Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Recommended Posts

  • Odpowiedzi 2,8k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

Jestem nowy na forum

Wchodze w konkursowego. Pol roku zastanowiałem się czy konkursowy czy c77.

mam już działkę i musze podjąc decyzje jaki dom ??????????

Będe budował w Szczecinie. Wiem, ze inni też budują w okolicach szczecina

Proszę o kontakt : [email protected]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich.Jesteśmy na etapie kończenia konstrukcji dachu-w sobotę wiecha. My także zrobiliśmy sporo zmian a to dzięki pomysłom naszego "szefa budowy" czyli własciciela firmy budowlanej, który cały czas robi na budowie razem z pracownikami. Bacznie obserwuje wszystkie etapy i gdy coś jest nie tak to po prostu podpowiada nam inne rozwiązania. Obniżyliśmy kotłownię, dzieki temu jest na prawdę spora, zrobiliśmy dzieki temu schody ze wspaniałym spocznikiem i okienkiem na klatce schodowej, zlikwidowalismy też w ten sposób tą dziurę pomiedzy schodami zabiegowymi, przesunięta też została nieznacznie ściana pokoiku na dole, zrobilismy też zmiany w przedpokoju. Zmniejszyliśmy trochę wysokość drzwi tarasowych, ponieważ z taką wysokością byłyby problemy z drzwiami plastikowymi, równocześnie obniżyły się troszkę okna, ale przynajmniej jest teraz gdzie zawiesić karnisz, zmniejszyliśmy okno w kuchni, ponieważ było za nisko i nie mogłabym tam ustawić blatu z meblami. Jeślichodzi o okna na górze, to dzieki temu,że mamy wzmocniona trochę inaczej konstrukcje dachu-jętki, to okna mamy w całości, bez przegródek i dlatego zmniejszyła się ich szerokość, tak że mamy wystarczającą odlegość od okna i można spokojnie powiesić karnisz. Jak byliśmy w Mechelinkach to właśnie na to zwróciłam uwagę, ponieważ tam okna kończyły się tak, że nie było gdzie powiesić karnisza.

Pozdrawiam wszystkich -w sobotę opijamy wiechę

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy do zbrojenia stropu dawaliście stal fi -14,

 

Bardzo proszę o szybką odpowiedź, bo muszę zamówić, a wąż syczy :oops:.

U nas był strop lany i dałem fi 10 ok 1,8 tony i trochę fi 12 i fi 16 na belki jak było zbrojone zobacz w dzienniku. A stal teraz droga jak nieszczęście

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja dalem na wieniec gotowe ksztaltki wiencowe, ktore juz w sobie posiadaja zbrojenie. cala reszta lacznie ze slupami z fi 12. wyszlo cos ok 1t. zrezygnowalem tez z jednego z tych poteznych zbrojen nad holem - dalem tam 3 legary obok siebie.

 

projekt jest mocno przesadzony - zarowno strop jak i fundamenty. pokazywalem go znajomym inspektorom budow i stukali sie w glowe po co tyle stali :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

od jakiegoś czasu śledzę forum w temacie konkursowego m02a. Szczególnie interesuje mnie w wariancie I. Ponieważ mam pewne niemiłe doświadczenia z więźbą z mojego obecnego domu (proj.ARCHIPELAG IRMA II) szukam zdjęć/rys./rzutów więźby KONKURSOWEGO. Czy jest w projekcie płatew ? Na rys i zdjęciach z muratora różnie jest przedstawiane.

Przy okazji nie widziałem na forum propozycji rezygnacji z garażu i wykorzystania go na kuchnię z jadalnią (miałyby ponad 20m2). Tym samym cała połączona przestrzeń pierwotnego pok. dziennego, kuchni i jadalni dałaby ładny pokój gościnny (ponad 30m2). Wg mnie są to idealne powierzchnie dla tych pomieszczeń, szczególnie gdyby ten nowy pokój obniżyć o jakiś jeden stopień, tak żeby uzyskać wys. pomieszczenia ok. 3m. Tyle, że jest to dobre rozwiązanie jeśli ktoś decyduje się na garaż oddzielny.

Tomek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kupiłem projekt M02 i jestem w trakcie adaptacji - budowę planujemy na wosnę 2007. Z istotnych zmian to:

1. przeniesienie kuchni do pokoju,

2. likwidacja garażu przez co powiększenie częsci gosp. o kotłownie i pralnie dostępną z łazienki, + gabinet i szatnia dostępne z wiatrołapu,

3. w miejscu kuchni salon z jadalnią ponad 30 m.kw.,

4. garaż wolnostojący - przebudowa istniejącego domku letniskowego stojącego w granicy,

5. zamiana łazienki na garderobę - piętro,

6. zmiana technologi na siciany 3W - 19max,12styro,9max i deskowanie dachu + dachówka cement. - wygląd elewacji bez zmian,

7. dodatkowe wejście zewn. do kotłowni - piec na ekogroszek.

8. schody z dwoma spocznikami.

 

Budowa będzie pod Łodzią w miejscowości Grotniki

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

Czy ktoś z Was ma np. wjazd od zachodu i robi kuchnię/jadalnię od strony tarasu a salon od strony wjazdu? Zmiana chyba nieduża, odbicie symetryczne - kominek jest w osi domu ( w kalenicy). U góry też wtedy można zamienić lazienkę z garderobą ( przy sypialni), by pionów kanalizacyjnych nie mnożyć?

WADY:

1.Dalej do kuchni od wejścia

2.Nie widzisz z kuchni wjazdu ( niektórzy lubią)

ZALETY:

1.Taras blisko kuchni i jadalni ( moim zdaniem jest to ważne, bez tej zmiany chcieliśmy robić drugi taras od frontu i drzwi balkonowe od frontu)

2.Kuchnia od wschodu - w lecie nie tak gorąco.

 

Jakie widzicie jeszcze +/- tej zmiany?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kuchnia przy tarasie jest super! Wadą jest to, że z zakupami biegasz przez cały dom, ale ja nie widzę w tym problemu - to nie kilometr, natomiast salon zaraz przy wejściu trochę by mnie krępował, ale to kwestia wyboru.

 

U mnie salon będzie dostepny z jadalni oddzielonej od niego przynajmniej optycznie kominkiem, natomiast sama kuchnia jak już mówiłem będzie osobno.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zgadzam się, że salon przy wejściu może być trochę nieprzytulny, choć na logikę to przecież salon należy do publicznej strefy domu i bardziej pasuje przy wejściu niż np. kuchnia.

Czy u Was jadalnia będzie przy wejściu? Bo jeśli tak, to trochę daleko od kuchni i pewnie będzie rzadko używana...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie jadalnia będzie przy tarasie na wprost kuchni, a salon przy wejściu ale, wejście do salonu będzie przez jadalnie tj. salon z jadalnia to jeden pokój ok 30 m.kw., a wejście do byłej kuchni będzie zamurowane, a sama kuchnia będzie w pokoju przy tarasie /oddzielnie/

 

Właśnie zadzwoniłem do kumpla informatyka i postaram się wkleić wstępne zdjęcie jak to ma wyglądać, a od strony technicznej to niech się architekt martwi, jak coś nie wyjdzie to z góry przepraszam!!!

http://i11.tinypic.com/29ol8a1.jpg[/img]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podoba mi się, zawsze projekty bez garażu w bryle są fajniejsze. My ze względu na WZ zrobimy garaż raczej w bryle budynku.

Dodałabym spiżarnię np. kosztem kawałka pralni. Wstawiłabym też stół jadalny do kuchni do jedzenia na co dzień, w razie czego kuchnię można powiększyć o n*90 cm bez problemu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witajcie, chwilę nie zaglądałem - a tu niespodzianka - nowi fanatycy m02 i olbrzymie postępy u "starych" znajomych.

Co by nie przynudzać wrzucam to co najwartościowsze - parę zdjątek.

 

http://foto.onet.pl/XXAKMF51AjJSYAU5BjUDMFdlUG8DL1dnA2BcZ1I9V2EDb1MqBGIB

 

 

Pozdrawiam

giagihttp://foto.m.onet.pl/_m/90ca766fb0739d69991c4168c54f56cb,10,19,0.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...