Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Recommended Posts

  • Odpowiedzi 2,8k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

Witam wszystkich

Zastanawiamy sie nad budową Konkursowego (w wariancie II lub III) i zaczynam śledzić ten wątek. Super że tyle osób ma już doświadczenia z tym projektem i się nimi dzieli :). Jeszcze nie zdążyłam przeczytać całego wątku ale cisnie mi sie na usta jedno pytanie: jaka jest wysokość ścianki kolankowej? Z nielicznych zdjęć jakie obejrzałam wynika że jest ona bardzo nisko, podczas gdy w projekcie jest podane 1,40m. Obecnie mieszkam w domu ze skosami i wiem, że ścianka kolankowa poniżej 1m jest bardzo niewygodna.

Bedę wdzięczna za odpowiedź

Pozdrawiam wszystkich

Anula

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za odpowiedź. Jestem na 6 stronie tego forum i powoli różne sprawy sie wyjaśniają :). Nie zaczniemy wcześniej niz w przyszłym roku więc mam trochę czasu na czytanie. Co do ścianki kolankowej: obecnie mamy 120 cm i musze powiedzieć że jest to uciążliwe i bardzo znacznie ogranicza mozliwości (umieblowania i wygodnego poruszania się). Ale tę wiedze zyskalismy dopiero po zamieszkaniu. tak więc teraz stoję na stanowisku: im wyższa scianka tym lepiej. Idealny byłby dom parterowy ale działka nie pozwala.

Pozdrawiam

Anula

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 weeks później...
  • 2 weeks później...

Witam po kilku miesiącach milczenia na forum.

U nas sporo zmian. Przede wszystkim od lipca mieszkamy w naszym konkursowym. I to jest właśnie przyczyna milczenia - po prostu tu nie mamy dostępu do internetu. Dopiero od kilku dni mam iPlusa, który jakoś działa i dlatego mogę coś napisać.

Poza tym nie mamy telewizji - bo trudno nazwać telewizją to co można odebrać na 14 calowym maleństwie na pokojowej antenie. Ale dzięki temu ja wcale nie oglądam TV i mam więcej czasu.

Generalnie dom mamy prawie skończony. Zostało do kupienia kilka mebli i półek, trochę różnych światełek. Poza tym zostało do zrobienia wykończenie balkonu i podbitka ale mam nadzieje, że już niedługo z tym się uporamy. Poza tym trochę pracy porządkowych (zagraciłem spiżarnię i garaż).

niestety większość prac wykończeniowych robiłem sam, więc wakacji nie miałem nawet jednego dnia i ... jestem wykończony.

Postaram się wkrótce zamieścić fotki w galerii.

Teraz staramy się powiększyć rodzinę ;-) - ma do nas dołączyć piąty jej członek w postaci młodego labradora. Mamy tylko nadzieję, że nie pogryzie nam nowych mebli.

Pozdrawiam

Ya

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks później...

Witam!

 

Mam pytanie do osób które mają oblicówkę z desek.

Jakie farby stosowaliście?

Ja za namową stolarza wziąłem V33 (bo 8 lat gwarancji) ale po malowaniu desek pisoletem wyszła straszna kiszka. Ogólnie planowaliśmy oblicówkę matową a jest mieszana :-( w niektórych miejscach mat a w niektórych połysk - można na to zaradzić?

Jak łączyliście deski do łat, na gwoździe czy wkręty? Muszą być widoczne czy można dać gwoździki we wpust?

Czy to prawda że powinien być tylko jeden gwóźdź/wkręt na szerokości deski ze względu na wentylację?

I ogólnie na co zwrócić uwagę żeby uniknąć późniejszych problemów?

Pozdrawiam: mbak

http://picasaweb.google.com/mbak77

Edytowane przez mbak
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja stosowałem olej do drewna tej samej firmy - fajnie wyszło.

Generalnie odradzają używanie lazur i lakierów - po paru latach łuszczą się i paskudnie to wygląda - kolor powinien być zbliżony do naturalnego koloru deski.

Nie wiem co zrobić z już nałożoną farbą - ja próbował bym przemalować jeszcze raz.

Deski mocowałem wkrętami z nierdzewki (myślałem o spaxach ale drogie) i faktycznie jeden wkręt na 3/4 wysokości od pióra deski - żeby drewno mogło popracować.

Na początku widok świecących główek wkrętów drażni, ale z czasem powinny zmatowieć i lepsze to niż zacieki ze zwykłych łączników.

Jeżeli deska ma ok.9cm szerokości podobno można wkręcać się przez pióro, jeśli więcej trzeba wiercić z lica deski.

Pod każdy wkręt nawiercałem otwór przelotowy żeby deska nie pękała, czoła desek zabezpieczałem silikonem dekarskim przed wilgocią.

Między deską a wełną min. 2cm szczeliny na pustkę powietrzną - deska musi być owiewana - z dołu i góry szczeliny wymuszające ruch powietrza.

Wykonawca elewacji ze styropianu poradził odciąć deskę obróbką blacharską żeby przypadkiem woda z ciekająca z desek nie brudziła elewacji.

Ja ocieplałem ścianę wełną gr.12cm z welonem.

Zdjęcia w galerii.

Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Właśnie zakończyliśmy deskowanie. Użyliśmy drewnochronu w kolorze sona (taki sam jak podbitka) - 20 litrów i lakieru (Drewnochron Lakier Extra Połysk - 6 litrów). Bez lakieru na drewnie lubi zbierać się mech.

PS. Wszystko co naturalne starzeje się z czasem. Zdjęcia w mojej galerii.

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za podpowiedzi.

Małymi kroczkami posuwamy się do przodu!

Efekty w galerii. Jako ciekawostka dodam, że tak wygląda kolor ciemny orzech (lazura z V33)!

Jeszcze kwestia parapetów.

Stosowaliście blachę czy ceramikę?

 

 

http://picasaweb.google.com/mbak77

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na razie z zewnątrz nie ma się jeszcze czym chwalić. Ot klejem zaciągnięty styropian i tyle. :)

Za elewację bierzemy się z początkiem wiosny jak tylko temperatury będą odpowiednie/bezpieczne dla tynków.

Obecnie robimy jakieś małe prace wykończeniowe w domu i ogarniamy się jako świeżo upieczeni rodzice. :) :) :)

Zwolniliśmy trochę jako inwestory. :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

na razie z zewnątrz nie ma się jeszcze czym chwalić. Ot klejem zaciągnięty styropian i tyle. :)

za elewację bierzemy się z początkiem wiosny jak tylko temperatury będą odpowiednie/bezpieczne dla tynków.

Obecnie robimy jakieś małe prace wykończeniowe w domu i ogarniamy się jako świeżo upieczeni rodzice. :) :) :)

zwolniliśmy trochę jako inwestory. :)

 

gratulacje!!!:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na razie z zewnątrz nie ma się jeszcze czym chwalić. Ot klejem zaciągnięty styropian i tyle. :)

Za elewację bierzemy się z początkiem wiosny jak tylko temperatury będą odpowiednie/bezpieczne dla tynków.

Obecnie robimy jakieś małe prace wykończeniowe w domu i ogarniamy się jako świeżo upieczeni rodzice. :) :) :)

Zwolniliśmy trochę jako inwestory. :)

 

Witamy w gronie szczęśliwych rodziców:)

Nasz Tymek skończył wczoraj roczek, zobaczycie jak teraz czas będzie szybko leciał...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

lidex i rzeper dziekujemy :)

 

mariooo na ścianie po lewej stronie wchodząc do domu bedzie szafa 180x270x60 z dzrzwiami przesuwanymi 2x90 cm. na pozostałym kawałku sciany bedzie siedzisko polaczone z szafą, tj parapet z okienka bedzie zlicowany z frontem szafy i bedzie do niej przylegał.

po przeciwnej stronie bedzie szafa na buty, gdzies metr na 270x35 cm. miedzy szafa na buty, a drzwiami do garazu powiesimy lustro.

wiatrołap bedzie w tynku mozaikowym.

 

pzdr

k

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...