Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Recommended Posts

Za materialy na podlogowke zaplacilem 2100 zl - 600mb rury za 3.50zl, a grzejniki na dole musialbym wybrac nietypowe (wys. 25-30 cm). Wiec wybralem podlogowke. Nie byloby duzej roznicy.

 

Przepraszam bardzo ale do czego ta dyskusja prowadzi. Czy mam wymienić coś co ja mam a Ty nie, jako przykład czegoś z czego zrezygnowałbym żeby mieć kasę na powiększenie domu? Proszę bardzo

 

"Mówię tylko ze wybierając miedzy deskowaniem a powiększeniem domu wybrałbym powiększenie."

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 2,8k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

Nie ma za co przepraszac. Uwazam, ze jezeli poruszamy temat kosztorysu, ktory jest bardzo wazny dla inwestora to warto wymienic, w jakim stopniu wprowadzone zmiany wplywaja na koszty.

 

Pozwole zgodzic sie :) . Wracajac do "wydluzania" "konkursowego", czy jest ktos, kto zrobil drzwi przesuwne miedzy kuchnia a jadalnia lub/i kuchnia a pokojem dziennym/salonem? I jak to wyszlo (i przy jakim wydluzeniu)?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mamy dylemat odnośnie parapetów zewnętrznych, chcielibyśmy zamontować klinkierowe, ale czy to się uda? Po pierwsze, czy przy ścianie dwuwarstwowej (styropian 12 cm) uda nam się je położyć? Czy nie będą za ciężkie? Po drugie podokienniki CRH mają długość 23cm, jeśli ocieplenie zewnętrzne ma grubość 12 cm, to chyba będą zbytnio wystawały poza lico ściany... :cry:
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mamy dylemat odnośnie parapetów zewnętrznych, chcielibyśmy zamontować klinkierowe, ale czy to się uda? Po pierwsze, czy przy ścianie dwuwarstwowej (styropian 12 cm) uda nam się je położyć? Czy nie będą za ciężkie? Po drugie podokienniki CRH mają długość 23cm, jeśli ocieplenie zewnętrzne ma grubość 12 cm, to chyba będą zbytnio wystawały poza lico ściany... :cry:

 

23 cm to idealna długość, my mamy takie przy identycznej ścianie.

Jest bardzo dobrze. :D

pzdr

wz. Włodek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mamy dylemat odnośnie parapetów zewnętrznych, chcielibyśmy zamontować klinkierowe, ale czy to się uda? Po pierwsze, czy przy ścianie dwuwarstwowej (styropian 12 cm) uda nam się je położyć? Czy nie będą za ciężkie? Po drugie podokienniki CRH mają długość 23cm, jeśli ocieplenie zewnętrzne ma grubość 12 cm, to chyba będą zbytnio wystawały poza lico ściany... :cry:

 

Strorian wytrzymuje bez problemu takie obciążenie. My mamy założony klinkier z Przysuchy 20 cm.

 

2 cm wchodzi pod okno + 15 cm styropianu i zostaje jakieś 3 cm okapu

 

http://www.klinkierprzysucha.pl/?page[0]=parapety

 

oni mają szersza gamę długości parapetów od 15 do 31 cm

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witaj Włodku, przeglądałam Twoją galerię i nie mogę znaleźć zdjęć parapetów z bliska, z jakiego materiału masz parapety?

 

to szkliwiona brązowa przysucha, polecam szkliwioną ze względów praktycznych, matowe płytki błyskawicznie się brudzą i plamią,

wczoraj się pomyliłem - moje płytki mają długośc 22 cm,

taka długość jest dobra bo trochę wchodzi pod okno, między styropianem a ścianą jest klej a reszta to kapinos.

 

MirkaM2 jak Wam się sprawuje kominek ?

 

bardzo dobrze, nie chcę być posądzony o kryptoreklamę ale mogę go polecić.

To czeski Romotop z dodatkowym nadmuchem na szybę - szyba jest czysta.

Przy okazji wszystkim, którzy się wahają - robić kominek (względnie piec kominkowy) czy nie - mogę powiedzieć, że nie ma nic lepszego w chłodne wieczory (jakie bywaja wiosną i latem) jak dwie, trzy szczapy płonące w salonie. Momentalnie w całym domu robi się przytulnie - dzięki centralnemu usytuowaniu komina.

 

pzdr

Włodek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich po długiej przerwie.

Działo się między czasie oj działo.

Przede wszystkim zostałem ojcem, urodził nam się synek :D więc oprócz budowy przybyło obowiązków.

Stan surowy otwarty skończony, w tym tygodniu skończyli dach.

Po drodze kilka dylematów :

1. Zamiast tradycyjnego dachu - stropodach betonowy wylewany ocieplony 15cm styropianu (10+5) siatka i klej.

2. Z powodu przeniesienia schodów w głąb domu dodałem świetlik tunelowy który będzie doświetlał korytarz na piętrze.

3. Zamiast blacho dachówki - dachówka Creatona Harmonie Neu ciemnobrązowa bez dachówek bocznych. Obróbki z blachy alu. gr.1,5mm lakierowanych proszkowo RAL 8019.

Tak na szybko chyba tyle.

Pozdrawiam.

PS. Pięknie domki już macie, im dalej tym większe przekonanie że Konkursowy to świetny wybór. Chociaż wersji już sporo...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przede wszystkim gratulacje i pozdrowienia dla synka i jego mamy :lol:

 

Przeglądałem twoją galerię i mam pytanie. Oczywiście chodzi o ten betonowy stropo-dach. Dlaczego tak a nie tradycyjnie? Jakie zalety ma taka technologia ?

Drugi raz widzę taką konstrukcję i nie mogę skumać o co tu chodzi :roll:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziękuje, dziękuje, młody Tymek i szczęśliwa mama pozdrawiają wszystkich.

Drzewa zasadzone na wiosnę były więc sprawa załatwiona:).

Co do betonowego stropo-dachu to taki lokalny sposób.

Przede wszystkim nie pęka sufit jak w przypadku płyt g-k.

Pracująca wierzba dachowa nie ma żadnego wpływu na wnętrze domu.

Ocieplenie robione od razu z góry, jest jeszcze miejsce między styropianem a folią na ewentualne dodatkowe ocieplenie wełną.

Warstwy : dachówka, folia, pustka powietrzna, styropian 15cm (10+5 na zakładkę), beton ok 12 cm tworzą b.dobrą izolacje w lecie jak i w zimie.

No i jest cichutko.

Zdania jak zwykle podzielone, no ale w naszym przypadku już wszystko jasne - jest tak a nie inaczej:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mamy mały dylemat :roll:

 

Ocieplamy wlasnie poddasze (juz 3 tydzień :/), na zime zostawimy 1 warstwe wełny (miedzy krokwiami) i bedziemy grzali i wentylowali, a tym samym suszyli chałupkę i teraz pytanie za 1000 punktów ... czy kłasc na to folie czy nie ?????????????????????????????????????????????????????

 

Jesli z folią to na brzegach i tak zawilgotnieje, a i schła bedzie gorzej bo sie bedzie kisila pod folia? :roll:

 

Jesli bez folijki to calosciowo pochlonie troche wilgoci, ale tez bedzie miala powietrze po calosci, wiec pewnie i szybciej i ilepiej wyschnie. Poza tym wentylacja mechaniczna podobno b.dobrze osusza i moze wcale nie bedzie tak wilgotno po wlaczeniu pieca? :roll:

 

 

Prosimy o Wasze opinie!

 

Pilne, bo mam nadzieje ze jutro skonczymy klasc welne.

 

 

W tak zwanym międzyczasie pomalowalismy kotłownię, jeszcze przed swietami bedzie sie grzalo :) i GWC udalo sie zakopać :) Z obserwacji ... przy tych mrozach, mozna sobie twarz ogrzac jak sie podstawi pod wylot, fajne, cieple powietrze idzie, czyli zgodnie z zalozeniami :) i echo niezle daje :) a i mozna sie komunikować z osobami na zewnatrz nie wychodzac z domu :):):):)

 

 

Zdjecia soon :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja bym nie dawał foli w tej sytuacji.

Jest wiele opinii że nawet "na gotowo" folię trzeba dawać tylko w pomieszczeniach mokrych a w sypialniach paroizolacja w ogóle nie jest potrzebna.

Osobiście daję folię wszędzie : a - żeby się nie pyliło z wełny ; b - na wszelki wypadek ; c - bo nie jest to jakiś straszny koszt.

U was tymczasowe foliowanie - wg mnie - niczemu by nie służyło.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...