Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Recommended Posts

  • Odpowiedzi 2,8k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

dzień dobry wszystkim "konkursowiczom"! właśnie kupiliśmy działkę i planujemy wystartować z budową na wiosnę 2007. projekt wygrał z resztą świata.

 

mam kilka pytań i proszę o pomoc:

 

1. czy ktoś próbował zamknąć kuchnię od strony jadalni?

- chcemy zabudować i wstawić przesuwane drzwi,

- dla zwiększenia metrażu kuchni (jest trochę za mała) chcielibyśmy przesunąć całą ścianę frontową lub przesunąć ścianę w stronę jadalni o ile można?

 

2. garaż na dwa stanowiska, jak to wygląda w praktyce?czy druga część jest do wysokości pom. gospodarczego czy dalej?

 

3. czy wnęka w garażu po lewej stronie jest wystarczajaco duża? aby postawić tam pralkę i urządzić suszarnię, oczywiście stawiając ścianę oddzialającą ten kąt od reszty garażu. wyjście z garażu wtedy tylko przez bramę garażową.

 

4. wejście do kotłowni tylko z domu, jakie są możliwości? garaż chcę pozostawić bez przejścia.

 

5. czy w małej łazience na górze zamiast wanny zmieści się prysznic?

 

z góry dziękuję

 

andrzej71

 

 

 

Cześć. My właśnie zaczynamy budowę konkursowego. Jesli chodzi o przejście do kotłowni, to mozna je zrobić z łazienki, pralke wstawiamy w łazience na dole, będzie tam tylko stał bidet, kibelek, zlew i pralka.Tam też robimy miejsce na wstawienie suszarki lub sznurki.My nie poszerzamy domu, ponieważ ogladaliśmy go w Mechelinkach koło Gdańska(tam buduje go murator) i doszlismy do wniosku, że przy odpowiednim ustawieniu mebli w kuchni, jej wielkość wystarczy, a salon może mógłby byc i wiekszy, ale to są koszty. garaż jest naprawde duzy, można go zagospodarować. Bardzo ładny jest tez pokój na dole, ale trzeba w nim zlikwidować boczne okienko, bo wygląda z nim źle, chyba, żę zamiast połowki wstawi się też duże okno.Jesli chcesz, to podaj adres, to prześlemy fotki z mechelinek.

Pzdrawiamy Kaśka i Grzegorz

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dzis w ciag 14 na mojej dzialce:

- wykop,

- zbrojenie,

- zalanie !!!!!

 

jutro murowanie bloczkow,

konkursowy pedzi jak szalony, tylko bank sie spoznia, mam nadzieje ze nie bede musial przerwac budowy

 

narazie - jestem zmeczony - ale wyglada fajnie:)

 

ps. budowa pod poznaniem - jak ktos chce to piszcie ...

 

Witam. My zczynamy budowę. Pojutrze wchodzi ekipa. Mamy na razie swoich 30 tys. a na resztę czekamy z banku. Czy mógłbys powiedziec ile w przybliżeniu wyniosły cie materiały na stan zero. Czy wyrobimy się w takiej sumie. Za robociznę wszystkiego, poczynając na wykopie a kończąc na podłodze płacimy 10 tys. Mogło być taniej, ale zdecydowaliśmy sie na dobrą i sprawdzoną firmę. Pozdrawiam Grzegorz

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich obecnych i nie obecnych

 

Po wielu poszukiwaniach i kombinacjach,zostałem posiadaczem projektu tego domku,plany były inne ale projekt zagospodarowania terenu wybił mi je z głowy, i tak padł na M02, narazie jestem na etapie architekta(adaptacja i zmiany)chce powiekszyc salon o 2,1 i pozostale czesci domu po 0,9 m to da troche dodatkowego miejsca,inne zmniany to rezygnacja z prysznica na parterze,jakos prysznic pod schodami cos za bardzo nie pasuje(co widac na prezentacji cd.muratora)+ okno w łazience na pietrze

 

Czy jest ktos z okolic Szczecina co buduje lub chce wybudowac ten dom???

No cześć.

Szydas w Szczecinie buduje. Ja też myślę o tym projekcie. Zniechęca mnie ten korytarz do balkonu i mały salon. Chętnie bym zobaczyła plan jak to by wyglądało po powiększeniu. Daj mi na priv namiar na architekta. Ile takie zmiany kosztują? Ile będzie miał salon po powiększeniu? Asia :p

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dzień dobry wszystkim "konkursowiczom"! właśnie kupiliśmy działkę i planujemy wystartować z budową na wiosnę 2007. projekt wygrał z resztą świata.

 

mam kilka pytań i proszę o pomoc:

 

1. czy ktoś próbował zamknąć kuchnię od strony jadalni?

- chcemy zabudować i wstawić przesuwane drzwi,

- dla zwiększenia metrażu kuchni (jest trochę za mała) chcielibyśmy przesunąć całą ścianę frontową lub przesunąć ścianę w stronę jadalni o ile można?

 

2. garaż na dwa stanowiska, jak to wygląda w praktyce?czy druga część jest do wysokości pom. gospodarczego czy dalej?

 

3. czy wnęka w garażu po lewej stronie jest wystarczajaco duża? aby postawić tam pralkę i urządzić suszarnię, oczywiście stawiając ścianę oddzialającą ten kąt od reszty garażu. wyjście z garażu wtedy tylko przez bramę garażową.

 

4. wejście do kotłowni tylko z domu, jakie są możliwości? garaż chcę pozostawić bez przejścia.

 

5. czy w małej łazience na górze zamiast wanny zmieści się prysznic?

 

z góry dziękuję

 

andrzej71

 

Polecam duże forum

http://forum.muratordom.pl/viewtopic.php?t=39750&postdays=0&postorder=asc&start=180 M-02 Konkursowy

wielu budujących, świetne pomysły - warto poczytać!

Też podoba mi się Konkursowy ale ta większa wersja M02a

Pozdrawiam, Ania

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość justyna_m

Witam wszystkich którzy budują bądź w przyszłości zaczną budować ten wspaniały dom.

 

Mieszkam w Kołobrzegu. Przez pół roku razem z chłopakiem zastanawialiśmy się czy kupić mieszanie czy wybudować własny dom.

Ceny mieszań w Kołobrzegu (nowych) to około 2600 - 3200 m2, czyli takie nasze wymarzone 70metrowe mieszkanie kosztowało by w granicach 200 000 zł + wykończenie jakieś 30 000. Jak tak sobie policzyliśmy to za te pieniądze wybudujemy piękny domek.

 

Znaleźliśmy piękną działkę 32,5m x 35m 3 km od centrum Kołobrzegu, jest idealna, prawie w kwadracie z super doajazdem i sąsiedztwem.

Projekt domu szukaliśmy bardzo długo, najpierw był to dom Słobódka z pracowni Domowe Klimaty później myśleliśmy o Wdzięcznym z Muratora, jednak gdy w nr 8/2006 obejrzeliśmy dom Konkursowy M02 to razem zgodnie zdecydowaliśmy, że wybudujemy ten dom.

 

Z pewnością gdy już wszystko zacznie nabierać rozpędu to będziemy dzielić się z Wami naszymi doświadczeniami.

 

 

Na dzień dzisiejszy wiemy, że wprowadzimy kilka zmian.

 

1. Zależy nam na dużej jasnej łazience więc jeśli będzie to możliwe to jesteśmy zdecydowani zrezygnować z jednego z pokoi na poddaszu i tam przenieść łazienkę.

2. Powiększymy salon, tak jak już wielu pisało.

3. Nie będzie przejścia z garażu prze pom. gosp. do domu (strasznie czuć spalinami w domu jak jest takie połączenie)

 

Na razie to nasze plany a co powie architekt gdy zobaczy projekt - to się okaże...

 

Teraz mam tylko jedno pytanie - otóż we wrześniu mam urlop od 1go do 8go w tym czsie będę w okolicach Szczecina, Gorzowa i Zielonej Góry - czy ktoś już postawił chociaż stan surowy właśnie w tych okolicach i był by tak miły i pozwolił nam oglądnąć domek???

 

Pozdrawiamy wszystkich

 

Justyna i Robert

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

odpowiadam:

 

piotrass: sicany parteru narazie bez dzialowych - te beda dopiero po podbetonach, 15tys i 18tys to ceny z robocizna 3500 za fundamenty i 5000 za sciany, dojedzie jeszcze 1500 za kominy, ale to dopiero po skonczeniu kominow, narazie sa wyprowadzone nieco ponad strop i 1000 za szczyty

 

PIOTR KRYSTYNA - Porotherm 25 P+W ok 23 palet na parter bez dzialowych. na dole dzialowki pewnie z porothermu (a moze z BK), w kuchni robimy tylko taki maly murek z cegly rozbiorkowej. co do dzialowek na gorze to jeszcze nie liczylem, bo bede je robil dopiero po dachu

 

strop mam juz prawie ulozony. we wtorek zalewamy - male zmiany bo w projekcie sa straszne bledy np ilosc belek jest inna), lejemy B20, a nie B25, nad oknami mamy L-ki a nie tak jak w projekcie lany wieniec no i 600kg pretow a nie 1500kg tak jak w projekcie!!!

 

strop bez betonu i zbrojenia kosztowal 5000PLN (ceny bez vat - mam fajny rabat u dostawcy :) )

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy ktos zastanawiał sie nad ogrzewaniem. Zastanawiamy się jakie zrobić-czy zwykłego smieciucha, który spali wszystko + kominek ale tylko dla przyjemności-podobno brudza sie mocno sciany przy ogrzewaniu kominkowym.Inna wersja to kominek + gaz( butla podziemna) i nastawienie sie w wiekszości na kominek a gaz tylko w razie silnych mrozów, wyjazdów czy po prostu zwykłego lenistwa-ale tu z kolei przerażaja rachunki za taki luksus. Niby jeszcze mamy czas do całkowitej decyzji, ale trzeba pomysleć o kominach. Jesli ktoś orientuje sie w tych sprawach to bardzo proszę o podpowiedź w sprawie ogrzewania. :) :D
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...