zamknięta czyli w sam raz, najważniejsze, że nie widać jej z pokoju dziennego.

Jedyna wada to powierzchnia, ale jakoś sie pomieszczę, zwłaszcza, że jest spiżarnia.

Ogladam jeszcze czasem inne projekty, ale utwierdza mnie to w przekonaniu, że dobrze wybraliśmy.

Dla mnie jeszcze ogromną zaletą jest to, że wyjście na taras nie jest z centrum salonu. Wychodzę z kuchni i śmigam przez hol prosto do ogrodu. Tez tak uważacie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Giagi,

piszesz ze zdecydowałeś sie na podniesienie poddasza o jeden pustak.

Czy to oznacza że również szczyt dachu jest wyższy o tę samą wysokość, czy tylko zwiększył się sie kąt dachu?

Dlaczego zdecydowałeś sie na tę scianę kolankową?> czy poddasze bez podnoszenia jest wg.ciebie za ciasne?

 

Pytam ponieważ wydaje mi się że proporcje na rysunku na stronie muratora są inne niż te na twoim zdjeciu (chodzi o bryłe domu i dachu) - i przez to coś zaczyna mi w tym projekcie nie pasować.

 

No i czekam na foty po otynkowaniu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

skose

 

Podniesienie o jeden pustak poddasza faktycznie podnosi szczyt dachu - u mnie został on jeszcze dodatkowo podniesiony (wyostrzony) by po podnienieniu punktu ułożenia murłaty uzyskać zgodnośc lini okien i krawędzia dachu (w przeciwnym razie wyszedłby bardzo duży okap. Zmienia to faktycznie bryłę domu - ale nieznacznie i nam tak się bardziej podoba.

Co do ilości miejsca - na razie jest ok ale po ociepleniu połaci i podnienieniu podłogi (styropian + wylewki) wszystko sie kurczy. Pamiętam jak spędziliśmy z małzonką upojne popołudnie chodząc po stropie i stawiając prowizoryczne konstrukcje by podjąć decyzję podnosić o maxa czy nie. ;)

 

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...