Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Recommended Posts

  • Odpowiedzi 2,8k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

A bo bym zapomniał.

KaMaL super decha na podłodze, sam bym taką zrobił ale mnie nie stać.

Tylko nie wiem dlaczego zrobiłeś krótkie parapety z klejonki skoro taka długa deska na podłodze?

Ale jedno z drugim bardzo fajnie wyszło, ciekawy jestem jeszcze twoich schodów (ale już mnie tak chyba nie zaskoczą jak schody Elektryka:))

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A bo bym zapomniał.

KaMaL super decha na podłodze, sam bym taką zrobił ale mnie nie stać.

Tylko nie wiem dlaczego zrobiłeś krótkie parapety z klejonki skoro taka długa deska na podłodze?

Ale jedno z drugim bardzo fajnie wyszło, ciekawy jestem jeszcze twoich schodów (ale już mnie tak chyba nie zaskoczą jak schody Elektryka:))

 

dziekować, dziękować :)

 

.... ze z jakiej klejonki ?? :>:>:>

do parapetow z litej deski nie bylismy przekonani, za duze ryzyko no i pewnie jakis koszt niemilosierny.

moglismy wziac jeszcze klejone z wiekszych kawałków drewna, no ale wygrały te, ktore widać i cena najniższa (z tych co pod uwage bralismy) i pasują do reszty.

 

ze schodami wchodza w tym tygodniu i raczej zaskoczony nie bedziesz, chociaz kto wie :-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks później...
A bo bym zapomniał.

KaMaL super decha na podłodze, sam bym taką zrobił ale mnie nie stać.

Tylko nie wiem dlaczego zrobiłeś krótkie parapety z klejonki skoro taka długa deska na podłodze?

Ale jedno z drugim bardzo fajnie wyszło, ciekawy jestem jeszcze twoich schodów (ale już mnie tak chyba nie zaskoczą jak schody Elektryka:))[/quote

 

Ze schodami to pomysł mojego wykonawcy.

Obecnie uwazam że to całkiem dobre rozwiazanie. Schody sa równe, mocne i nie trzeba tynkować powierzchni pod schodami.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Opadanie / obniżanie się podłogi posadzki.

 

Witam,

 

W styczniu 2010 wprowadziliśmy się do Konkursowego. W maju i czerwcu tego roku podłoga w salonie zaczeła się obniżać.Szczelina pomiędzy płytkami a listwą ma aktualnie w jednym miejscu około 1,1 cm.

W innych około 0,5 cm. W innych pokojach na parterze niczego złego nie zauważyliśmy.

W miejscu gdzie podłoga opadła najbardziej stoi również ścianka

działowa która nie ma żadnego fundamentu i też stoi tylko na chudym betonie.

A na ściance nie ma żadnego śladu jakiegoś obniżania się, ściana jak na razie nie pękła.

 

Mam pytanie czy ktoś z was miał może podobny problem i co zrobił ?

Czekać czy może jest jakaś metoda żeby sprawdzić "co się dzieje" pod wylewką.

Czy może warto przekuć się przez wylewkę i sprawdzić ?

Są firmy które wprowadzają pod wylewkę żywicę pod ciśnieniem i

podobno to podnosi podłogę (ktoś przetestował może ?)

 

Do fundamentów wsypaliśmy około 40 - 50 cm piasku który został następnie ubity

Aga

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Opadanie / obniżanie się podłogi posadzki.

 

Witam,

 

W styczniu 2010 wprowadziliśmy się do Konkursowego. W maju i czerwcu tego roku podłoga w salonie zaczeła się obniżać.Szczelina pomiędzy płytkami a listwą ma aktualnie w jednym miejscu około 1,1 cm.

W innych około 0,5 cm. W innych pokojach na parterze niczego złego nie zauważyliśmy.

W miejscu gdzie podłoga opadła najbardziej stoi również ścianka

działowa która nie ma żadnego fundamentu i też stoi tylko na chudym betonie.

A na ściance nie ma żadnego śladu jakiegoś obniżania się, ściana jak na razie nie pękła.

 

Mam pytanie czy ktoś z was miał może podobny problem i co zrobił ?

Czekać czy może jest jakaś metoda żeby sprawdzić "co się dzieje" pod wylewką.

Czy może warto przekuć się przez wylewkę i sprawdzić ?

Są firmy które wprowadzają pod wylewkę żywicę pod ciśnieniem i

podobno to podnosi podłogę (ktoś przetestował może ?)

 

Do fundamentów wsypaliśmy około 40 - 50 cm piasku który został następnie ubity

Aga

 

 

Nie mam żadnego doświadczenia w tym temacie, ale moim zdaniem osiada warstwa izolacji.

(jeśli nie siada ścianka działowa,jak piszesz)

Może wylewka nie była super równa i teraz styropian się lekko ugniata na grzbietach.

Wg mnie siądzie ile ma siąść i będzie ok.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

Styropian EPS 100, tam gdzie podloga osiada jest wsypane najwiecej piachu i wylewka tez jest ciazka bo jest tam ogrzewanie podlogowe, sty. 4 cm, wylewka 8cm. Tam gdzie podloga nie osiada to juz sa inne fundamenty i wylewka ma 4 cm a styropianu jest 8. Sciana nie osiadla jeszcze bo jak przypuszczamy jest zbudowana razem ze komiem ktory na fundament i jeszcze jakos sie trzyma.

Nie wiemy tylko jak to sprawdzic, wiercic w wylewce i co? Jak zobaczyc czy piach jest ubity czy nie? Kto to moze oceniac, geolog? I co potem, zdzierac cala podloge i ubijac piach jeszcze raz czy czekac ?

Dziekuje za zainteresowanie:) i pozdrawiam Konkursowiczow

Aga

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich,

jakieś pół roku temu w Muratorze był artykuł na ten temat. Przyczyną zapadania się podłogi było złe/słabe zagęszczenie podłoża pod posadzkę. Tam inwestor ten problem rozwiązywał jeszcze w trakcie budowy. Kuli wylewkę i od początku zagęszczali podłoże. Inwestor zaniepokoił się dużą kałużą na posadzce co świadczyło o powstawaniu zagłębienia. Przewiercili posadzkę i wbijali metalowy pręt w podłoże. Okazało się, że wchodzi jak w "masło"...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

hej.

A ja mam póki co nieco "lżejszy" problem... Podpowiedzcie mi jak zrobić wykończenie cokołów z płytek? Nie chodzi mi o same cokoły bo te już mam, ale o ich górną krawędź. Majster się "'zerwał" i zostawił niedokończone... Wiem że można wkleić pod cokół listwę plastikową ale to odpada, bo nie będę tego odrywał. Pozostaje zrobić taki skos - chyba z gipsu. Robił ktoś coś takiego? Bedę wdzięczny za pomoc kocepcyjną :-)

Q

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki KaMal.

ładnie to wygląda... a możesz mi powiedzieć pokrótce jak się robi te gipsowe? bo ja bym zrobił tak: wyrobił z gipsu taką plastelinę, wsadził w róg i zebrał nadmiar paca, choć nie wiem czy to tak wyjdzie ładnie jak u Was.. Podobają mi sie też te listwy aluminiowe ale one są wklejane pod płytkę, prawda? U mnie już cokoły są przyklejone więc musiałbym odrywać, dlatego raczej zrobie z gipsu...

pozdrawiam Q

.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Qciniak, rozrabiasz gips i nakładasz go małą szpachelką (pod jakim kątem Ci pasuje - ja poprosiłam, zeby to było delikatne wykończenie), czekasz az wyschnie i ścierasz nierówności papierem sciernym (drobnym, delikatnym np 80tka) i malujesz farbą.

Listwa aluminowa wchodzi między ścianę, a płytkę i zdecydowanie kładzie się ją podczas układania cokołów.

Lepiej utrzymać aluminium w czystości jak wykończenie gipsowe, ale znowu taka listwa jest mniej estetyczna.

pzdr

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...