Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Recommended Posts

Witajcie M02/M02a budujący i planujący,

 

My także po przejrzeniu mnóstwa projektów wybraliśmy M02(?a) i bardzo bardzo chcielibyśmy go budować. Chcemy się tylko upewnić, że pasuje do naszych warunków zabudowy.

A jest w nich m.in.:

 

1. "kierunek głównej kalenicy dachu w stosunku do frontu działki - równoległy"

2. "obowiązująca/nieprzekraczalna linia zabudowy xx m od ulicy"

 

Słyszałam, że główna kalenica, to jest najwyższa kalenica - a w M02 obie są równe. Pkt. 2 też mnie trochę niepokoi, bo w M02 ganek i garaż wystaje.

Czy ktoś z Was miał podobne zapisy i M02(a) był OK?

large.dawe

Na czym polegały Twoje kłopoty z urzędem i WZ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 2,8k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

Ja miałam w WZ kalenicę rónolegle do drogi lub dojazdu (czyli można powiedzieć do frontu działki). Przed zakupem projektu byłam w Starostwie upewnić się czy nie będzie problemów. I nie było. Pani tłumaczyła, że główna kalenica to ta nad ważniejszą częścią domu czyli nad salonem akurat. Gdyby równoległa była nad garażem byłby problem.

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam pytanko ile kosztowały fundamenty ?? :), bo to jest mój cel na ten rok.

 

 

Witanko! Chwalę się - mamy juz fundamenty! Wszystko zalatwione zostalo w od wtorku do piątku z wynikiem dobrym. Oczywiście teraz, wszystkie ekipy, które przychodzą na rozmowy z nami w związku z kontynulcją, twierdzą, że coś tam krzywo jest, ale podobno wszystko da się "wyprostować".

Aha, gdyby ktoś z okolic Wieliczki lub Poludniowego Krakowa potrzebowal koparkę z operatorem do kopania fundamentów to mogę polecic świetengo pana. Nawet lopatą nie kopnęliśmy po jego pracy - wszystko równiutko i prosto, aż Ci z ekipy byli zaskoczeni.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja mam w WZ że kalenica ma być prostopadła do drogi i w starostwie stwierdzili, że to ta gdzie jest wejście i garaż. Mówią, że już mogę kupować projekt i dostanę pozwolenie ( przynajmniej mnie tak zapewnili )

basia_z_lasu napisała

Na czym polegały Twoje kłopoty z urzędem i WZ?

Miałem w WZ określone to tak:

dach dwuspadowy o kącie nachylenia połaci dachowych od 35 do 45 z kalenicą dachową usytuowaną o osi symetrii bryły budynku i właśnie to określenie "w osi symetrii" nie pozwalało mi na wybudowanie naszego M02 Ponieważ uznali, że główna kalenica to ta z wjazdem do garażu to faktycznie budynek ten był niesymetryczny. Nie miałem wyjścia albo poszukać inny projekt a z tymi WZ to tylko by odpowiadała tzw STODOŁA :lol: to wybrałem inną drogę i odwołałem się od tyvh WZ. No i po jakimś czsie dostosowali WZ do moich wymagań tak abym mógł postawić Konkursowego. Myślę, że ta kalenica to przy tym projekcie interpretowana jest dowolnie przez urzędników. Pozdrowienia i w miarę możliwości bede pisał co dalej u mnie sie dzieje.

:evil: nikt nie napisał co myśli na temat piwnicy :evil:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziękuję wszystkim za odpowiedzi w sprawie WZ - widać trzeba się zawsze pytać w swoim urzędzie :cry:

 

Czy ktoś z Was rozważał zrobienie schowków na piętrze dostępnych z korytarza pod skosem na brzegach dachu ( tam gdzie wysokośc jest od 0 do 140 cm)? Może ktoś, kto ma wybudowane, napisze czy to ma sens? Wydaje mi się, że weszłoby sporo gratów, które normalnie trzyma się na strychu ( kartony po różnych urządzeniach, dechy, zapasowe kafelki, panele itp ) bo w tym domku strychu nie ma?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja planuję u siebie wentylacjęmechaniczną więc kominy znikają (oprócz kominka). Co do podłogówki to tak jak w przypadku wentylacji mechanicznej jest po prostu doprojektowana do zaakceptowanego w urzędzie projektu. Też chciałbym zdążyć chociaż z fundamentem w tym roku żeby w przyszłym już na pewno się wprowadzać.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Basia, właśnie zrobiła się u nas więźba i mamy taki sam pomysł, wykorzystać miejsce pod skosami, a jest go sporo. Będzie niezła graciarnia.

Jesli jesteśmy przy skosach to jak planujecie ocieplic dach- tylko połać czy ściankę i podłogę za nią też? Chociaż będzie to trudne jeśli najpierw pójdzie ścianka a później ocieplenie. Jakie macie pomysły?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Najbezpieczniej jest ocieplić jedno i drugie - mniejsza kubatura ogrzewana, lepsze ocieplenie i w schowkach nie ugotują Wam się graty ( mamy nieocieplone poddasze i tam temperatura jest w lecie bardzo wysoka, tak, że świeca się stopiła).

Co do wewnętrznej ścianki kolankowej to my na pewno nie będziemy budować w pokojach 140 cm, chyba tylko w łazience. Mamy teraz pokój o połaci 40 stopni i przymierzylismy jakby wyglądał ze ścianką 140 - w ogóle by nam podwójne łóżko nie weszło, a teraz wchodzi i jeszcze jest sporo miejsca. IMHO 60cm ( w wykończonym pokoju) jest wystarczjąca, chyba, że ktoś robi schowki.....

A podnosiliście ściankę pod krokwiami?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wojbu,

 

poniżej przedstawiam koszty które ponieslimy przy wykonywaniu fundamentów (samych fundamentów):

robocizna 4000 zl

drewno 2240 zl

stal 1890,70

gwoździe, sznurek 60,00

beton (49,5 m3) wraz z pompą ok. 8000

wytyczyenie budynku przez geodetę 400,00

wykop fundamentów 350,00

Razem: 16940,70

nasze fundamenty nie byly robione zgodnie z projektem

robiliśmy tak: w ziemi na szerokośc 50 cm, glębokość ok. 80 cm, ponad ziemią szerokośc 40 cm, na wysokość ok. 70 cm, wszystko lane z betonu B20

 

stan zero czyli zaizolowanie fundamentów wewnątrz i zewnątzr, ulożenie rur kanalizacyjnych, zasypanie fundamentów, zagęszczenie/ ubicie piasku i wylanie chudego betonu:

robocizna 1400

materialy tj. rury kanalizacyjne, styropian (FS20, 5 cm) klej i siatka do styropianu, dysterbit, papa termozgrzewalna - 1652,73

piasek do zasypania fundamentów: 750 (zaznaczam, że u nas material z wykopu fundamentów nadawal się na ich zasypanie (piaseczek) w związku z czym tu odeszla część kosztów)

beton B10 w ilości 12 m3 + pompa - ok 1700,00

Razem 5502,73

 

Wykonanie stanu zero: 22.443,43

 

Dodatkowo ponieslimy jescze koszty związane ze ściagnięciem humusu koparką tj. 400 zl.

 

Ta wygląda u nas sprawa kosztowo.

Dziś zaczynają murować ściany :D

 

Pozdrowionka dla Wszystkich

Aneta

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich,

 

proszę napiszcie czy możliwe jest wybudowanie tego domu za 250 tys.?

 

Może ktoś zechciałby podzielić się przykładowym kosztorysem ?

 

Zdecydowałam się na ściany dwuwarstwowe z ceramiki. Zastanawiam się

nad dachem - dachówka ceramiczna czy blaszana, no i ogrzewanie, u nas nie ma gazu z sieci. Zostaje węgiel lub pelety, gaz płynny i olej są strasznie drogie.

 

Pozdrawiam

Mirka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Danielox, kwoty podane brutto, dzialka raczej równa ( 4 % spadku), humus byl ściągniety dość glęboko - na okolo 40 cm, glębokość wykopu fundamntów i wysokośc ich szalowania podalam w przybliżeniu, bo po wyznaczeniu poziomu 0 w jednym miejsu fundament byl wysoki na 35 cm w innym nawet na 90

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...