Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Recommended Posts

Tam nie ma ściany w kształcie T. Ściana konstrukcyjna jest prosta jak drut. Na tym rysunku takim samym szarym kolorem zaznaczono ścianę i komin. Komin przesuwamy równolegle do ściany nie ingerując w nią wcale. Przesunąć trzeba natomiast wejście do kuchni , ale to też nie stanowi problemu.

 

Ok (no coz, z tym "t" to troche zmeczenie). Dzieki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 2,8k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

Wprawdzie miałam już wybrany inny projekt ale po odnalezieniu ( przypadkowo) konkursowego zmieniłam zdanie ... przeczytałam całe forum od początku od 2005 roku, tym samym mam nadzieje, że nie przegapiłam nic ważnego i nie będę zadawała głupich pytań

Ja również mam działkę z wjazdem z południowego zachodu ale wole jeździć naokoło żeby zaparkować niż mieć taras i okna salonu od wchodu czy północy. Poza tym słonce jest przeważnie trochę wyżej niż drzewa ... a jak jest niżej to drzewa nie maja liści...

 

Pozdrawiam wszystkich, na pewno będę śledzić postępy budowy konkursowych

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wprawdzie miałam już wybrany inny projekt ale po odnalezieniu ( przypadkowo) konkursowego zmieniłam zdanie ... przeczytałam całe forum od początku od 2005 roku, tym samym mam nadzieje, że nie przegapiłam nic ważnego i nie będę zadawała głupich pytań

Ja również mam działkę z wjazdem z południowego zachodu ale wole jeździć naokoło żeby zaparkować niż mieć taras i okna salonu od wchodu czy północy. Poza tym słonce jest przeważnie trochę wyżej niż drzewa ... a jak jest niżej to drzewa nie maja liści...

 

Pozdrawiam wszystkich, na pewno będę śledzić postępy budowy konkursowych

 

Witaj w klubie!

 

Dokonałas oczywiscie najlepszego wyboru co do projektu :lol:

 

W razie wątpliwości lepiej sie dopytać niż potem oglądać na codzień nie do końca przemyslane rozwiazania.

 

 

Pzdr

K

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po wielotygodniowym przeglądaniu, analizowaniu projektów wybór padł na Konkursowy. Duży wpływ na wybór miało to forum i szerokie możliwości obejrzenia waszych galerii zdjęć. Budowę planujemy za rok na wiosnę, ale już teraz głowę mamy pełną pomysłów i oczywiście... przeróbek. Wielu bywalców tego forum ma budowę konkursowego już za sobą lub w zaawansowanym stanie. Dlatego to właśnie do nich mam kilka pytań i prośbę. Proszę o przesłanie na mój e-mail [email protected] skanu oryginalnego (nie zmienianego) rzutu parteru i poddasza. Oto trzy pytania:

 

1. Do tych co wydłużyli skrzydło z pokojem dziennym i kuchnią, czy warto było i ile jest optymalnie, 90, 120,180cm? Ci co zamieszkali, wstawili meble wiedzą najlepiej.

 

2. Czy rzeczywiście trzeba wykonać ściankę kolankową, rzeczywiście bez podwyższenia nie mieszczą się drzwi do pokoi? Ile optymalnie ta ścianka powinna wynosić, żeby dom nie stracił swojej bryły?

 

3. Jakiej wysokości macie ścianki przedkolankowe w pokojach, a na jakiej w łazience?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po wielotygodniowym przeglądaniu, analizowaniu projektów wybór padł na Konkursowy. Duży wpływ na wybór miało to forum i szerokie możliwości obejrzenia waszych galerii zdjęć. Budowę planujemy za rok na wiosnę, ale już teraz głowę mamy pełną pomysłów i oczywiście... przeróbek. Wielu bywalców tego forum ma budowę konkursowego już za sobą lub w zaawansowanym stanie. Dlatego to właśnie do nich mam kilka pytań i prośbę. Proszę o przesłanie na mój e-mail [email protected] skanu oryginalnego (nie zmienianego) rzutu parteru i poddasza. Oto trzy pytania:

 

1. Do tych co wydłużyli skrzydło z pokojem dziennym i kuchnią, czy warto było i ile jest optymalnie, 90, 120,180cm? Ci co zamieszkali, wstawili meble wiedzą najlepiej.

 

2. Czy rzeczywiście trzeba wykonać ściankę kolankową, rzeczywiście bez podwyższenia nie mieszczą się drzwi do pokoi? Ile optymalnie ta ścianka powinna wynosić, żeby dom nie stracił swojej bryły?

 

3. Jakiej wysokości macie ścianki przedkolankowe w pokojach, a na jakiej w łazience?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wprawdzie miałam już wybrany inny projekt ale po odnalezieniu ( przypadkowo) konkursowego zmieniłam zdanie ... przeczytałam całe forum od początku od 2005 roku, tym samym mam nadzieje, że nie przegapiłam nic ważnego i nie będę zadawała głupich pytań

Ja również mam działkę z wjazdem z południowego zachodu ale wole jeździć naokoło żeby zaparkować niż mieć taras i okna salonu od wchodu czy północy. Poza tym słonce jest przeważnie trochę wyżej niż drzewa ... a jak jest niżej to drzewa nie maja liści...

 

Pozdrawiam wszystkich, na pewno będę śledzić postępy budowy konkursowych

 

Witaj. Gratuluję najlepszego wyboru i... wytrwałości w czytaniu wątku. :lol:

Pytajcie zawsze jak będziecie mieli problem - od tego jest forum.

Powodzenia!

Pozdrawiam

Ya

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po wielotygodniowym przeglądaniu, analizowaniu projektów wybór padł na Konkursowy. Duży wpływ na wybór miało to forum i szerokie możliwości obejrzenia waszych galerii zdjęć. Budowę planujemy za rok na wiosnę, ale już teraz głowę mamy pełną pomysłów i oczywiście... przeróbek. Wielu bywalców tego forum ma budowę konkursowego już za sobą lub w zaawansowanym stanie. Dlatego to właśnie do nich mam kilka pytań i prośbę. Proszę o przesłanie na mój e-mail [email protected] skanu oryginalnego (nie zmienianego) rzutu parteru i poddasza. Oto trzy pytania:

 

1. Do tych co wydłużyli skrzydło z pokojem dziennym i kuchnią, czy warto było i ile jest optymalnie, 90, 120,180cm? Ci co zamieszkali, wstawili meble wiedzą najlepiej.

 

2. Czy rzeczywiście trzeba wykonać ściankę kolankową, rzeczywiście bez podwyższenia nie mieszczą się drzwi do pokoi? Ile optymalnie ta ścianka powinna wynosić, żeby dom nie stracił swojej bryły?

 

3. Jakiej wysokości macie ścianki przedkolankowe w pokojach, a na jakiej w łazience?

 

Witaj. Gratuluję wyboru najlepszego projektu :)

Jak znajdę skany to wyślę, chyba ktoś ma je wrzucone w galerii ale nie pamiętam kto.

1. Ja jeszcze nie wprowadziłem się więc nie wiem jak będzie z meblami - my przedłużyliśmy kuchnię o 90 cm i mam nadzieję, że będzie dobrze.

2. Moim zdaniem ścianka kolankowa na 1 pustak jest konieczna.

3. Mamy dość wysokie przedścianki - ok. 160 cm - ale tylko po jednej stronie w każdym pokoju. Dzięki temu zrobiły się fajne schowki. W łazience nie mamy przedścianki wcale. Szczegóły w dzienniku i galerii.

Pozdrawiam

Ya

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witaj. Gratuluję najlepszego wyboru i... wytrwałości w czytaniu wątku. :lol:

Pytajcie zawsze jak będziecie mieli problem - od tego jest forum.

Powodzenia!

Pozdrawiam

Ya

 

 

Dziękuje!

 

Mam pierwsze pytanie. Dokładnie chce powiększyć dom , tak jak Wy powiększyliście czy mogłabym się dowiedzieć o ile szacunkowo wzrosła cena po takich przeróbkach.

Byłam wczoraj w Mechelinkach i oglądałam niedokończonego Konkursowego i faktycznie bez powiększenia dołu co najmniej o te 90cm wielkość wygląda dość marnie. Na poczatku chciałam zrezygnować z powiększania ale teraz skłonna jestem zapłacic więcej ( chociaż budżet mam napięty ) tylko nie wiem ile wiecej ...

 

Z góry dziekuje za odpowiedz.

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po wielotygodniowym przeglądaniu, analizowaniu projektów wybór padł na Konkursowy. Duży wpływ na wybór miało to forum i szerokie możliwości obejrzenia waszych galerii zdjęć. Budowę planujemy za rok na wiosnę, ale już teraz głowę mamy pełną pomysłów i oczywiście... przeróbek. Wielu bywalców tego forum ma budowę konkursowego już za sobą lub w zaawansowanym stanie. Dlatego to właśnie do nich mam kilka pytań i prośbę. Proszę o przesłanie na mój e-mail [email protected] skanu oryginalnego (nie zmienianego) rzutu parteru i poddasza. Oto trzy pytania:

 

1. Do tych co wydłużyli skrzydło z pokojem dziennym i kuchnią, czy warto było i ile jest optymalnie, 90, 120,180cm? Ci co zamieszkali, wstawili meble wiedzą najlepiej.

 

2. Czy rzeczywiście trzeba wykonać ściankę kolankową, rzeczywiście bez podwyższenia nie mieszczą się drzwi do pokoi? Ile optymalnie ta ścianka powinna wynosić, żeby dom nie stracił swojej bryły?

 

3. Jakiej wysokości macie ścianki przedkolankowe w pokojach, a na jakiej w łazience?

 

Witaj. Gratuluję wyboru najlepszego projektu :)

Jak znajdę skany to wyślę, chyba ktoś ma je wrzucone w galerii ale nie pamiętam kto.

1. Ja jeszcze nie wprowadziłem się więc nie wiem jak będzie z meblami - my przedłużyliśmy kuchnię o 90 cm i mam nadzieję, że będzie dobrze.

2. Moim zdaniem ścianka kolankowa na 1 pustak jest konieczna.

3. Mamy dość wysokie przedścianki - ok. 160 cm - ale tylko po jednej stronie w każdym pokoju. Dzięki temu zrobiły się fajne schowki. W łazience nie mamy przedścianki wcale. Szczegóły w dzienniku i galerii.

Pozdrawiam

Ya

 

Chyba Ci co wprowadzali jakiekolwiek zmiany do projektu to wersje ze zmianami tylko maja, ale jak napiszesz do muratora - zapytanie o projekt - to podesla Ci ogolne skany.

dach podnieslismy o 0,5 metra i uwazam, ze jest to konieczne. trzeba pamietac przy tym o wydluzeniu polaci dachu, zeby dom nie zgubil proporcji.

przedscianki nie dajemy - zabudujemy i bedzie wiecej schowków.

 

przegladalam ostatnio jakas galerie konkursowa, gdzie nie ma kolankowej i widac wyraznie, ze bedzie problem z oknami, czy z futrynami tez - nie wiem.

 

 

pzdr

k

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

przegladalam ostatnio jakas galerie konkursowa, gdzie nie ma kolankowej i widac wyraznie, ze bedzie problem z oknami, czy z futrynami tez - nie wiem.

 

pzdr

k

 

Podobno jest problem żeby zmieść się z futrynami w tych pokojach przylegających do klatki schodowej.

 

Co do kąta to nic ci się nie ma prawa zmienić. My zmieniliśmy na własne życzenie bo jak dodajesz ściankę 50 cm to wydłużając połać do linii okien przy 42 st robił się straszny latawiec. Dlatego kąt zmieniliśmy na 45 dzięki temu okapy kończą się praktycznie z górną linią okien a jednocześnie odstają od muru na 80 cm zamiast 120 cm.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dlatego to właśnie do nich mam kilka pytań i prośbę. Proszę o przesłanie na mój e-mail [email protected] skanu oryginalnego (nie zmienianego) rzutu parteru i poddasza.

 

Wysłałem Ci skany na mail'a

 

 

1. Do tych co wydłużyli skrzydło z pokojem dziennym i kuchnią, czy warto było i ile jest optymalnie, 90, 120,180cm? Ci co zamieszkali, wstawili meble wiedzą najlepiej.

 

Nie mieszkam ale uważam , że warto dodać parę centymetrów. Może nie 180 ale 90-120.

 

2. Czy rzeczywiście trzeba wykonać ściankę kolankową, rzeczywiście bez podwyższenia nie mieszczą się drzwi do pokoi? Ile optymalnie ta ścianka powinna wynosić, żeby dom nie stracił swojej bryły?

 

Zdecydowanie polecam. Wystarczy 50 cm. Lekko przedłużone krokwie pozwolą zachować bryłę. Nie ma "latawca".

 

3. Jakiej wysokości macie ścianki przedkolankowe w pokojach, a na jakiej w łazience?

 

Około 75 cm. wszędzie. Jest w sam raz. Możesz dostawić biurko albo komodę do samej ścianki.

 

PS.: Dzięki ściance kolankowej i niskiej przedściance WSZYSCY , którzy oglądają dom powtarzają ,że w środku jest znacznie więcej miejsca niż wydaje się z zewnątrz.

:wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

My w sprawie "latawca". :)

 

Oczywiście wszystko kwestia gusty - ale uważamy, że nic takiego się przynajmniej z naszym budynkiem nie stało. Chociaż... zmierzyliśmy dzisiaj ile ten okap nam dokładnie wystaje i jest równo 1 m.

 

Jest jeszcze jedna kwestia, której nie można pominąć a o której chyba jeszcze nikt nie napisał. Kwestia, które zależy m.in. od usytułowania budynku na względem stron świata. Dłuższe okapy idealnie sprawdzą się w lato, kiedy słońce wysoko i kiedy mocno daje - słowem - w większym bądź mniejszym stopniu osłonią przed ostrym ciepłym światłem. A jak wiemy konkursowy ma całkiem duże te okna.

Kolejna kwestia - dłuższe okapy lepiej ochronią budynek przed opadem.

Niby to detale - ale mogą się przydać.

 

Jeżeli zaś chodzi o dodanie ścianki kolankowej - przed adaptacją projektu jedno było pewne - dodajemy. I mieliśmy dwa pomysły (z resztą wymienione powyżej): (a) wydłużamy połacie zachowując 40 stopni, albo (b) ostrzymy do 45 stopni i nieznacznie wydłużamy połacie. Zrobiłem taką małą symulację w profesjonalnym inżynierskim oprogramowaniu Power Point :p i sprawa stała się jasna. PP_MP jeżeli chcesz zapotam na maila.

 

Pzdrrr,

M.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Aaa... mała sprawa jeszcze - ten 1 m od krawędzi okapu do ściany to mam na myśli od krawędzi okapu do styropianu. A tego styropianu u nas jest 20 cm. Więc oczywiście inaczej będzie wyglądał budynek jeżeli go ktoś ociepli 12'stką. Lub 10'tką.

No i może wtedy i trochę ten "latawiec" powstanie jednak? :/

No i jeszcze jedna zmiana, którą wykonaliśmy - za wydłużonymi połaciamy poszło wypuszczenie murłat konsekwentnie aby proporcje zachować. Chyba źle nie wyszło. :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

PS.: Dzięki ściance kolankowej i niskiej przedściance WSZYSCY , którzy oglądają dom powtarzają ,że w środku jest znacznie więcej miejsca niż wydaje się z zewnątrz.

:wink:

Większy wewnątrz niż na zewnątrz - to jest charakterystyczne dla tego projektu, bo jest on na planie litery T, bez podnoszenia kolankowych też tak jest. Poza tym jest przestronny na dole dzięki połączeniu pomieszczeń.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Aaa... mała sprawa jeszcze - ten 1 m od krawędzi okapu do ściany to mam na myśli od krawędzi okapu do styropianu. A tego styropianu u nas jest 20 cm. Więc oczywiście inaczej będzie wyglądał budynek jeżeli go ktoś ociepli 12'stką. Lub 10'tką.

No i może wtedy i trochę ten "latawiec" powstanie jednak? :/

No i jeszcze jedna zmiana, którą wykonaliśmy - za wydłużonymi połaciamy poszło wypuszczenie murłat konsekwentnie aby proporcje zachować. Chyba źle nie wyszło. :)

 

Oczywiście latawiec to kwestia gustu. Mi się nie podobały tak duże okapy wiec wyostrzyliśmy kąt. Jeżeli mówimy o długości krokwi to tak jak napisał Kamal 120 cm było od muru do końca krokwi, 80 cm mamy po wyostrzeniu i z 15 cm styro. Jak patrze na Dom Kamala to w realu ten latawiec wygląda lepiej niż na rysunkach może to tez kwestia 20 cm styro, na pewno tragicznie będą wyglądały wydłużone krokwie z deskowaniem szczytów. Tak czy inaczej okapy 80 cm dają ten sam efekt co 100 cm. W lecie praktycznie słońce nie wchodzi do salonu a w takie dni jak dziś jest na wysokości górnej poprzeczki okien i ładnie ogrzewa pomieszczenia.

I ostatnia sprawa to wypuszczenie murłat, ale nie pamiętam już ile wystają przed elewacje ale jest to konieczne. Moim zdaniem oryginalny konkursowy ma je za krótkie i nawet bez ścianki bym je wydłużył.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...