Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Recommended Posts

  • Odpowiedzi 2,8k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

domek bedzie wybudowany na Rogozniku, to okolo 16 km od Sosnowca. Działeczke mam niezbyt duza (730m2) ale wystarczajaca i w pieknej okolicy, a domek bedzie ... cudowny. Od dawna byl to moj numer 1. Wyglada na to ze zmian raczej nie bedzie, wszystko mi sie w nim podoba. Na poczatku sierpnia spotkam sie z architektem, teraz geodeta robi mi mape do celow projektowych. Mysle ze pozostane przy proponowanej kolorystyce domu (jest wyjatkowa, inna) nawet przekonalam sie do deskowania na elewacji. Z ogromnym zainteresowaniem czytam wszystkie Wasze posty, ogladam zdjecia z realizacji i mam nadzieje ze ja tez bede mogla sie niedlugo zaczac chwalic moim domkiem.

Czy moge prosic o przeslanie kosztorysu? Bede bardzo wdzieczna. Pozdrowienia

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli moge poproszę również kosztorys-sprwdze czy mam taki sam czy tez nie. [email protected]

 

Wczoraj kupiłam nr 8 muratora jest kilka fajnych zdjęć domu od środka(okna nie zmienione na parterze)oraz na zewnątrz-wydaje się jednak, że jest on zancznie powiększony. Jest również jakby porównanie czy też zestawienie projktów M02 i M02 a oraz pokazane są najczestrze zmiany w projektach.

W srodku znajdował się równiez dodatek-projekty Dom Dostępny Muratora i oczywiście jest tam Konkursowy.

 

Mnie jednak wczoraj zasmucila informacja uzyskana od Pani z Muratora,że "Aby uzyskać garaz dwustanowiskowy trzeba porzeżyć go o conajmniej 1m. Bez zmiany konstrukcji nie ma takiej możliwości.Jeśli poszerzymy go ulegnie zmianie strop , więźba dachowa- praktycznie

wszystko w tej części. Dach będzie wyższy niż nad częścią salonową. Taka

zmiana jest skomplikowana a co za tym idzie kosztowna." bardzo zależało nam na 2 stanowiskach -myślałam że sie uda ;-(.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich! Bylismy wczoraj z mezem w Mechelinkach nad morzem gdzie powstaje M02. Jest budowany zgodnie z projektem i od wiosny nic sie na budowie nie zmienilo (Zdjecia zamieszczal Włodzio i juz z dachem miglo). Teraz wiemy, ze dobrze wybralismy... Chcemy powiększyc o 90cm od strony salonu.

Kupiłam też nowego Muratora i jestem w trakcie czytania wszystkiego co o konkursowym. Zastanawia mnie, ze opisany tam "dom Małgorzaty" ma dach pod kątem 45st. Całkiem mu do twarzy. Co o tym sądzicie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam Wszystkich,

Zdecydowaliśmy się na ten projekt i chcemy wylać fundamenty do końca roku w okolicach Poznania. Złorzyliśmy papiery o pozwolenie na budowe i jeśli jest możliwośc obejrzenia budowy jakigokolwiek stanu :) to chętnie pojedziemy w każdy kraniec Polski ( prawie ).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oto i zdjęcia z naszego jesiennego wypadu nad morze. W miejscowości Mechelinki ( ul. Klifowa) koło Rewalu postaje M02 . Będzie można go ponoć wygrać za smsa w konkursie telewizyjnym. Domek jest narazie w stanie surowym ale powstaje w przepięknej okolicy , niemalże na klifie. Z okien parteru widać morze. PO PROSTU BAJKA! Na wiosne wybiorę się tam ponownie, może już się troche posunie do przodu. Polecam wam wizytę, bo dom można obejrzeć w środku i na własne oczy przekonać sie jak to wszytsko wygląda. Po tym wiedziłem już na pewno że salon wymaga powiększenia o conajmniej 90 cm jeśli nie 180 cm i że zmniejszenie okien w salonie byłoby babarzyństwem .Sami oceńcie.

 

 

http://foto.onet.pl/albumy/album.html?id=48812&q=M02&k=4

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam, ja po raz pierwszy w tym temacie. NIe mamy jeszcze projektu ale z tych ok. 10.000 :D projektów które widzieliśmy dotchczas właśnie M02 najbardziej przypadł nam do gustu i chyba na niego końcowo padnie wybór. Czytałam w postach jeszcze z ubiegłego roku, że martamola planowała oszczędną budowę systemem "bardzo gospodarczym" i planuje zmieścić się w kwocie 150 tys. jeśli chodzi o koszty materiałowe. Ja też mam praktycznie wszytkich fachowców w rodzinie ( brakuje nam tylko krewnego elektryka :lol: ). Interesuje mnie czy martamola rzeczywiście zmieści się w swoich planach. Czy możesz martamola ocenić to czy starczy ci zaplanowanych na ten cel pieniędzy już na dzień dzisiejszy?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...