Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Recommended Posts

My zamknęlismy sie na stan obecny w 130 tys.zł. Dom przykryty dachem, dwie papy, w środku wszędzie ścianki działowe, wylane podłogi, zrobione ocieplenie za ścianką kolankową podłogi i dachu i częściowo dachu w jednym pokoju. Stawiała nam firma, ale ocieplenie robilismy sami. Na tym etapie nie bylismy w stanie sami nic robić bo nie znamy się na murowaniu, czy stawianiu dachu.Natomiast dalsze prace, poza centralnym i prądem robić będziemy sami. Poza tym od momentu rozpoczęcia budowy czyli końcówki sierpnia ceny poszły strasznie w górę,Nie wiem jak w innych regionach ale tu w Braniewie były nawet problemy z kupnek żwiru, ponieważ robią autostradę berlinkkę a poza tym jego cena to obecnie ponad 400 zł. za wywrotkę, nie wiem ile sie tam mieści, bo to mąż się tym zajmuje. Poza tym dużo nas kosztowały fundamenty, ponieważ budujemy na wzniesieniu i musieliśmy dom z jednej strony wyciągnąć o osiem bloczków żeby wyrównać go do poziomu. Mam nadzieję, że teraz będzie taniej, :roll:
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 2,8k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

Może mi ktoś powiedzieć ile potrzeba bloczków betonowych 38x24x12 na fundamenty. Czy ilość 70,52 m2 jaka jest podana na stronie muratora jest prawidłowa, wychodziło ok. 1545 szt. To samo pytanie odnośnie betonu komórkowego 24x24x590, podane 130 m2, wychodzi ok 915 szt. oraz 12x24x590 na ściany wewnętrzne podane 170m2. Interesują mnie te 3 rodzaje, nie mam jeszcze projektu bo moja pani projektant ciągle zwleka a chciałbym kupić materiały jeszcze przed końcem roku.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No właśnie, a ja jestem w szoku jak czytam że inni potrafią postawić stan surowy poniżej 100 tys, my tyle wydaliśmy za stan bez dachu :-? .

I też staramy się oszczędzać, targować, negocjować ceny.

 

Ale faktem jest, że nic własnymi rączkami :oops: .

 

mariooo, a te kwoty wcale nie są przesadzone, i na razie żadnych bajerów nie ma , i nie wiadomo czy na jakieś wystarczy :-? .

 

Pozdrawiam wszystkich :lol: !

no właśnie, nie każdy ma możliwość budować systemem gospodarczym. bez problemu większość prac mógłbym zrobić sam, tylko kiedy? popołudniami po pracy? latem to jeszcze ujdzie, ale jesienią jak wychodzę z pracy to już jest ciemno. urlop wziąć? a pieniądze kto będzie zarabiał? żona raczej mi nie pomoże, tym bardziej, że opiekuje się dzieckiem. jeśli ma się w rodzinie kogoś, kto za darmo przyjdzie i pomoże to fajnie, ale jak nie to..... pozostaje firma budowlana. jeśli chodzi o wykończenie to nie przewidujemy żadnych luksusów, ale materiały chcemy porządnej jakości, żeby za 5 lat nie zmieniać podłóg, okien itp. okna bierzemy drewniane, i wcale nie wyszło dużo drożej niż plastikowe. wszystko co kupujemy ma wynegocjowane upusty. ale 300 tysięcy wystarczy nam tylko do etapu wykończenia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No właśnie, a ja jestem w szoku jak czytam że inni potrafią postawić stan surowy poniżej 100 tys, my tyle wydaliśmy za stan bez dachu :-? .

I też staramy się oszczędzać, targować, negocjować ceny.

 

Ale faktem jest, że nic własnymi rączkami :oops: .

 

mariooo, a te kwoty wcale nie są przesadzone, i na razie żadnych bajerów nie ma , i nie wiadomo czy na jakieś wystarczy :-? .

 

Pozdrawiam wszystkich :lol: !

no właśnie, nie każdy ma możliwość budować systemem gospodarczym. bez problemu większość prac mógłbym zrobić sam, tylko kiedy? popołudniami po pracy? latem to jeszcze ujdzie, ale jesienią jak wychodzę z pracy to już jest ciemno. urlop wziąć? a pieniądze kto będzie zarabiał? żona raczej mi nie pomoże, tym bardziej, że opiekuje się dzieckiem. jeśli ma się w rodzinie kogoś, kto za darmo przyjdzie i pomoże to fajnie, ale jak nie to..... pozostaje firma budowlana. jeśli chodzi o wykończenie to nie przewidujemy żadnych luksusów, ale materiały chcemy porządnej jakości, żeby za 5 lat nie zmieniać podłóg, okien itp. okna bierzemy drewniane, i wcale nie wyszło dużo drożej niż plastikowe. wszystko co kupujemy ma wynegocjowane upusty. ale 300 tysięcy wystarczy nam tylko do etapu wykończenia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może mi ktoś powiedzieć ile potrzeba bloczków betonowych 38x24x12 na fundamenty. Czy ilość 70,52 m2 jaka jest podana na stronie muratora jest prawidłowa, wychodziło ok. 1545 szt. To samo pytanie odnośnie betonu komórkowego 24x24x590, podane 130 m2, wychodzi ok 915 szt. oraz 12x24x590 na ściany wewnętrzne podane 170m2. Interesują mnie te 3 rodzaje, nie mam jeszcze projektu bo moja pani projektant ciągle zwleka a chciałbym kupić materiały jeszcze przed końcem roku.
Witam!!!!!!!! u nas poszło 1500 bloczków betonowych ,było układanych siedem rzędów. Inaczej robimy taras bo potrzebowalbym jeszcze 700. Na ściany z betonu komórkowego 24x24x59 i 12x24x59 wyszło 1150 całych i 1100 połówek- mamy podniesiony dach o dwa i pół bloczka.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

szydas: mi tez buduje ekipa bo jestem inzynierem ale nie budowlancem:), dach bedzie robil mi ciesla, okna bedzie wstawiala firma ktora mi je sprzeda, tynki i posadzki tez bedzie robic jakis pan stasiu, piec i instalacje musi zrobic firma z uprawnieniami, ale to co potrafie czyli np instalacje eletryczna i alarmowa, panele, kafelki (chyba sie naucze bo 30pln/m2 za polozenie to troche przesada), z malowaniem tez sobie poradze, dach ocieple sam bo to zadna filozofia. prace bede wykonywal po poludniu - bo to powiedzmy kilka miesiecy poswiecenia ale kilkanascie tys PLN w kieszeni i satysfakcje wieksza.

 

jak patrze jak bydowane sa domy przez deweloperow oraz firmy od A..do..Z to chwytam sie za glowe.

 

co do okien - to na ile masz kosztorys?? ja mam kilka wycen na plastiki i najtansza to za okna 5 komorowe dwustronnie okleinowane - profil Rehau okucia Roto, co do 11000 z montazem. Co do ilosci i wielkosci to zmniejszylem szystkie duze okna w salonie o 25cm.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

szydas: mi tez buduje ekipa bo jestem inzynierem ale nie budowlancem:), dach bedzie robil mi ciesla, okna bedzie wstawiala firma ktora mi je sprzeda, tynki i posadzki tez bedzie robic jakis pan stasiu, piec i instalacje musi zrobic firma z uprawnieniami, ale to co potrafie czyli np instalacje eletryczna i alarmowa, panele, kafelki (chyba sie naucze bo 30pln/m2 za polozenie to troche przesada), z malowaniem tez sobie poradze, dach ocieple sam bo to zadna filozofia. prace bede wykonywal po poludniu - bo to powiedzmy kilka miesiecy poswiecenia ale kilkanascie tys PLN w kieszeni i satysfakcje wieksza.

 

jak patrze jak bydowane sa domy przez deweloperow oraz firmy od A..do..Z to chwytam sie za glowe.

 

co do okien - to na ile masz kosztorys?? ja mam kilka wycen na plastiki i najtansza to za okna 5 komorowe dwustronnie okleinowane - profil Rehau okucia Roto, co do 11000 z montazem. Co do ilosci i wielkosci to zmniejszylem szystkie duze okna w salonie o 25cm.

 

jeśli chodzi o wykończeniówkę też zrobię sam, tylko materiały będę musiał kupić. :D

co do deweloperów to masz zdanie takie samo, jak większość, jeśli nie wszyscy, budujący własne domki. wykonawcy wystarczy patrzeć na ręce i na faktury.

co do okien - za drewniane w prawie oryginalnych wymiarach, do tego 2x drzwi wejściowe płacimy 37 tysięcy. plastiki wycenili nam razem z drzwiami na 30. prawdę mówiąc w tych plastikowych najdroższe wyszły szyby antywłamaniowe :roll: no i drzwi wyszły prawie 6 tysięcy drożej niż w firmie od okien drewnianych. no i w tej drugiej firmie sporo wytargowaliśmy, w czasie gdy panowie od plastików twierdzili, że nie opuszczają ceny bo i tak mają zbyt.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

szydas: czy mozesz mi wyjasnic po co inwestujesz w szyby antywłamaniowe??

 

przeciez zlodziej nie rozbija szyb tylko wywaza okna. moim skromnym zdaniem nie warto. system antywlamaniowy w domu + piws na posesji i sasiedzi to jedyne skuteczne zabezpieczenie. zlodziej nie bedzie rozbijal szyb bo szkoda czasu i halas duzy( no chyba ze do najblizszych zabudowan masz 2km - ale i tak bedzie wolal wywazyc okna niz je tluc - jeszcze sie pokaleczy.

 

co do cen to moja wycena obejmowala rowniez dzwi balkonowe. najdrozsza jaka mialem to za profil 5k veka, z roletami zewnetrznymi ok 18000.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cholerka> Zaczynam poszukiwaznie firmy budowlanej. Mam już fundamenty, ale nie chcę dalej wspólpracować z dotychczasowym wykonawcą (brudas, niesłowny, jakiś "zakręcony"). Dałam papiery do wyceny prac bud. i facet mnie zaskoczył. Powiedział, ze nie należy budować i wykańczać w ciągu jednego roku. myślaąm, że taki mały domek da się w przyszłym roku zbudować, wykończyć i na Święta BN wprowadzić. jak myślicie?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mariooo - czy na poddaszu też planujesz rolety, bo my , a właściwie ja się łamię , wąż syczy... :oops:

 

Dziś trochę myślałam dlaczego nasza budowa zjadła ,,troszkę '' więcej od tych którzy się ujawnili , i znalazłam prawie ....30 000 pln. Sporo, nie ?

I tak:

- materiały na fundament ( ściana trójwarstwowa )

- materiał na ścianę osłonową , j.w.

- wełna na ocieplenie ścian,

- kotwy do mocowania wełny

- szyna wzmacniająca strop ( loggia jak w M02a )

- deskowanie i papowanie dachu.

 

A poza tym, więźbę kupiliśmy dość drogo :-? , ach i skusiliśmy się na drogą dachówkę - domino Creatona.

 

Ale, żeby było jasne, żadnej z tych decyzji nie żałuję :roll:.

No może, więźbę wolałabym kupić taniej :wink:

 

Pozdrawiam wszystkich co już budują, i tych co dopiero planują !

 

Ach, czy ktoś już mieszka w M02 ???

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

halszka.ka

 

rolety robie tylko na dole. otwor ok 170cm roleta 19 i standardowe okna. wiec rolet nie bedzie widac z zewnatrz. co do gory to... i tak te okienka sa male a gdyby jeszcze zmniejszyc je o 19 czm to pewnie dziwnie by to wygladalo (nie chce rolet zewnetrznych). U gory pozostanie zabezpiecznie elektroniczne - czujniki ruchu i kontaktrony, ale tan naprawde to tylko od strony podjadu moglby ktos wejsc, bo tamnie mam sasiadow.

 

nie traktuje rolet jako zabezpieczenia antywlamaniowego - bo te standardowe sa poprosku latwe do sforsowania, a antywlamaniowe kosztyja....duzo i sa strasznie ciezkie (potrzeba montowania silnikow). rolety maja chronic od spojrzen ciekawskich i od slonca (prawdopodobnie nie bedzie firanek wewnatrz)

 

wczoraj rozprowadzalem humus po dzialce, wrzeszcie nie ma "nienaturalnej" gory (sasiedzi zawiedzeni bo dziciaki na sankach nie beda mogly jezdzic :) ) . Qoles z CATa powiedzial ze za zdjecie humusu kasuje 400PLN!!!!! a ze sa i tacy co po 600 biora!!! (ja placilem 120 wiec co sie dzieje??) - fakt ze gdy chcialem kogos zamowic to ... Panie w przyszlym roku najpredzej

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

kurcze!

Szukam firmy, która będzie kontynuowała budowę. mam fundamenty i chcę ruszać dalej wiosną. Mam na oku jedną firmę, ale właściciel uważa, że lepiej rozłożyć budowę na kolejne dwa sezony, a nie jeden :cry: ja chciałabym w przyszłym roku zakończyć budowę. Czy myślicie, ze jest to realne?

Zdaniem budowlańca dobrze jest poczekać, aż wszystko wyschnie i potem wykańczać dom aby uniknąć zawilgocenia. Prosz o radę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

podobno najlepszym systemem budowania jest:

 

I rok - fundamenty

II rok - śtan surowy otwarty

II rok - wykonczenie.

 

niestety wiekszosz z nas (w tym i ja) buduje szybciej. znam ludzi ktorzy wporowadzili sie po 4 miesacach i mieszkaja (ja osobiscie uwazam ze budowe trzeba rozlozyc na 2 etapy).

 

jezeli bardzo ci zalezy poszukaj innej ekipy - bo moze ta ma zajete terminy i dlatego chce wykonac tylko czesc prac.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

kurcze!

Szukam firmy, która będzie kontynuowała budowę. mam fundamenty i chcę ruszać dalej wiosną. Mam na oku jedną firmę, ale właściciel uważa, że lepiej rozłożyć budowę na kolejne dwa sezony, a nie jeden :cry: ja chciałabym w przyszłym roku zakończyć budowę. Czy myślicie, ze jest to realne?

Zdaniem budowlańca dobrze jest poczekać, aż wszystko wyschnie i potem wykańczać dom aby uniknąć zawilgocenia. Prosz o radę.

 

rady, o jaką prosisz Ci nie udzielę, nie wiem czym się może skończyć budowanie w jeden sezon, zależy to pewnie od wielu czyników, my też myśleliśmy o takim wariancie, ale na szczęscie dosyć szybko z tego zrezygnowaliśmy,

dlaczego na szczęście ?

Otóż już chyba wiesz jakie są problemy z budowlańcami, ci w miarę sensowni są totalnie pozajmowani, i albo się czeka na nich tygodniami albo przychodzą zaczynają i co jakiś czas.... ulatniają się :-? .

 

Ja sobie nie wyobrażam obecnie zgrania różnych ekip, aby w ciągu kilku miesięcy wybudować i wykończyć dom,

przy takim założeniu już łatwiej wykończyć... SIEBIE :(

 

Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za odpowiedź. jestem trochę załąmana, bo chyba moje plany legną w gruzach. Ze względu na sytuację rodzinną chciałam zbudować dom w ciągu roku, wynająć jedną firmę, która "pociągnie" dom do końca... Zaczyna mi się odechciewać budować dom. A jak długo Ty budujesz?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...