Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Recommended Posts

  • Odpowiedzi 2,8k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

Byłem w niedzielę w Mechlinkach i mało sobie koszuli nie rozerwałem o druty w siatce. Jeden wniosek bardzo mały salon a nie mogę go powiększyć od strony jadalni bo w takim przypadku musiałbym przesuwać linię energetyczną :evil: a to znowu dodatkowy koszt. Czy może ktoś prubował poszerzać część gdzie jest salon?? Poza tym wszystko ok bede musiał jeszcze raz tam pojechać bo żona mnie goniła :oops: i dobrze se nie pooglądałem. Wszystkim polecam to muzeum a okolica piękna. Po tej wizycie jestem prawie zdecydowany na ten projekt
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Karolina S jak wycieczka do Mechelinek? Czy wy również przedzieraliście się dzielnie przez siatkę aby obejrzeć swój wymarzony domek\?Masz jakieś nowe przemyślenia po tej wizycie?

 

Witam,

Tak, my również przedzieraliśmy się przez siatkę, droga dojazdowa też niezbyt ciekawa-po deszczu wyglądało tam jak by pół drogi gdzieś

spłyneło;-)

AA DOM zakochałam sie w nim ;-) mimo, że jak widzieliście stan tej budowy nie jest za ciekawy;-)) ale już wiem co chce zmienić ;-))

 

Chcemy troche przedłużyć dom od salonu -chyba 90 cm- nie wiem jak zmienią się koszty???czy dużo ?????

Hol jest bardzo ładny ale chyba za szeroki-dla kogos kto się liczy z każdym metrem-łazienkę bym trochę przedłuzyła w strone holu, zlikwidowała bym tą ściankę w niej(pom.6).

Na pewno zlikwidujemy pomieszczenie 8 i garderobe-tu bedzie duży garaż dla mojego męża.

Kotłownia 7- troche mało miejsca na piec na paliwo stałe np. pellety- nie bardzo jest ja go ustwaić - i tu jeszcze nie wiemy co zrobić???

 

Schody wąskie- trzeba będzie spocznik zrobić .

Zlikwidujemy okna:

-od frontu w jadalni

-od strony tarasu-te bliżej wyjścia na taras

-gabinet okno boczne

pozostałe troche zmiejszymy.

 

Likwidujemy kominek w pokoju-komin zajmuje tyle miejsca a na kominku mi nie zależy.

 

Zastanawiamy się czy samego wejścia troszke nie przedłyżyć- mniej więcej do pozimu, gdzie zaczyna się okno w grażu.

 

U góry na pewno bez sciany na 1,4 m zmiejszymy do -1 m-50 cm- nie wiemy jeszcze??

Okna na poddaszu beda pojedyncze-nie dzielone na 3 ;-)) wiem, że to ma urok ale chyba jak ktos liczy się z kasą to lepiej pojedyncze okno.

W łazience 13 chcielibyśmy okno połaciowe-żeby było troche słonka.

Na razie to chyba tyle-jak coś to dopisze

Proszę napiszcie co sądzicie.

Pozdrawiam wszystkich z forum ;-))))

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich Forumowiczów.

Niedawno z żoną nabylismy działkę i wszystko wskazywało , ze będziemy budować dom Diana II . Przedwczoraj znaleźliśmy projekt M02 A , a włąściwie wersję stanowiącą bazę , pokazaną w Muratorze.

Wszystkie dotychczasowe plany uległy zmianie - i będzie Mo2a, ale poszerzony w salonie i jadalni nawet 0 120 cm , natomiast w sypialni o 90 cm .

Czy Ktoś zdecydował się na okna w salonie ( 4 + 3 ) jak w pokazanej w Muratorze wersji ?

Pozdrawiam

Seba z Gniezna

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jezeli chodzi o fundamenty to mam "troche" mniej zbrojenia (fi 12 a nie fi 16 oraz mniejsze zbrojenie pod glowna lawa - wyszlo bez tarasu ok 600kg), niestety kierownik nie zgdodzil sie na zmiejszenie szerokosci law :( cala reszta zgodnie z projektem.

 

jezeli chodzi o calosc to zmiany raczej kosmetyczne:

- mniejsze okna o dolna część + rolety zamiast górnej,

- dodatkowe okno w lazience na górze,

- rezygnacja z jednej lazienki,

- chyba bede schody 2 spocznikowe (okarze sie jak wymurujemy sciany)

 

no i budowa z porothermu 25 P+W a nie z BK.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam.marioo mam kilka pytań do Ciebie.Mianowicie-ile betonu potrzeba na ławy fundamentowe?

-Z czego robione masz sciany fundamentowe,jakie wysokie i ile bloczków(jeśli to bloczki) o jakich wymiarach?To by było narazie tyle.Gratuluję postępu prac.My zaczynamy w poniedziałek bo wreszcie jest kredyt.Ufff długo to trwało ale w końcu jest i startujemy.Pozdrawiam wszsystkich :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie dogadalem sie dokladnie z ekipa i wykopali mi lawy na glebokosc 50 cm (ponizej zdjetego humusu, ktorego mialem 20cm), nie robilem chudziaka wiec wyszlo 25m3 B20 i zabraklo na 1/2 slupa pod tarasem.

 

buduje w wielkopolsce wiec tu dostępne są bloczki M6 o wymiarach szerokość (s) 250 . długość (l) 380 . wysokość (h) 120, wyszlo 6 warstw,

 

ja mam decyzje kredytowa ale umowy narazie nie:( buduje z wlasnych funduszy, ale koncza sie i potrzebuje zasienia kasa z banku :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mariooo gratulacje! Z której łazienki na górze rezygnujecie? My rozważamy też takie rozwiązanie.

Karoliona S czy zmiany o których piszesz konsultowaliście z architektem? Pomiędzy spiżarnią i garażem jest ściana nośna. Jeśli chcesz zrezygnować ze spiż. to musicie ją przesunąć. Czy jest to możliwe ze względów konstrukcyjnych? Co do holu to myślę że jest on dużym atutem tego projektu. Tworzy przestrzeń której brakuje w wielu domach. Szerokość 180 to nie aż tak dużo. Można postawić np komodę i pozostaje swobodne przejście. Wszystko jednak jest kwestią gustu i przede wszystkim potrzeb.

My też dodajemy okno połaciowe w łazience. Co do okien w górnych pokojach to myślimy o pojedynczych ale trójdzielnych. Planujemy też dodanie małego okna w garażu i kotłowni.

 

Napiszcie proszę czy wszystkie zmiany jakich dokonujecie wprowadza wam architekt? Które z nich można wprowadzić wpisem do dziennika budowy?

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jak tu gwarno

my jesteœmy na etapie wylewki po strop drewniany, może jak się dogadamy z firma stawiajšcš wieżbę to za jakiœ czas zaczniemy kłaœc blachodachówkę :lol: super jak coœ się dzieje ale kasa się kończy to jest własnie najgorsze do tej pory robiliœmy wszystko sami tzn wiecej nasz tata

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich budujących i sympatyków Konkursowego.

Od kilku dni posiadam projekt tego domu. Budowa ruszy wiosną 2007.

Dom będzie poszerzony od strony salonu o 120 cm, planujemy również wykonanie tarasu nad pokojem dziennym, takiego samego jak w M02a, likwidujemy również jedną z łazienek na poddaszu i zamieniamy na pralnię, prasowalnię i suszarnię.

Domek powstanie w okolicach Częstochowy.

Będęwdzięczna za wszystkie praktyczne wskazówki ważne przy budowie, jeżeli budujecie domek na Śląsku, czy w okolicach Krakowa bardzo chętnie zobaczyłabym Konkursowego "na żywo" (Mechelinki są trochę za daleko).

Pozdrawiam serdecznie :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mariooo gratulacje! Z której łazienki na górze rezygnujecie? My rozważamy też takie rozwiązanie.

Karoliona S czy zmiany o których piszesz konsultowaliście z architektem? Pomiędzy spiżarnią i garażem jest ściana nośna. Jeśli chcesz zrezygnować ze spiż. to musicie ją przesunąć. Czy jest to możliwe ze względów konstrukcyjnych? Co do holu to myślę że jest on dużym atutem tego projektu. Tworzy przestrzeń której brakuje w wielu domach. Szerokość 180 to nie aż tak dużo. Można postawić np komodę i pozostaje swobodne przejście. Wszystko jednak jest kwestią gustu i przede wszystkim potrzeb.

My też dodajemy okno połaciowe w łazience. Co do okien w górnych pokojach to myślimy o pojedynczych ale trójdzielnych. Planujemy też dodanie małego okna w garażu i kotłowni.

 

Napiszcie proszę czy wszystkie zmiany jakich dokonujecie wprowadza wam architekt? Które z nich można wprowadzić wpisem do dziennika budowy?

Pozdrawiam

 

Witam,

Zmian nie konsultowalismy jeszcze z architektem-to są nasze przemyslenia.Jutro zadzwonie do Muratora moze uzyskam konkretną odpowiedz co do likwidacji pomieszczenia 8.

My mamy jeszcze motor więc zależało nam na dodatkowym miejscu w garażu -a tak to bedziemy musieli myśleć jeszcze nad projketem ;-(

dziękuje za odpowiedz na moje pytania;-))

Pozdrawiam

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam Was serdecznie

Strasznie sie ucieszylam jak przeczytalam Wasza informacje:) tez zamierzam budowac ten sliczny domek i tez w Tychach Jesli nie macie nic przeciwko to podajcie prosze namiary gdzie stoi Wasz domek bardzo chetnie go zobaczymy:) jesli nie to może jakies zdjatka?

PS wyslalam do Was privat , ale cos nie chce wyjsc z mojej skrzynki, wisi jako" do wyslania"

pozdrawiam serdecznie

Megi z Tychów

 

 

 

Witajcie

Dołączamy do ludzi pozytywnie zakręconych M-02

Jesteśmy ze Śląska. Czekamy na pozwolenie na budowę.

I jesteśmy w trakcie poszukiwania firmy budowlanej. (może znacie jakąś solidną ze Śląska)

 

Jeśli chodzi o zmiany:

1. Zmniejszamy trzy okna (o dolną część) jedno na elewacji wejściowej (jadalnia) i dwa na elewacji zachodniej (salon) – resztę okien zostawiamy tak jak w projekcie chcemy zachować proporcję – sądzimy, że okna w tym projekcie są ozdobą domu.

2. Kotłownia - likwidujemy drzwi od strony garażu – wejście przez łazienkę

3. Rezygnujemy z deskowania na szczytach, – ale zostawimy podział kolorystyczny.

4. Zmieniamy fundamenty na płytę grzewczą Legalett.

 

Gagi – może podzielisz się z nami kosztami (jesteśmy bardzo ciekawi ile kosztował Cię stan surowy otwarty – bez fundamentów. (Chcielibyśmy być już na tym etapie :p ).

Może jest ktoś, kto zamierza wybudować lub buduje M-02 na Śląsku

 

Pozdrawiamy

 

Małgosia i Jarek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Właśnie dołączyliśmy do posiadaczy projektu M02L :D Nasza radość jest wielka i już z niecierpliwością czekamy na rozpoczęcie budowy naszego domku. Bardzo chcielibyśmy zobaczyć u kogoś domek w trakcie budowy. Może ktoś zechciałby nas zaprosić na swoją budowę, bylibyśmy bardzo wdzięczni. Pozdrawiamy.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Właśnie dołączyliśmy do posiadaczy projektu M02L Nasza radość jest wielka i już z niecierpliwością czekamy na rozpoczęcie budowy naszego domku. Bardzo chcielibyśmy zobaczyć u kogoś domek w trakcie budowy. Może ktoś zechciałby nas zaprosić na swoją budowę, bylibyśmy bardzo wdzięczni. Pozdrawiamy.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...