Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Recommended Posts

  • Odpowiedzi 2,8k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

co myslicie o 3 kominie - tym kotlowni. Jezeli piec bedzie mial zamknieta komore spalania to wystarczy wyprowadzic rure (komin) przez sciane. Wydaje mi sie ze komin w kotlowni sluzy tylko i wylacznie do wentylacji (ja wstawiam okno) oraz do oddawania spalin i poboru powietrza do spalania w kotlowni.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

MAM EKIPE!!!!!

 

wreszcie!! po 6 wycenach chyba trafilem na to cego szukalem - widzialemm ich robote - inwestor wypowiadal si epozytywnie, moj zaprzyjazniony inspektor budowy tez nie doszukal sie uchybien. a cena?? 20tys za stan surowy bez dachu - fundamenty, podbeton, sciany wew i zewn, strop, schody, kanaliza

mysle ze cena jest ok (najnizsza ze wszystkich) temin 3 tyg.

zaczynam 30 lipca (jak bank sie zgodzi :))) )

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam!

Ze zdziwieniem czytam te wszystkie achy nad tym projektem, zwłaszcza że sam projekt jest połączeniem stodoły z kurnikiem. Totalny chaos na parterze oraz podobnie na poddaszu. Z zewnątrz również wygląda raczej marnie. Ludzie zastanówcie się trochę, przecież w Polsce dom buduje się zazwyczaj jeden w swoim życiu więc wskazane byłoby wybrać projekt ładny i praktyczny w użytkowaniu a nie taki jak wyżej wymieniony.

Pozdrawiam, a wszystkim budującym dom wg tego projektu serdecznie współczuje. :oops:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam!

 

Ja natomiast ze zdziwieniem czytałam powyższy post... nie bardzo wiem co autor chciał osiągnąć! Każdy ma inne wymagania, upodobania, więc jak można w taki kategoryczny sposób wyrażać krytykę...?

Ja nie proszę o współczucie, ani też go nie potrzebuję... buduję ten dom, wprawdzie ze zmianami, ale jednak ten i w dodatku ośmielę się być zadowolona z tego faktu!

 

Pozdrowienia

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oglądałam bardzo dużo projektów i mało z nich wydaje się tak uporządkowanych jak ten a zarazem prostym,praktycznym i eleganckim. Oczywiście każdy dopasowuje go do swoich potrzeb ale to chyba z każdym projktem gotowym tak jest .

Ciekawi mnie tylko jaki dom buduje albo będzie budował Nonez????

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nonez my nie potrzebujemy Twojego współczucia ani niczego co byłoby z Tobą związane.Ostatecznie to są nasze domy a nie Twoje i po co właściwie zabierasz głos jeśli nie jesteś zainteresowany "Konkursowym".Nas (forumowiczów-konkursowiczów) nawet nie bardzo obchodzi Twój dom(jeśli go wogóle masz),bo my mamy swojego faworyta nawet jeśli wg.Ciebie jest to połączenie stodoły z kurnikiem-to bardzo gustowne i eleganckie połączenie i nic Ci do tego.

Serdecznie pozdrawiam Krystyna :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam!

Jeśli kogoś obraził mój post to z góry przepraszam. Pierwsze wrażenie zwykle jest bardziej krytyczne, dalsze spojrzenia dostrzegają więcej dobrych stron, których to oczywiście trudno nie dostrzec w Konkursowym.

Budowa domu wymaga wielu wyborów i zwykle każdy kolejny wybór jest tym najlepszym, tylko jak długo wybierać, w końcu może nie wystarczyć czasu na budowanie.

Podobnie jak wielu gości tego forum stoję przed wyborem projektu.

Działkę już kupiłem (1350 m2, prostokątna, wjazd od północy, z tyłu za działką lasek (młodnik) z przodu przez drogę stary las). Biegaliśmy za działką z żoną chyba ze 3 lata, z tego wyboru jeszcze jesteśmy zadowoleni, pewnie do momentu gdy w oko wpadnie nam jeszcze ładniejsza.

A jaki wybrać teraz projekt? :( Praktycznie codziennie siedzę przed komputerem i oglądam projekty i czym dłużej to robię tym większe nachodzi mnie zwątpienie że chyba nie wybiorę. W każdym coś jest nie tak, jakby projektanci rysowali z myślą że nigdy nie będą ich budować a napewno nie będą w nich mieszkać. Te wszystkie zmiany które wprowadzacie w tych projektach już dawno powinne być wprowadzone w biurze projektowym. Czy projektanci nie zaglądają na fora dyskusyjne?.

Na dziś moją uwagę na dłużej przyciągnął projekt z pracowni MG Projekt o nazwie Zgrabny II Proszę o opinie najlepiej te na nie dla tego projektu.

Pozdrawiam budowniczych Konkursowego

PS. Troszeczkę celową ten wcześniejszy post był tak krytyczny aby więcej forumowiczów napisało również o wadach swojego wyboru. To tak żeby łatwiej było tym którzy jeszcze nie wybrali.

http://www.mgprojekt.com.pl/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziewczyny wybaczymy przedmówcy? :wink:

 

Nonez może Ty jednak powinieneś pomyśleć o projekcie indywidualnym...koszty będą trochę większe, ale za to oszczędzisz sobie sporo czasu i nerwów...

 

Co do uwag nt wybranego przez Ciebie projektu, to proponuję Ci założenie nowego wątku, wtedy chętnie skrytykujemy Twój wybór :wink: A na poważnie: na pierwszy rzut oka wygląda fajnie, ale... no właśnie jest kilka ale, np. niezadaszony balkon, "niebezpieczne drzwi" głównie te od łazienki na dole oraz garderoby na górze, duże koszty 6. okien połaciowych, trochę ciasnych przejść itd..., ale na tym koniec uwag w tym wątku.

 

pozdrowienia

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...