Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Recommended Posts

  • Odpowiedzi 2,8k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

Jeszcze zastanawiam się nad drenażem. Sąsiad który wybudował się dwa domy dalej, zrobił taki system, który kosztował go 5.500 zł, uważa teraz to za wydatek niepotrzebny. Argumentuje to tym że jest na głębokości 1 m jest już woda (podpowierzchniowa). Jaka jest wasza opinia i czy warto inwestować?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeszcze zastanawiam się nad drenażem. Sąsiad który wybudował się dwa domy dalej, zrobił taki system, który kosztował go 5.500 zł, uważa teraz to za wydatek niepotrzebny. Argumentuje to tym że jest na głębokości 1 m jest już woda (podpowierzchniowa). Jaka jest wasza opinia i czy warto inwestować?

 

My zdecydowaliśmy się też profilaktycznie na drenaż ale nie jakiś za 5500 zł. Może nie jest profesjonalny ale działa. Ziemia u nas gliniasta wiec obawialiśmy się że cała woda powierzchniowa będzie wlewać się w ten piach, którym zostaną obsypane fundamenty i dlatego jak ławy jeszcze nie były zasypane położyliśmy wokół domu rurę drenarską ww otulinie i zasypaliśmy kamykiem. Koszt to 50 m rury (nie pamiętam po ile) i 2 wywrotki kamyczka po 1400 zł każda. Pomimo że rynny odprowadzone są do oczka burzówką to i tak zbiornik od drenażu zapełnia się dość regularnie w czasie deszczów. Na stałe był podłączony pompą zanurzeniową do burzówki przez taki elastyczny wąż fi 1/2 cala. Po ostatnich załamaniach pogody kiedy wiadrami musieliśmy wylewać z niego wodę bo pompa nie dawała rady zwiększyłem jeszcze średnicę rury do 1 i 1/4 cala i teraz śpimy spokojnie. :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

My zdecydowaliśmy się też profilaktycznie na drenaż ale nie jakiś za 5500 zł. Może nie jest profesjonalny ale działa. Ziemia u nas gliniasta wiec obawialiśmy się że cała woda powierzchniowa będzie wlewać się w ten piach, którym zostaną obsypane fundamenty i dlatego jak ławy jeszcze nie były zasypane położyliśmy wokół domu rurę drenarską ww otulinie i zasypaliśmy kamykiem. Koszt to 50 m rury (nie pamiętam po ile) i 2 wywrotki kamyczka po 1400 zł każda. :)

 

U mnie tak samo. Chyba warto :o

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich konkursowiczów Mam pytanko :

Jak u Was dekarze połączyli te dwie przecinające się kalenice, w sensie czy położyli jakiś trójnik do gąsiorów (będe miał dachówke Roben Monza Plus), czy może położyli gąsiory na styk?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

I jeszcze jedna prośba :

Czy może kład ktoś dachówkę Roben Monza plus, na dach według projektu? Jeśli tak to ile i czego wyszło, ile gąsiorów, ile skrajnej dachówki ile samej dachówki? Proszę o pomoc bo właśnie zamierzam niebawem zamawiać materiał, a każdy skład budowlany daje mi inne zestawienia ilościowe.

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie jest taka dachówka.

Jeśli sie nie mylę to gasiory łączą się trójnikiem. Będę dzisiaj na miejscu to sprawdzę. :roll:

Co do ilości to oczywiście nie pamiętam ale też postaram się zerknąć do faktury. Przy czym mój dach nie jest do końca identyczny z projektem. Dawałem ściankę kolankową i w związku z tym przedłużałem trochę krokwie aby zejść z dachem do linii okien. No i mam dłuższą o 0.9 m część z salonem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich konkursowiczów Mam pytanko :

Jak u Was dekarze połączyli te dwie przecinające się kalenice, w sensie czy położyli jakiś trójnik do gąsiorów (będe miał dachówke Roben Monza Plus), czy może położyli gąsiory na styk?

Trójniki zwykle nie pasują do kalenic jak w projekcie m02 ( 180-90-90 stopni, litera T), więc nie kupuj bez obejrzenia i konsultacji z dekarzem, bo są dość drogie...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Drenaż robiony w okolicach warszawy - 6x10m/b rowu (głębokość do piasku) - koparka 10 zł za m/b= 600, tłuczeń do wypełnienia (zamiast drogiego żwiru) -800 zł , rura drenarska, prury pcv, kolanka, rewizje - ok. 600 zł. Całośc jakieś 2000 zł i 5 dni pracy we dwóch. łatwo nie było ale oszczędność spora.

Q

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli tak to ile i czego wyszło, ile gąsiorów, ile skrajnej dachówki ile samej dachówki? Proszę o pomoc bo właśnie zamierzam niebawem zamawiać materiał, a każdy skład budowlany daje mi inne zestawienia ilościowe.

Pozdrawiam

Faktury u księgowej więc dokładnie nie wiem ale policzyłem "na żywo".

Gąsiory wchodzą trzy na mb , do tego jeden początek i dwa zakończenie(albo odwrotnie) i trójnik. Ja mam dach z 16 poziomych rzędów więc 48 szt. skrajnej lewej i 48 szt. prawej. Do tego 2 dachówki z kominkiem wentylacyjnym do odpowietrzenia kanalizacji i kilka ( 10 ??? ) dachówek wentylacyjnych do wentylacji połaci. Standardowych nie udało mi się dokładnie policzyć ale gdybym musiał stawiałbym na ok 2500 szt. :o

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jakim tynkiem i jakiej firmy wykańczacie/ wykończyliście konkursowego na zewnątrz?

 

Tynk Kabe - kolor jeszcze ciężko negocjowany na forum rodzinnym :D

Na dole tynk mozajkowy też Kabe.

 

ale mineralny, silikonowy, silikatowy, silikonowo - silikatowy..moze jeszcze inny ??

 

Strasznie trudne pytania zadajesz. Chyba Silikonowy ale pewien nie jestem :oops: :oops: :lol:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzieki Piotr za odpowiedź. Też masz monze plus z robena? Z wyliczeń na powierzchnię dachu powinno wyjść 2160 sztuk tej dachówki, ale docięcia w koszach, krokwie troszeczkę dłuższe więc biorę 2300, no i się zobaczy. Ze zwrotami to ciężko będzie, raczej nie wezmą.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

. Ze zwrotami to ciężko będzie, raczej nie wezmą.

 

To firma do d... . Sprawdź czy konkurencja nie przyjmuje zwrotów.

 

U mnie przyjęli bez problemu. Oddałem 2 rury od rynien, 50szt dachówek i jakieś duperele.

Fakt że już od paru dni obliczają ile mają mi zwrócić kasy ale to już inna sprawa :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...