Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Recommended Posts

My mamy schody z jednym spocznikiem, są bardzo wygodne i łagodne.Kotłownię mamy obniżoną i dzieki temu jest w niej więcej miejsca a wchodzi się do niej schodkami w dół z garażu.

 

http://foto.onet.pl/d6czt,cuca4c4wuzcb

 

Cieślaczki:

Czy moglibyście dokładniej opisać, i/lub wkleić szkic ( ile stopni, wysokość, gdzie się zaczynają), na czym polegały Wasze zmiany w okolicy schodów. Chyba większość by chciała mieć takie proste schody ze spocznikem, a pisaliście, że dodatkowo udało Wam się pokój powiększyć. Tam chyba ścianę nośną przesuwaliście?

 

BTW: Wasz domek bardzo zgrabnie wygląda, ma dobre proporcje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 2,8k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

Kilka dni temu chwaliłam się schodami ( szalunkami ) z dwoma spocznikami :oops: ,

niestety radość była przedwczesna, okazało się że d..a zimna :-?.

 

Ale właściwie schody które nam zrobili, zaprojektowane z dużym naszym udziałem :roll: , ....podobają się nam :lol:

 

http://foto.m.onet.pl/_m/d7e3315e2edc8519c6cfe7a0c3a737a2,5,19,0.jpg

 

i wydaje się że będą wygodne, wykorzystaliśmy rady FORUMOWEGO eksperta od schodów MARIO345 :lol: .

 

A w poniedziałek....... WIĘŹBA :lol: :lol: :lol:

 

Pozdrawiam PRZEDŚWIĄTECZNIE !!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

My mamy schody z jednym spocznikiem, są bardzo wygodne i łagodne.Kotłownię mamy obniżoną i dzieki temu jest w niej więcej miejsca a wchodzi się do niej schodkami w dół z garażu.

 

http://foto.onet.pl/d6czt,cuca4c4wuzcb

 

Cieślaczki:

Czy moglibyście dokładniej opisać, i/lub wkleić szkic ( ile stopni, wysokość, gdzie się zaczynają), na czym polegały Wasze zmiany w okolicy schodów. Chyba większość by chciała mieć takie proste schody ze spocznikem, a pisaliście, że dodatkowo udało Wam się pokój powiększyć. Tam chyba ścianę nośną przesuwaliście?

 

BTW: Wasz domek bardzo zgrabnie wygląda, ma dobre proporcje.

 

Możliwość taka była dzięki obniżeniu kotłowni. Następnie przesunęliśmy ściane łazienki dolnej niewiele a szafę z holu przenieśliśmy na stronę spiżarni, bo tam bedzie garderoba.Dzieki temu są szersze.Nie pamietam wysokości schodków, ale pojadę na budowę to zmierzę. O ile pamiętam to jest ich po dziewięć a na klatce mamy jeszcze okienko.Bardzo duzy wyszedł spocznik, można tam postawić nawet komódkę.Jeśli chodzi o przesunięcie ściany, to zrobiliśmy ją na ławie fundamentowej, ponieważ fundamenty były duże, a ścianka stoi nie na środku, tylko bliżej krawędzi ławy.Wszystkie zmiany to pomysły naszego głównego wykonawcy . Postaram się zrobić zdjęcia schodów i policzę ich wysokość, tylko jak możesz to podaj mi e-maila, bo nie umiem wklejać zdjęć do postów. Oprócz tych zmian zmniejszyliśmy trochę okna w salonie, w kuchni i jadalni są dwa takie same okienka, które trochę podnieśliśmy, bo były za nisko i nie zmieściłyby się meble pod oknem, przesunęliśmy okno w pokoju na dole i na górze w pokojach jest jedno okno a nie trzy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Możliwość taka była dzięki obniżeniu kotłowni. Następnie przesunęliśmy ściane łazienki dolnej niewiele a szafę z holu przenieśliśmy na stronę spiżarni, bo tam bedzie garderoba.Dzieki temu są szersze.Nie pamietam wysokości schodków, ale pojadę na budowę to zmierzę. O ile pamiętam to jest ich po dziewięć a na klatce mamy jeszcze okienko.Bardzo duzy wyszedł spocznik, można tam postawić nawet komódkę.Jeśli chodzi o przesunięcie ściany, to zrobiliśmy ją na ławie fundamentowej, ponieważ fundamenty były duże, a ścianka stoi nie na środku, tylko bliżej krawędzi ławy.Wszystkie zmiany to pomysły naszego głównego wykonawcy . Postaram się zrobić zdjęcia schodów i policzę ich wysokość, tylko jak możesz to podaj mi e-maila, bo nie umiem wklejać zdjęć do postów. /.../

 

Trafiliście na super wykonawcę! Te zmiany muszą być sprytne, bo przecież jeszcze łazienkę te schody oplatają... Byłabym bardzo wdzięczna gdybyście też oprócz zdjęć i wymiarów podesłali jakiś rysunek na rzucie parteru :D

 

(przepraszam za antyspam): bdabMAŁPAgazetaKROPKApl

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Możliwość taka była dzięki obniżeniu kotłowni. Następnie przesunęliśmy ściane łazienki dolnej niewiele a szafę z holu przenieśliśmy na stronę spiżarni, bo tam bedzie garderoba.Dzieki temu są szersze.Nie pamietam wysokości schodków, ale pojadę na budowę to zmierzę. O ile pamiętam to jest ich po dziewięć a na klatce mamy jeszcze okienko.Bardzo duzy wyszedł spocznik, można tam postawić nawet komódkę.Jeśli chodzi o przesunięcie ściany, to zrobiliśmy ją na ławie fundamentowej, ponieważ fundamenty były duże, a ścianka stoi nie na środku, tylko bliżej krawędzi ławy.Wszystkie zmiany to pomysły naszego głównego wykonawcy . Postaram się zrobić zdjęcia schodów i policzę ich wysokość, tylko jak możesz to podaj mi e-maila, bo nie umiem wklejać zdjęć do postów. /.../

 

Trafiliście na super wykonawcę! Te zmiany muszą być sprytne, bo przecież jeszcze łazienkę te schody oplatają... Byłabym bardzo wdzięczna gdybyście też oprócz zdjęć i wymiarów podesłali jakiś rysunek na rzucie parteru :D

 

(przepraszam za antyspam): bdabMAŁPAgazetaKROPKApl

 

 

 

Cześć. Wymiary i zdj ecia przyślę na pewno tylko po świetach, bo teraz mam trochę mało czasu, chyba że mąż da się namówić. Gożej z rysynkiem, bo na projekcie nie robilismy zmian, tylko podczas poszczeglbych etapów.Mieliśmy super firmę i to jej właściciel i szef budowy w jednym, na bieżąco podpowiadali nan jak by było lepiej.Kiedy przyjeżdźaliśmy na budowę mówił nam o swoich pomysłach a my się przewaznie zgadzaliśmy.zNie zgodziliśmy sie tylo na podniesienie ścianki kolankowej, bo po co a i domek staciłby swój urok.

jego pomysłem było też przeniesienie drzwi w "Kąciku rodziców" z korytarzyka, który jest wąski, na ścianę od sypialni i teraz z sypialni wchodzi sie do łazienki-bardzo mi się to podoba, a w korytarzyku można zrobić szerszą szafę, bo tak przeszkadzałyby drzwi.

Serdecznie pozdrawiam i postaram się przesłać Ci wszystko jak najszybciej

:p

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Cześć. Wymiary i zdj ecia przyślę na pewno tylko po świetach, bo teraz mam trochę mało czasu, chyba że mąż da się namówić. Gożej z rysynkiem, bo na projekcie nie robilismy zmian, tylko podczas poszczeglbych etapów.Mieliśmy super firmę i to jej właściciel i szef budowy w jednym, na bieżąco podpowiadali nan jak by było lepiej.Kiedy przyjeżdźaliśmy na budowę mówił nam o swoich pomysłach a my się przewaznie zgadzaliśmy.zNie zgodziliśmy sie tylo na podniesienie ścianki kolankowej, bo po co a i domek staciłby swój urok.

jego pomysłem było też przeniesienie drzwi w "Kąciku rodziców" z korytarzyka, który jest wąski, na ścianę od sypialni i teraz z sypialni wchodzi sie do łazienki-bardzo mi się to podoba, a w korytarzyku można zrobić szerszą szafę, bo tak przeszkadzałyby drzwi.

Serdecznie pozdrawiam i postaram się przesłać Ci wszystko jak najszybciej

:p

Witam,

Dzięki serdeczne. Nie spieszcie się, przy okazji, wszyscy mamy teraz na głowie święta. Myślę, że Wasz wykonawca daleko zajdzie z taką kreatywnością i podejściem do klienta. Co do rysunku, to może coś w Paint'cie na przykład odręcznie ( odmysznie :wink: ) nabazgrać na pliku jpg z rysunkiem parteru, tak z grubsza... Plik w razie potrzeby podeślę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Cześć. Wymiary i zdj ecia przyślę na pewno tylko po świetach, bo teraz mam trochę mało czasu, chyba że mąż da się namówić. Gożej z rysynkiem, bo na projekcie nie robilismy zmian, tylko podczas poszczeglbych etapów.Mieliśmy super firmę i to jej właściciel i szef budowy w jednym, na bieżąco podpowiadali nan jak by było lepiej.Kiedy przyjeżdźaliśmy na budowę mówił nam o swoich pomysłach a my się przewaznie zgadzaliśmy.zNie zgodziliśmy sie tylo na podniesienie ścianki kolankowej, bo po co a i domek staciłby swój urok.

jego pomysłem było też przeniesienie drzwi w "Kąciku rodziców" z korytarzyka, który jest wąski, na ścianę od sypialni i teraz z sypialni wchodzi sie do łazienki-bardzo mi się to podoba, a w korytarzyku można zrobić szerszą szafę, bo tak przeszkadzałyby drzwi.

Serdecznie pozdrawiam i postaram się przesłać Ci wszystko jak najszybciej

:p

Witam,

Dzięki serdeczne. Nie spieszcie się, przy okazji, wszyscy mamy teraz na głowie święta. Myślę, że Wasz wykonawca daleko zajdzie z taką kreatywnością i podejściem do klienta. Co do rysunku, to może coś w Paint'cie na przykład odręcznie ( odmysznie :wink: ) nabazgrać na pliku jpg z rysunkiem parteru, tak z grubsza... Plik w razie potrzeby podeślę.

 

Postaram się coś wykombinować.Poproszę męża może coś wyskrobie.

Po świetach mam ferie, także postaram się coś zrobić.

Pozdrawiam serdecznie :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja nadal na etapie poszukiwania firmy. Czekam od 2 tyg. na informacje zwrotne od potencjalnych wykowawców. jeden z nih przedstwaił swoją ofertę: stan surowy otwarty (z dachem, bez okien i drzwi - to chybo to :o ) za 215 tys. zł, oczywiście z materiałąmi i całą reszta (mam się o nic nie martwić). Cena przerażająca, zobaczymy, co zaproponuja inni
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mjc2 - ta wycena powala :o :o :evil: :evil: :evil: :evil:

 

Ja na wiosnę miałam robioną podobną wycenę na kwotę 160 tys, dziś wiem że ten stan będze mnie kosztował systemem gospodarczym, a raczej kontraktowym :roll: ,

dużo mniej przy wielu zmianach podrażających inwestycję.

 

Ale oczywiście kosztuje to wszystko dużo czasu i zaangażowania, ale najciężej bylo, na samym początku całą maszynerię ruszyć,

po zrobieniu fundamentów zaczęło iść już dużo lżej :lol:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witamy Wszystkich

Mamy wielką prośbę do sympatyków forum M02. Chcemy ruszyć z budową na wiosnę 2007 z wersją lustrzaną, może ktoś niedaleko Włocławka (Kujawsko-Pomorskie) pobudował już ten śliczny domek. Na papierze jest trudno wszystko dokładnie zobaczyć POMOCY.

Pozdrowienia:

Edyta&Piotr

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witamy Wszystkich

Mamy wielką prośbę do sympatyków forum M02. Chcemy ruszyć z budową na wiosnę 2007 z wersją lustrzaną, może ktoś niedaleko Włocławka (Kujawsko-Pomorskie) pobudował już ten śliczny domek. Na papierze jest trudno wszystko dokładnie zobaczyć POMOCY.

Pozdrowienia:

Edyta&Piotr

my budujemy wersję lustrzaną, ale niestety daleko..... chociaż nawet spod Warszawy przejeżdżali ludzie oglądać, wprawdzie przy tzw. okazji, ale zawsze :wink: :D :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cieślaczki

Ja również bardzo proszę o rysunki i zdjęcia Waszych schodów. Też chcemy takie zrobić. Podaje adr na priva [email protected] Z góry dziękujemy !!!

 

Zdjęcia będą na pewno, co do rysunków, to jak pisałam wcześniej, schody były robione bez szkiców, bo były pomysłem naszego wykonawcy, a w projekcie nic nie zmienialismy.Rysunków nie mam. Ale jesli ktoś mieszka blisko Braniewa, to zapraszam na "wizję lokalną".

 

Pozdrawiam :p

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...