Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Recommended Posts

Bardzo Ci dziekuję za odpowiedź. My też mamy zamiar zmienić klatkę schodową a łazienki koło naszej sypilni nie będzie, bo ją całkiem likwidujemy. będzie garderoba i od strony korytarza "kącik komputerowy" ponieważ mamy tylko jeden i nie będę kupować drugiego. Niestety moje dzieci nie należą do zgodnych a ja nie mam zamiaru wysłuchiwać jak się kłócą o to, u którego w pokoju ma stać. Chyba dobry pomysł ?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 2,8k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

Witam wszystkich budowniczych.Coraz więcej widzę fanatyków M02.I bardzo dobrze ,bo domek wychodzi superowy nawet jakby zebrać do kupy wszystkie przeróbki z tego forum.U nas od poniedziałku mają kłaść dachówkę.Wszystkiego dobrego wszystkim życzę i pędzę na budowę-popatrzeć choćby :D :D :D
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hej

Dawno mnie nie było. Postanowiłem sie nie odzywac do czasu uzyskania pozwolenia na budowę :). Długo to trwało ale mam już upragniony papierek i to prawomocny!

 

Zaczynam batalię z bankami, stąd moja prośba do wszystkich, którzy mają to za sobą, o pomoc w przygotowaniu kosztorysu, wyceny dla banku. Jak ustalaliście z bankiem liczbę transz itp...

 

możecie pisac na priv - [email protected]... z góry dzięki

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ad 2. Z Muratora otrzymałem ślepy kosztorys plus obmiary w formie pliku .xls - może nie wszyscy go mają - mogę przesłać.

Obecnie oddałem projekt do wyceny - czekam na wyniki, mam nadzieję zebrać 3-4 kosztorysy przed wybraniem wykonawcy stanu surowego otwartego.

Pozdrawiam

 

Witam serdecznie !

 

Czy mogłbyś podesłać wycenę e-mailem ? Byłbym bardzo wdzięczny.

 

Pozdrawiam Norman25 :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

Wszystkie znaki na niebie i ziemi wskazuja iz dołacze do Sznownej Grupy "konkursowców". Jestem na etapie zakupu działki no i wyboru projektu. Na 99% będzie to konkursowy. Jednak z obawy przed finansowymi możliwościami poszukuje w miare aktualnego kosztorysu wykonanego przez kosztorysanta.

 

Jesli byłby ktoś tak zyczliwy polecam sie pamieci ([email protected])

 

Dzieki

Art

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

Dzisiaj dotarłem do wątku M02 na forum i ...

Właśnie układają dachówkę Brass (grecka brąz) na moim dość mocno powiększonym M02 (salon o 2.70m i pokój od ogrodu o 0.90m) i garażu - razem 380m2 pokrycia. Zgroza. Garaż został wyeksmitowany do budynku gospodarczego a w jego miejscu powstało biuro i kotłownio-spiżarnia. W miejscu oryginalnej kotłowni mam saunę z wejściem od łazienki na parterze. Brak wiatrołapu, zmienione okna na poddaszu (po dwa zamiast trzech). Loggia nad pokojem dziennym powstała zanim, zobaczyłem projekt M02a. Okien w salonie nie zmniejszałem a jedynie proporcjonalnie rozmieściłem na elewacji po powiększeniu salonu. Strop Terriva; dwa kominy zamiast trzech. W budynku gospodarczym mam 2 garaże i miejsce na kotłownię gdybym zdecydował się na Eko-groszek lub coś podobnego. I tak dalej...

 

Nie zdecydowałem się na:

- ściankę kolankową - góra jest dla mnie wystarczająca;

- zmianę nachylenia połaci - było 40° i jest 40°;

- zmniejszenie okien - uwielbiam światło i chcę widzieć swój ogród;

- nie zrezygnowałem z małego okienka przy tarasie - bo nie;

- szczyty zrobię drewnianie - choćbym miał je co 3 lata malować;

gdyż wszystko to wpływa to na charakter i urodę domu - a przecież również dla tego wybrałem ten projekt.

Pytania - chętnie odpowiem (jak znajdę czas).

Zdjęcia - może gdzieś wrzucę (jak znajdę czas).

 

Pozdrawiam wszystkich którzy zdecydowali się na M02, chociaż dzisiaj już wiem, że nie jest to dom tani w budowie. Ale za to odpowiada mi w 100%.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witajcie,

 

jesteśmy wprawdzie dopiero na etapie poszukiwania działki, jednak jednym z kryteriów wyboru jest możliwość posadowienia na niej M02a.

Ogromnie cieszymy się z możliwości korzystania w przyszłości z Waszych doświadczeń. Czytamy ten wątek od jakiegoś czasu i bardzo kibicujemy tym z Was, którzy już budują, jak i tym będącym jeszcze "w papierach". Mamy nadzieję szybko do Was dołączyć.

 

Pozdrawiamy

 

Kasia&Arek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam ponownie,

Mam kilka pytań do osób, które już zakończyły stan surowy otwarty.

Jakie są orientacyjne koszty doprowadzenia M02 do takiego stanu?

Czy dokonywał ktoś z Was zmiany w więźbie dachowej, chodzi mi np. o zamianę masywnej krokwi 10x20mm na krokiew 18x7. Oczywiście więźba pod dachówkę?

Czy w przypadku zamiany stropu terriva na strop żelbetowy i po podniesieniu ścianki kolankowej o 40 cm w stropie trzeba zrobić wieniec?

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

AnetaM2 - odpowiem na część Twoich pytań.

Jeśli chodzi o koszty to nie chcę nikogo przestraszyć, dokonaliśmy kilku zmian , raczej podnoszących koszty, np ściana trójwarstwowa, więźba - modrzew,

dach - deskowanie i papa, dachówka Creaton - śliczny, ale drogi :roll: .

 

Ale krokwie spokojnie mogą być 8x18, pan z tartaku sugerował nawet 8x16, ale kierbud się nie zgodził.

Strop mamy Teriwa, ściankę kolankową podnosimy o ok. 50cm, i wieńca robić nie trzeba.

 

Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziękuję za odpowiedź.Jestem na etapie zalewania stropu, podnoszę ścianę kolankową o jeden pustak i wieniec (czyli jakieś 40cm). Do więźby chcę dodać stolce i jętki, chcę również zmienić kąt nachylenia dachu w taki sposób aby krawędź dachu pozostała na wysokości górnej lini okien. Wszystkie papiery oczywiście leżą ponownie u pani architekt.

Mam więc pytanko do Szydas'a i Giagi.

Szydas - czy można się dowiedzieć o ile stopni zostało zmienione nachylenie dachu, oraz w jaki sposób zostały podparte stolce? Na zdjęciach widzę, że opierają się one o jętki ale mogłem coś przeoczyć.

Giagi- o ile stopni został zmzieniony kąt dachu? Na Twoich zdjęciach dach wygląda rewelacyjnie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...