Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Recommended Posts

u mnie sciana kuchenna odpada, poniewaz bedzie kuchnia otwarta (niska scianka obudowujaca meble). jezeli wstawic standardowy kominek ale pod katam (krawedzie tylne "dotykaja" komina i sciany w holu), to zeby go obudowac trzeba powiekszyc scane oddzielajaca hol od salonu o jakies 40cm!!

 

rozpatruje wersje wkladu z dwoma szybami - jest nieco drozszy (INVICTA ok 2500pln) - ulatwiloby to zabudowe.

 

postawienie scian nie bylo problemem - wyzwania dopiero sie zaczynaja:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 2,8k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

Kilka dni temu chwaliłam się schodami ( szalunkami ) z dwoma spocznikami :oops: ,

niestety radość była przedwczesna, okazało się że d..a zimna :-?.

 

Witaj Halszka.ka,

U mnie tydzień temu skończyli schody i są z dwoma spocznikami. Czy możesz powiedzieć dlaczego u ciebie nie dało rady tego zrobić?

U mnie wyszło 17 schodów (18 licząc ostatni na poziomie podłogi poddasza) i wszystko wydaje się w porządku. Sciany miałem murowanie na wysokość 288cm i schody są super. Mam prawie 190cm wzrostu i mieszczę się bez problemu - prześwit między schodem a krawędzią stropu wynosi 206cm. Nie wiem ile powino być ale dla mnie jest OK. Spróbuję w weekend zrobić zdjęcia.

 

Pozdrawiam

jck

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witamy wszystkich :)

 

Wszystkie znaki na niebie i ziemi wskazują, iz dołaczymy do Szanownej Grupy "konkursowców".Przed świętami udało nam się nabyć wymażoną działkę w podwarszawskiej miejscowści. Jestemy na etapie zmian w projekcie M02. Od poczatku podobał się nam ten projekt.

Jednak z obawy przed finansowymi możliwościami poszukujemy w miarę aktualnego kosztorysu wykonanego przez kosztorysanta.

 

Jesli byłby ktoś tak zyczliwy to bardzo prosimy przesłać na ([email protected])

 

Dzieki

Krzyżanowscy :lol:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

...

rozpatruje wersje wkladu z dwoma szybami - jest nieco drozszy (INVICTA ok 2500pln) - ulatwiloby to zabudowe...

 

My planujemy kupić właśnie taki z dwoma szybami.

 

A teraz zastanawiamy się jakie zamówić okna...i w jaki sposób ma być zrobiony świetlik w nich (czy szklenie w ramie, czy okno z poprzeczką).

 

pozdrowienia

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam Wszystkich w Nowym Roku :p !

mariooo - możemy sobie łapkę podać, Ty czekasz na drewno, a ja na dachowca :evil: :evil: :evil: ,

drań jeden już miesiąc mnie zwodzi,

ale zdaje się jest dobry :roll: , więc jeszcze trochę poczekam, choć zaczynam się rozglądać za innym.........

 

Dyskutowaliście na temat kominka,

ja w sumie jeszcze nie wiem jak to wyjdzie u nas,

ale na samym początku przed rozpoczęciem, prac gdy postanowiliśmy powiększyć nasz domek o 1,2m ,

wykombinowałam sobie :roll: , że komin od kominka przesunę do kuchni...

W ten sposób chciałam mieć możliwość poszerzenia pokoju dziennego, i więcej możliwości aranżacji okolic kominka :roll:

 

jck - nie pamiętam już, ale mój majster tłumaczył i udawadniał jakoś :-? , że się nie da,

ja mam mocno ograniczoną wyobraźnię przestrzenną :oops: , ale mój mąż inżynier - konstruktor (ale od śrubek )

dał się przekonać, ale naprawdę nasze schody są wygodne i ... ładne :p

 

Śliwka - obiecałaś kiedyś dać zdjęcia ??? i wszyscy inni ...dawajcie zdjęcia :lol:

 

Pozdrawiam Wszystkich

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich w Nowym Roku i i życzę Wam wszystkiego dobrego, w tym jak najszybszej przeprowadzki i stałego dopływu funduszy na budowę!

 

Cieślaczki

Dzięki za fotki, będę miała co rozważać :D

Przy okazji: jaki Wasze schody mają prześwit w najniższym miejscu?

 

Co do kominka, to IMHO jest to słaby punkt tego projektu, umiejscowiony jakoś tak w ciągu komunikacyjnym. Może się mylę, poczekam na Wasze pomysły!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

...

rozpatruje wersje wkladu z dwoma szybami - jest nieco drozszy (INVICTA ok 2500pln) - ulatwiloby to zabudowe...

 

My planujemy kupić właśnie taki z dwoma szybami.

 

A teraz zastanawiamy się jakie zamówić okna...i w jaki sposób ma być zrobiony świetlik w nich (czy szklenie w ramie, czy okno z poprzeczką).

 

pozdrowienia

my kupiliśmy panoramiczny, czyli z półokrągłą szybą czołową. obudowę też zrobimy taką półokrągłą i powinno wyjść ok - wstawimy go w kąt przy kominie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich w Nowym Roku i i życzę Wam wszystkiego dobrego, w tym jak najszybszej przeprowadzki i stałego dopływu funduszy na budowę!

 

Cieślaczki

Dzięki za fotki, będę miała co rozważać :D

Przy okazji: jaki Wasze schody mają prześwit w najniższym miejscu?

 

Jak zmierzę to podeślę wszystkie wymiary.W sobotę bedziemy na budowie .Pozdrawiam :p

 

Co do kominka, to IMHO jest to słaby punkt tego projektu, umiejscowiony jakoś tak w ciągu komunikacyjnym. Może się mylę, poczekam na Wasze pomysły!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ale czy na półokrągly kominek nie będzie brakować ściany . ja chyba już się zdecydowałam kominek na ścianie od kuchni

schody zrobione

dach również

chódziak też

teraz myśle jeszcze o oknach dachowe kupilam na allegro welux dobra cena

i drzwiach wejściowych jakie

przeraża mnie iż już teraz trzeba decydować gdzie będzie zlew gdzie ma być rura

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam pytanie do Cieślaczki.

Czym będziecie kryć dach, dachówka czy blacha?

Mój dekarzo - cieśla twierdzi, że więźba z samych krokwi pod dachówkę jest trochę słaba. W/g niego do więźby W M-02 powinny być dodane jeszcze stolce a najlepiej razem z jętkami.

 

Nasz wykonawca dodał nam jętki bo stwierdził,że dach jest wtedy stabilniejszy.Będziemy kryć dachówką. :p

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam pytanie do Cieślaczki.

Czym będziecie kryć dach, dachówka czy blacha?

Mój dekarzo - cieśla twierdzi, że więźba z samych krokwi pod dachówkę jest trochę słaba. W/g niego do więźby W M-02 powinny być dodane jeszcze stolce a najlepiej razem z jętkami.

 

Nasz wykonawca dodał nam jętki bo stwierdził,że dach jest wtedy stabilniejszy.Będziemy kryć dachówką. :p

 

to jest jedno z niedociągnięć projektu - w opisie konstrukcja więźby jest właśnie krokwiowo-jętkowa, ale jętek na rysunku nie ma :o mój wykonawca dołożył jeszcze do tego płatwie, na zasadzie, że "on byle jakiego dachu mi nie zrobi". :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cieslaczki:

Dzięki za rysunek :D

Przy okazji, jak będziecie na budowie, zobaczcie jeszcze wysokość nad głową w najniższym miejscu, czy można po Waszych schodach chodzić wszędzie z podniesioną głową, jeśli ktoś ma 195 cm wzrostu? I szerokość pojedynczego stopnia. A łazienka wyszła tak jak w projekcie?

Jeszcze raz dziekuję.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cieslaczki:

Dzięki za rysunek :D

Przy okazji, jak będziecie na budowie, zobaczcie jeszcze wysokość nad głową w najniższym miejscu, czy można po Waszych schodach chodzić wszędzie z podniesioną głową, jeśli ktoś ma 195 cm wzrostu? I szerokość pojedynczego stopnia. A łazienka wyszła tak jak w projekcie?

Jeszcze raz dziekuję.

 

Można chodzić z podniesiona głową.Wysokośc przy okazji zmierzę i szerokość stopnia też. Łazienka wyszła tsk jak w projekcie-jest naprawdę spora. :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

cześć !!!

My też jesteśmy na etapie poszukiwania ekipy do dachu. naszym problemem jest to; czy robić dachówkę cementową czy lepiej blachodachówkę? Jakoś nie możemy sie zdecydować a co "fachowiec" to ma inną propozycję.

A co Wy radzicie?

 

Jeśli chodzi o dachówkę , to nam też mówiono, że do projektu trzeba dodać jętki a najlepiej jeszcze stolce.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

czy nie przesadzacie z jetkami i slolcami??

ja jetki dodaje tylko dlatego zeby ladnie wygladalo - ale tylko 12 sztuk - heblowanych.

 

ten dach moim zdaniem jest taki sam jak fundamenty: stal fi16!!!!! (do budowy mostow), i krokwie 100x200!!! (gdzie standard to 80x160) - czyli wszystko przesadzone

 

ktos to przeciez wyliczyl i podpisal sie pod tym. zostalo to dopuszczone do sprzedazy i kilka domow juz stoi. no chyba ze ktos buduje na terenie gdzie na dachu bedzie mu zalegac kilkunastocentymetrowy sniezny czopuch to wtedy jetki, stolce i pelne deskowanie no i oczywiscie to fi 16 w fundamenty - zeby utrzymalo to dach :).

 

co do materialu - ja wybralem dachowke ceramiczna (Rubin 13 Miedziany) ze wzgledu na: bliskosc lasu(cenentowe bardziej "pija wode" i szybciej osiada na nich mech, a te co na nich nie osiada sa wystarczajaco drogie zeby mnie zniechecic), bliskosc lotniska (ok 3km ale czasmi moze cos blisko latac wiec blachodachowka jako izolator odpada), niechec do szybkiej wymiany(gonty-cena zblizona do dachowki a zywotnosc krotsza i pelne deskowanie trzeba robic), i ostatni argument - nie stac mnie na tanie materialy a co ceramika to ceramika.

 

jednak kazdy sam musi dokonac wyboru.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...