Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Recommended Posts

  • Odpowiedzi 2,8k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

ja zrobilem standardowe, murowane z cegly - ten główny, wentylacyjny (garaz + lazienka) i spallinowo nawiewny z kotlowni z pustaków kominowch, a od stropu z cegly no i klinkier na wykonczenie. podczas budpwy nawet nie myslalem o kominach gotowych - powiem tak:

od zarania dziejow (no moze od wynalezienia czegs podobnego do cegly), ludzie budowali kominy z cegly i sporo z nich ctoi do dzisiaj i spelnia swoja funkcje, wiec sciema jaka sa kominy schidla (czy jakos tak) jest mi nie potrzebna.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki serdeczne, ja mam wyceny na ok 35 tyś :)))

 

pozdrawiam

 

Wojbu,

 

poniżej przedstawiam koszty które ponieslimy przy wykonywaniu fundamentów (samych fundamentów):

robocizna 4000 zl

drewno 2240 zl

stal 1890,70

gwoździe, sznurek 60,00

beton (49,5 m3) wraz z pompą ok. 8000

wytyczyenie budynku przez geodetę 400,00

wykop fundamentów 350,00

Razem: 16940,70

nasze fundamenty nie byly robione zgodnie z projektem

robiliśmy tak: w ziemi na szerokośc 50 cm, glębokość ok. 80 cm, ponad ziemią szerokośc 40 cm, na wysokość ok. 70 cm, wszystko lane z betonu B20

 

stan zero czyli zaizolowanie fundamentów wewnątrz i zewnątzr, ulożenie rur kanalizacyjnych, zasypanie fundamentów, zagęszczenie/ ubicie piasku i wylanie chudego betonu:

robocizna 1400

materialy tj. rury kanalizacyjne, styropian (FS20, 5 cm) klej i siatka do styropianu, dysterbit, papa termozgrzewalna - 1652,73

piasek do zasypania fundamentów: 750 (zaznaczam, że u nas material z wykopu fundamentów nadawal się na ich zasypanie (piaseczek) w związku z czym tu odeszla część kosztów)

beton B10 w ilości 12 m3 + pompa - ok 1700,00

Razem 5502,73

 

Wykonanie stanu zero: 22.443,43

 

Dodatkowo ponieslimy jescze koszty związane ze ściagnięciem humusu koparką tj. 400 zl.

 

Ta wygląda u nas sprawa kosztowo.

Dziś zaczynają murować ściany :D

 

Pozdrowionka dla Wszystkich

Aneta

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

w sprawie tych kominów, kuszą mnie te schiedla gdyż zajmują mniej miejsca, dostarczane są w "kompletnym komplecie", jakość podobno jest dobra, mam pewność, że nie będzie problemów z ciagiem, ip. itd (ptzynajmniej tak mi sie wydaje) a cena wcale nie jest porażająca: za komin do kominka wraz z wentylacją - 2320 brutto, za komin gazowy wraz z wentylacją 2570.....
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

do wszystkich budujących i tych co jeszcze si ezastanawiaja. w projekcie jest pominiety maly szczegolik dotyczacy "dachu" nad laziekna na dole. widzialem zdjecia, gdzie ten "daszek" jest pochyly, daje to optycznie wiecej miejsca w klatce schodowej....ale, wyglada raczej kiepsko. my zrobilismy taki mini tarasiek. tzn podciagnelismy sciany lazienki, az do poziomu stropu i polozylismy na nie plyte (ok 80x150). powstalo fajne miejsce z ktorego bedzie mozna dojsc do okna dachowego i gdzie bedzie mozna postawic jakis fajny kwiatek. jak zgram zdjecia to postaram sie je podczepic.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kominy!!! skonczylo sie na tym, że schiedla mamy komin do kominka, natomiast jesli chodzi o komin do kotla gazowego....no cóż, na razie mamy tylko zrobic wylot z pustaków wentylacyjnych, a reszta dopiero wtedy jak zdecydujemy się na konkretny kociol. Okzauje sie, że do kazdego rodzaju pieca gazowego, pasuje inny komin, a taki który będzie pasowal do kotla kondensacyjnego mial kosztowac 5,5 tys zl :o jeszcze w dodatku nie zawsze pasuje tak jak trzeba.

 

mam pytanie, czy ktoś z Was ma zamiar robić ogrzewanie gazowe w polączeniu z ogrzewanie kominikem z plaszczem wodnym? Podobno jest to bardzo kosztowna inwestycja. Co Wy na to?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja poczatkowo chcialem kominek z plaszczem - w sumie jest troche drozszy (moze z cala instalacja o jakies 4kPLN), al emoj wykonawca podszedl do tego praktycznie - co sie stanie gdy zabraknie pradu??? w zasadzie piec gazowy nie dziala, kominkiem ogrec nie mozna bo pompy nie dzialaja i moze rozsadzic rury. wiec kicha. i chyba dlatego zrobie kominek tradycyjny
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kto ma już piętro i budował jak w oryginale czyli nie robił ścianki kolankowej?

Jak jest u Was?

Bo u nas jest kicha :evil: W projekcie otwory drzwiowe i okienne dochodzą bezpośrednio do skosów i nie ma na czym oprzeć nadproży. Tych drzwi nie można nawet przesunąć, bo np. dotykają komina z drugiej strony. A na CD z Muratora gdzie była wizualizacja wszystko wygląda zupełnie inaczej. Duże odstępy :evil:

Jestem wk.....na

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mariooo

 

nas wlasnie tez ostrzegali przed tym brakiem prądu, ale chyba wazniejszym argumentem bylo to, ze polączenie ogrzewania gazowego i z kominka do centralnego jest kosztowne, i żeby bylo bezpiecznie (bo woda w kominku może zagotowac i musi byc jakis zbiornik, i cosik co w razie zagotowaia wody, pozwoli jej wyplynąć) wymaga straszliwych kombinacji...

 

juz sama nie wiem...

 

jeszcze gdzieś uslyszeliśmy, że w przypadku zamnotowania kotla kondensacyjnego wraz z kominkiem z plaszczem wodnym, kociol moze nie spelniac dobrze swoich funkcji

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

sliwka: generalnie ten projekt ma sporo bledow, ale czego oczekiwac od projektu gotowego za 1500PLN. poprostu trzeba byc czujnym i na bierzaco reagowac na pojawiajace sie trudnosci. no chyba ze sie ma super kierownika. moj mial spelniac tylko 2 funkcje: byc tani i podpisywac papiery:)

ja wyznaje zasade ze dom buduje ekipa i tak naprawde to oni podsuneli mi kilka ciekawych rozwiazan.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

marioo: dzieki za zdjecia, widzę że Twój dom, co najmniej z zwenątrz przypomina orginał...

P.S. skoro wyłapałeś jeszcze inne błędy niż te o których była już mowa na forum (min. liczba krokwi) to może mógłbyś się nimi podzielić? Podejrzewam że grono ludzi byłoby Ci wdzięcznych - dozgonnie ;)

Jeżeli chodzi o koszt projektu i to co on oferuje, to akurat tutaj się z Tobą nie zgodzę. Płacąc za projekt - nieważne jaką kwotę - chciałbym wiedzieć co kupuje, a nie borykać się z problemami wynikającymi z nierzetelności projektanta. Skoro ktoś ma problem z wyliczeniem liczby krokwi to skąd wiesz, że dobrze dobierze parametry wpływające na bezpieczeństwo Twoje i Twojej rodziny?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...