Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Recommended Posts

  • Odpowiedzi 2,8k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

Majanata: jedna z zasad forum jest taka zeby go nie zaśmiecać, a setny post z prośbą o coś co jest ogólnie dostępne i to w tym samym wątku świadczy co najmniej o lenistwie.

 

I vice versa Ty również własnie zaśmieciłeś forum. I Nie koniecznie o lenistwie ten post świdczy, przeczytałam wszystkie posty ale Ty mojego chyba nie dokładnie. Głównie prosiłam o podanie kto zbudował konkursowego w małopolsce a poza tym nie wszystkie podane linki ze zdjęciami działają (widziałam tylko domek Giagi)

 

Tak więc jeśli ktoś bardziej cierpliwy i wyrozumiały forumowicza mi odpisze to będę wdzięczna

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich. Nasz konkursowy jest na etapie ocieplania strychu i stawiania ścianek działowych na górze.Fajnie jest oglądać zaawansowane budowy.Mam pytanie do giagi.Ile zapłaciliście za dachówkę bez robocizny-oczywiście jeśli można spytać i jaka to dachówka.

poniżej kilka fotek nie wiem czy dadzą się odczytać, bo sama zakładałam album i to po raz pierwszy. Obecnie domek jest już bardziej zaawansowany. Zrobiliśmy też zmiany na strychu- najbardziej mi się podoba przesunięcie drzwi do łazienki w aneksie rodziców -będzie się do niej wchodzi.ło z sypialni a nie z korytarza.dzięki temu mozna zrobić większą szafę a i wejście z sypialni ma wiele zalet.

Pozdrawiam wszystkich

 

http://foto.onet.pl/0,22131785,1241036,8431118,user.html

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć,

Witam wszystkich wielbicieli i sympatyków M02, do których oczywiście również się zaliczam. Projekt tego domu wypatrzył mój mąż. Przeglądając różne propozycje, nie mogłam się zdecydować, który jest tym wymarzonym i wrszcie strzał w dziesiątkę. Domek jest prosty, funkcjonalny, ale bardzo, bardzo urokliwy. Planujemy z mężem budowę tego domu, a póki co znaleźliśmy działkę, która odpowiada naszym oczekiwaniom. Chciałabym zobaczyć domek "na żywo" więc jesli ktoś z Was buduje M02 na terenie woj. łódzkiego, dajcie znać, chętnie przyjedziemy z mężem i obejrzymy realizacją projektu.

:lol:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć,

szukam kogoś kto wybrał ogrzewanie paliwem stałym, konkretnie peletami.

One zajmują mnóstwo miejsca, jak rozwiązać problem składowania.

Ja mam taką koncepcję:

na ślepej ścianie (garaż, kotłownia i gabinet) chcę dostawić skład, długi jak kotłownia i gabinet, a wzdłuż ściany garażu postawić wiatę - drugi samochód + drzewo do kominka, oczywiście skład będzie miał drzwi do ogrodu, do kotłowni i do wiaty, no i dwa okna plus otwory nawiewowe.

 

Wczoraj kupiliśmy działkę w Brzezinach/k Łodzi, na wiosnę zaczynamy budowę.

Pozdrawiam wszystkich - Mirka

 

nasz adres [email protected]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ongonia my w przyszłym tygodniu zaczynam z ławami więc jeżeli chcesz to zapraszam późną wiosną to być może będzie można coś surowego obejrzeć.

 

giagi dołączam się do prośby dotyczącej szcegółów okien. Gdyby nie sprawiło kłopotu wysłanie tego na priv. Czymn będzie zasilana Twoja podłogówka? JA chciałbym zrobić z pompą ciepła także też byłbym wdzięczny za jakieś szczegóły w tej kwestii. Domek całkiem fajnie wyszedł

na zdjęciach i mam nadzieję, że w miarę możliwości będą pojawiały się nowe fotki.Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witamy wszystkich sympatyków "naszego projektu". Konkursowy wpadł nam w oko dopiero po dwóch miesiącach poszukiwań i przemyśleń. Żałuję że dopiero teraz weszłam na forum i dowiedziałam sie tylu ciekawych rzeczy. jesteśmy po adaptacji projektu i niewiele juz możemy zmienić. wszyscy (no, może prawie wszyscy) powiększają salon, przez chwilę żałowałam, że myteż tego nie zrobiliśmy. Czy jest ktoś kto nie powiększał salonu i jest z tego zadowolony???
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witamy wszystkich sympatyków "naszego projektu". Konkursowy wpadł nam w oko dopiero po dwóch miesiącach poszukiwań i przemyśleń. Żałuję że dopiero teraz weszłam na forum i dowiedziałam sie tylu ciekawych rzeczy. jesteśmy po adaptacji projektu i niewiele juz możemy zmienić. wszyscy (no, może prawie wszyscy) powiększają salon, przez chwilę żałowałam, że myteż tego nie zrobiliśmy. Czy jest ktoś kto nie powiększał salonu i jest z tego zadowolony???

Witajcie :):)

Ja zaczynam na wiosnę i nie powiększam salonu bo nie ma potrzeby. Oparłam sie modzie? Jak zwykle kurde, kurde :):) :wink: ale za to namieszałam na poddaszu aż miło :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich i loguje sie jako fan m02 bo już taki projekt mam i startuje z nim na wiosne 2007. Czekam tylko na pozwolenie ale juz to formalnośc bo wiem ze dostane. Również i ja wybrałem ogrzewanie na paliwa stałe - ekogroszek i początkowo myślałem aby zrobić piwnice pod całym domem ale wybili mi to z głowy bo miało by być drożej min. 20.000zeta. Myśle o obniżeniu poziomu kotłowni i pod ziemią od zewnętrznej ściany wykopać i wymurować coś w stylu składzika z włazem ponad ziemią i oknem do kotłowni. Zastanawiam się tylko jak to zaizolować. Prośba do was o kosztorys stanu surowego otwartego na [email protected]. Buduje w woj. pomorskim. Jak szukałem majstra to jeden powiedział, że dom ten jest bardzo skomplikowany bo na szczytach w projekcie ma pod dachem wieńce i to w/g niego strasznie przedraża i za robote przemówił 42000zł :o zgupiał chyba bo znalazłem fachowca za 18 koła :lol: pozdrowienia dla wszystkich
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

My z mężem rownie myślimy o zainstalowaniu w naszym przyszłym domu alternatywnego źródła energii cieplnej, póki co rozglądamy się w propozycjach, ale co jest ciekawe czytałam artykuł, iż wybierając takie ogrzewanie można uzyskać do 75% zwrotu kosztów poniesionych na jego zainstalowanie. Związane jest to oczywiście z proekologiczną polityką UE i prawdopodonie finansowane jest ze środków unijnych. Może ktoś z Was podpowie gdzie ewentualnie uzyskać konkretne informacje na ten temat, warto dowiedzieć się czegoś więcej przed podjęciem decyzji o doborze sposobu ogrzewania
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jedyne co udało nam się znaleźć jeśli chodzi o dofinansowanie to tani kredyt z BOŚ (od 1%), np. SolarShop ma z nimi umowę - http://www.solarshop.pl/65.html

interesowała nas wcześniej pompa ciepła, ale ona wymaga dużej działki w wersji z poziomym kolektorem (najlepiej gdy kolektor zajmuje 4 razy większą powierzchnię od powierzchni ogrzewanej i niestety nad wymiennikiem może rosnąć tylko trawa ), natomiast w wersji z kolektorem głębinowym trzeba mieć dodatkowe zezwolenia. Jeśli chodzi o koszty to np. z firmy EKONTECH dostaliśmy taką informację:

Do domu o pow. 140 m2 powinna wystarczyć pompa ciepła o mocy grzewczej 12 kW na cele c.o. i podgrzewania c.w.u.

Orientacyjny koszt kotłowni w wersji najtańszej (wyłacznie z ogrzewaniem

podłogowym) wynosi ok. 30 000 zł netto z kolektorem poziomym i ok.37000 zł netto z kolektorem pionowym.

Pozdrawiam

Mirka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja też nie powiększam salonu http://forum.muratordom.pl/images/smiles/icon_eek.gif i jestem z tego zadowolona http://forum.muratordom.pl/images/smiles/icon_biggrin.gif

poza tym jakoś nie spotkałam się na forum z nagminnym powiększaniem salonu http://forum.muratordom.pl/images/smiles/icon_wink.gif

chyba, że ktoś specjalnie takich wątków szuka http://forum.muratordom.pl/images/smiles/icon_confused.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich !!!

Konkursowy wybralismy po kilku tygodniach poszukiwań, bardzo nam sie podoba ,ale żałuję że dopiero teraz dołączam się do sympatyków tego projektu. Nasz projekt jest po adaptacji i niewiele juz możemy zmienić, a tyle się tu dowiedziałam ... Praktycznie wszyscy powiększaja salon - czy jest ktoś kto tego nie zrobił i jest zadowolony ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich !!!

Konkursowy wybralismy po kilku tygodniach poszukiwań, bardzo nam sie podoba ,ale żałuję że dopiero teraz dołączam się do sympatyków tego projektu. Nasz projekt jest po adaptacji i niewiele juz możemy zmienić, a tyle się tu dowiedziałam ... Praktycznie wszyscy powiększaja salon - czy jest ktoś kto tego nie zrobił i jest zadowolony ?

 

 

Cześć.

My nie powiekszaliśmy salonu.jego wielkość jest wystarczająca, tym bardziej,że postawie tam tylko sofę, jakąś komódkę i kominek.Jest dodatkowy pokój na dole, który mozna wykorzystać.Poza tym każdy dodatkowy metr to dodatkowe pieniądze, jesli kogoś na to stać to oczywiście można, ale my chcielismy mieć swój mały domek i konkursowy taki, jaki jest w zupełności wystarczy.Właśnie skończylismy ścianki działowe na strychu.Ponieważ przerobilismy klatkę schodową, powiekszyła nam sie trochę łazienka u dzieci a pokoiki są wystarczające.

Proponuję wam zrobić drzwi do łazienki rodziców z ich sypialni, bo korytarzyk jest dosyć wąski i drzwi w tym miejscu są po prosyu nie wygodne-trzeba by było zmniejszyć szafę.

Wcześniej jest kilka zdjęć, jak zrobię nowe to dodam na stronkę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jedyne co udało nam się znaleźć jeśli chodzi o dofinansowanie to tani kredyt z BOŚ (od 1%), np. SolarShop ma z nimi umowę - http://www.solarshop.pl/65.html

interesowała nas wcześniej pompa ciepła, ale ona wymaga dużej działki w wersji z poziomym kolektorem (najlepiej gdy kolektor zajmuje 4 razy większą powierzchnię od powierzchni ogrzewanej i niestety nad wymiennikiem może rosnąć tylko trawa ), natomiast w wersji z kolektorem głębinowym trzeba mieć dodatkowe zezwolenia. Jeśli chodzi o koszty to np. z firmy EKONTECH dostaliśmy taką informację:

Do domu o pow. 140 m2 powinna wystarczyć pompa ciepła o mocy grzewczej 12 kW na cele c.o. i podgrzewania c.w.u.

Orientacyjny koszt kotłowni w wersji najtańszej (wyłacznie z ogrzewaniem

podłogowym) wynosi ok. 30 000 zł netto z kolektorem poziomym i ok.37000 zł netto z kolektorem pionowym.

Pozdrawiam

Mirka

 

Dzięki za informację, jeśli sama się czegoś nowego dowiem, z pewnością podzielę się swoją wiedzą na forum

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...