Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Recommended Posts

Witam wszystkich,

jestem kolejnym fanem konkursowego M-02 (wersja a lustro).

Działkę już mam 1475 i w 2007 chciałbym zrobić same fundamenty.

Czy ktoś w kujawsko-pomorskim buduje lub zbudował już M-02?

Czy mógłbym liczyć na jakiś aktualny kosztorys poszczególnych etapów?

 

na priv: [email protected]

 

Dziękuję i pozdrawiam!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 2,8k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

Witam wszystkich,

jestem kolejnym fanem konkursowego M-02 (wersja a lustro).

Działkę już mam 1475 i w 2007 chciałbym zrobić same fundamenty.

Czy ktoś w kujawsko-pomorskim buduje lub zbudował już M-02?

Czy mógłbym liczyć na jakiś aktualny kosztorys poszczególnych etapów?

 

na priv: [email protected]

 

Dziękuję i pozdrawiam!

ja wprawdzie w zachodniopomorskim, ale też wersja lustrzana. co do kosztów możesz zajrzeć do mojego dziennika, ale weź pod uwagę, że to ceny zeszłoroczne :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

szydas - nie masz komentarzy, więc tu swoje trzy grosze na temat Twojeg domku wstawię :wink: .

No - po prostu SUPER !

 

Widzę że planujesz jak donoszoną ciążę - 9 miesięcy, myślę że Ci się uda, życzę tego !

Jaki planujesz kolor, bo mnie bardzo się podoba tak jak jest na Twoich zdjęciach tzn. biały,

ja mam mieć też grafitową dachówkę, biały, może lekko złamany szrością tynk,

i raczej bez klinkieru czy płytek, tylko ciemny szart tynk na słupach i podmurówce.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

szydas - nie masz komentarzy, więc tu swoje trzy grosze na temat Twojeg domku wstawię :wink: .

No - po prostu SUPER !

 

Widzę że planujesz jak donoszoną ciążę - 9 miesięcy, myślę że Ci się uda, życzę tego !

Jaki planujesz kolor, bo mnie bardzo się podoba tak jak jest na Twoich zdjęciach tzn. biały,

ja mam mieć też grafitową dachówkę, biały, może lekko złamany szrością tynk,

i raczej bez klinkieru czy płytek, tylko ciemny szart tynk na słupach i podmurówce.

dziękuję bardzo za życzenia :D co do koloru to planujemy coś jasnego, może nie biały, ale jakiś jasny beż, ecru, czy kremowy. myślę, że klinkier na słupkach jest dobrym pomysłem z tego powodu, że słupy lubią się brudzić, zwłaszcza jak są dzieci i jakiś zwierzak :D my prawdopodobnie obłożymy klinkierem także ściany przy wejściu do domu. podmurówkę powinno się obłożyć klinkierem, bo ta część ściany bardzo się brudzi w czasie np. deszczu rozchlapanym podłożem....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witajcie :) ,

od dawna śledzę forum i dołączam do grona pozytywnie zakręconych na punkcie konkursowego i budowy własnych czterech ścian.

 

Szydas - właśnie prześledziłam Twój dziennik i galerię. Wiesz co, tak Ci zazdroszczę, że chyba dzisiaj nie zasnę. A jak obejrzałam galerię to zrobiłam tak - :o :o :o Rewelacja! Zrobiłeś kawał dobrej roboty opisujac postępy prac i robiac zdjecia, a przede wszystkim dzieląc się z nami tym, wszystkim. DZIĘKI!! Poza zazdrością tchnąłeś we mnie sporą dawkę optymizmu, że może mi też się uda w tak krótkim czasie dotrzeć do tak zaawansowanego etapu. Mam kilka pytań: czy prace wykonuje u Ciebie jedna firma?, czy koszty, które podałeś w dzienniku zawierają wszystkie koszty, które poniosłeś do tej pory?, co pozostało do wykonania i jakie przewidujesz wydatki (jeśli chcesz się z tym podizelć), czy dysponujesz kosztorysem do banku?

 

Mój mąż i ja od wczoraj jesteśmy szczęśliwymi posiadaczami działki (2 tys. m2) i jesteśmy na etapie tzw. papierków, ale dzięki "uprzejmości znajomych w urzędach" powinno pojść w miarę sprawnie. Jak tylko dostaniemy warunki zabudowy kupujemy projekt. Naturalnie M02 konkursowy! ale z poprawkami: napewno większy pokój dzienny z jadlanią i większa kuchnia, co automatycznie powiększy naszą sypialnię i łazienkę na górze. Zostawiamy dwie łazienki u góry bo spodziewamy się w marcu drugiego maleństwa (mamy już 10-cio miesięczną cudowną córeczkę) i chcemy uniknąć porannych korków za kilka lat. Pozostawimy na pewno duże okna, ale planujemy je trochę inaczej rozmieścić i poprowadzić od podłogi (te w pokoju dziennym i jadalni).

Nasz problem na dzień dzisiejszy: planujemy ogrzewanie gazowe, ale chcemy mieć jeszcze jedną alternatywę w ogrzewaniu - jakie wybrać?

Jak rozwiązać sprawę ogrzewania w pokoju dziennym i jadalni, jeśli chcemy miec okna poprowadzone od podłogi? No tak, podłogowe jest rozwiązaniem, ale z czego wówczas musi być zrobiona podłoga? Wolałabym uniknąć płytek. Czy jest jakieś rozwiązanie?

 

Pozdrawiam serdecznie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich,

jestem kolejnym fanem konkursowego M-02 (wersja a lustro).

Działkę już mam 1475 i w 2007 chciałbym zrobić same fundamenty.

Czy ktoś w kujawsko-pomorskim buduje lub zbudował już M-02?

Czy mógłbym liczyć na jakiś aktualny kosztorys poszczególnych etapów?

 

na priv: [email protected]

 

Dziękuję i pozdrawiam!

 

Witam,

przede wszystkim bardzo goraco chciałbym pozdrowić Wszystkich Miłośników Konkursowego:))

Mam na imię Albin i mieszkam w Toruniu. Od jesieni zeszłego roku buduję M02a w wersji podstawowej. Muszę się przyznać, że jest to mój już czwarty projekt gotowy, jaki miałem u siebie. Pierwsze dwa udało mi wymienić na trzeci, który to potem wyrzuciłem do kosza - a miałem już gotową adaptację. Powód był prosty - M02a! gdy go zobaczyłem, wiedziałem, że będzie to dom, w którym chciałbym spedzić reszte swojego życia!

Co do budowy, to na pewno nie wygląda ona tak, jak sobie zamarzyłem. Po pierwsze nie najszcześliwiej dobrana ekipa. Z spośród tych "resztek" budowlańców, którzy jeszcze nie wyjechali za chlebem za granicę, spośród cwaniaków - właścicieli firm budowlanych oraz totalnych amatorów, którzy jak widzą umowę o wykonanie robót na pięć stron - robią wielkie oczy i uciekają gdzie pieprz rośnie, wybrałem znajomego, który ma swoją firme budowlaną. Sądziłem, że lepiej nie moglem zrobić. Przyznam, że zalezało mi na tym, że budowe bedzie prowadził znajomy, ponieważ w lipcu urodziła mi się córeczka - i to jej chciałem poświecic jak najwięcej czasu (zresztą słusznie!;). Niestety moja córeczka zaraz po narodzinach zachorowała i przez ostatnie pół rok większy mam kontakt z lekarzami niż moją budową. niestety zbytnie zaufanie do zanjomego budowlańca odbiło się tym, że zamiast mieć teraz dom zamkniety dachem, nie mam jeszcze skończonego stanu zero. myśle że wiekszośc z Was wlaśnie teraz "wymiękła", ale musze koniecznie dodać, że zleciłem wykonie cześciowego podpiwniczenia - około 70 mkw. Może to jakoś tłumaczyc pewne opóźnienie, ale tempo pracy moich budowlańców i tak pozostawia wiele do życzenia (myślę, że miedzyczasie napisali wspólnie conajmniej kilka rozpraw filozoficznych, bo na tym to się znają chyba najlepiej;))

Do chwili obecnej mam już wszystko zaizolowane (dysprebit+stropian 8cm+folia kubełkowa), zrobioną piwnicę a w przyszłym tygodniu zasypujemy resztę budynku, ubijamy i zalewmy betonem.

Oczywiście gdyby kogos interesowało to, co już mam zrobione i ewentualna wymiana doswiadczeń to zapraszam.

Pozdrawiam

Al

[email protected]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szydas - właśnie prześledziłam Twój dziennik i galerię. Wiesz co, tak Ci zazdroszczę, że chyba dzisiaj nie zasnę. A jak obejrzałam galerię to zrobiłam tak - :o :o :o Rewelacja! Zrobiłeś kawał dobrej roboty opisujac postępy prac i robiac zdjecia, a przede wszystkim dzieląc się z nami tym, wszystkim. DZIĘKI!! Poza zazdrością tchnąłeś we mnie sporą dawkę optymizmu, że może mi też się uda w tak krótkim czasie dotrzeć do tak zaawansowanego etapu.

dziękuję bardzo za słowa uznania, ale to naprawdę nic wielkiego :oops:

Mam kilka pytań: czy prace wykonuje u Ciebie jedna firma?, czy koszty, które podałeś w dzienniku zawierają wszystkie koszty, które poniosłeś do tej pory?, co pozostało do wykonania i jakie przewidujesz wydatki (jeśli chcesz się z tym podizelć), czy dysponujesz kosztorysem do banku?

tak, mam jednego wykonawcę, choć plany były zupełnie inne :D cennik obejmuje w zasadzie wszystkie wydatki, jeśli nie ma to takich rzędu kilkuset złotych, gdzie faktura się "zapodziała" :wink: jesteśmy na etapie rozkładania ogrzewania i wody, potem posadzki, rygipsy na górze i wykończeniówka. co do przewidywanych kosztów... chyba jeszcze z 60-70 tysięcy, bez zagospodarowania działki. kosztorys do banku to abstrakcja, nic się nie sprawdziło, musieliśmy dobierać kredyt, mimo, że wydawało się na początku aż nadto.

Nasz problem na dzień dzisiejszy: planujemy ogrzewanie gazowe, ale chcemy mieć jeszcze jedną alternatywę w ogrzewaniu - jakie wybrać?

jeśli ma to być niezależna alternatywa, to raczej kominek z płaszczem, jeśli wspomaganie to solary, pompa ciepła czy coś w tym stylu

Jak rozwiązać sprawę ogrzewania w pokoju dziennym i jadalni, jeśli chcemy miec okna poprowadzone od podłogi? No tak, podłogowe jest rozwiązaniem, ale z czego wówczas musi być zrobiona podłoga? Wolałabym uniknąć płytek. Czy jest jakieś rozwiązanie?

możecie wpuścić w podłogę konwektory w kanałach przykryte kratkami. jeśli podłogówka to albo kafle, kamień itp. albo kompromis - cienkie drewno, wykładziny ze świadomością, że straty będą duże

Pozdrawiam serdecznie.

również pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich miłośników Konkursowego. Właśnie kupiliśmy działkę, na której stanie - mamy nadzieję - Konkursowy w wersji lustrzanej. Zabieram się za dokładne przeczytanie wszystkich postów - po kilku ama już taką liczbę pomusłów w głowie, że aż boję się pomyśleć co będzie dalej. Nasz dom budujemy pod Warszawą.

W związku z tym pytanie: kto buduje Konkursowego w okolicach Warszawy albo w woj. mazowieckim - tak co by można było się wybrać na ewentualną wycieczkę i zobaczyć dom na żywo??

Pozdrawiam jeszcze raz

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam wszyskich miłośników Konkursowego. Właśnie zakupiliśmy działkę na której stanie Konkursowy w wersji lustrzanej. Nasz dom budujemy pod Warszawą. W związku z tym pytanie: gdzie w okolocach Wa-wy lub w mazowieckim jest/buduje się Konkursowy, co by można było ewntualnie zobaczyć dom na żywo.

Pozdrawiam jeszcze raz wszystkich budujących Konkursowego

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Musze sie wam pochwalic. W srode odbieram drweno!!! Po prawie 4 miesiacach oczekiwania!!!! Zmienilem tartak i za 2 dni drewno bedzie na budowie. Ekipa dogadana ze wchodza w czwartek rano (molestowalem "majstra" i ma przyjechac nawet na rozladunek), mam nadzieje ze pogoda sie utrzyma i za 3-4 tyg bede mial dach!!!!

 

I dopiero wtedy sie zacznie wydawanie kasy :(

 

Wczoraj sprawdzalem ceny porothermu 11,5 - 5PLN!!!! jak zaczynalem budowe to za 25 placilem 4,80PLN - a jedenastka nieco ponad 3,50 kosztowala - koszmar dla rozpoczynajacych budowe teraz.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szydas - dziękuję za rady. Jak będą jakieś postępy w pracach to się pochwal na forum :)

 

Pogoda sprzyja postępom prac na budowach, czy coś się u Was dzieje? Jak wcześniej piasałam jestem na etapie tzw. papierków, ale chętnie poczytam co u Was słychać aby nieco bardziej optymistycznie podejść do inwestycji.

 

Czy ktoś dysponuje kosztorysem do banku? Będę bardzo wdzięczna za przesłanie na priv.

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No, no :p

ale nam Konkursowiczów przybywa, fajnie :D - witam wszystkich nowych,

 

mariooo - widzę że my łeb w łęb, u mnie już zaczęli więźbę, ale po odeskowaniu i opapowaniu,

będziemy musieli poczekać na dachówkę, bo ją dopiero 30-tego stycznia dają do pieca,

a przyjedzie do nas może ok. 5 - 10-tego lutego.

 

Dziś pojechałam po południu na działkę, aby podziwiać choć odrobinę więźby, a tu nic, leżą tylko murłaty,

trochę elementów wniesionych na strop, coś pomontowane na dole,

ale panowie mówią, że to tak jest, najpierw nic nie widać, ale za to potem leci szybko :roll:

doczekać się nie mogę, aby zobaczyć choć zarys naszego domku :-?

 

Jak tylko coś będzie widać, to obiecuję zdjęcia, zasypię Was zdjęciami ...:wink:

 

szydas - co z Twoją Galerią ???

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja juz sie srody nie moge doczekac - dzis potwierdzalem i wszystko jest ok. co do dachowki to moja czeka na mnie od polowy sierpnia :D - i do tego okna, rynny etc. (wplacilem zaliczke i mam przynajmniej zagwarantowane ceny i materialy). dowiezc maja 27 stycznia - mam nadzieje ze chlopaki skleca wiezbe do taj pory. my nie robimy deskowania. od razu folia i na to dachowka - oby nie wialo i nie padalo za mocno (chyba bede zaklinal pogode ) :)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mimo, że nie chcieliśmy nic zmieniać, okna na poddaszu musieliśmy zrobić tylko 2, bo jak by były 3 to by się ocieplenie na krokwiach nie zmieściło. Ale nie wygląda to najgorzej, chyba.

 

Witam,

zastanawiam się nad tymi oknami? Zamierzasz dociepilć dach grubszą warstwą wełny niz w projekcie, czy jest to jakis kolejny bubel w tym projekcie. Ja buduje M02a, a więc troszke wiekszy, jednak z tych trzech okienek nie chciałbym rezygnować.

Do wszystkich: jakie macie wymiary krokwii oraz jak wykonaliście wieńce? Wieńce w projekcie są bardzo wysokie i dodatkowo zróżnicowane wysokosciowo (nawet do 41 cm). Moj inspektor, jak to zobaczył, to się za głowe złapał! Zapronował zrobic je o jednakowej wysokości, a strop teriva układać na 7-io centymetrowej wylewce betonowej. Napiszcie jak Wy sobie z tym poradziliście.

Pozdrawiam

Al

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mimo, że nie chcieliśmy nic zmieniać, okna na poddaszu musieliśmy zrobić tylko 2, bo jak by były 3 to by się ocieplenie na krokwiach nie zmieściło. Ale nie wygląda to najgorzej, chyba.

 

Witam,

zastanawiam się nad tymi oknami? Zamierzasz dociepilć dach grubszą warstwą wełny niz w projekcie, czy jest to jakis kolejny bubel w tym projekcie. Ja buduje M02a, a więc troszke wiekszy, jednak z tych trzech okienek nie chciałbym rezygnować.

Do wszystkich: jakie macie wymiary krokwii oraz jak wykonaliście wieńce? Wieńce w projekcie są bardzo wysokie i dodatkowo zróżnicowane wysokosciowo (nawet do 41 cm). Moj inspektor, jak to zobaczył, to się za głowe złapał! Zapronował zrobic je o jednakowej wysokości, a strop teriva układać na 7-io centymetrowej wylewce betonowej. Napiszcie jak Wy sobie z tym poradziliście.

Pozdrawiam

Al

w projekcie w zasadzie wieńce jako takie były opisane symbolicznie, żeby nie powiedzieć, że na projekcie ich nie było :evil:. my dodatkowo zmieniliśmy strop z gęstożebrowego na żelbetowy, więc wieńce zostały przeprojektowane całkowicie i nie było z nimi problemu. co do krokwii - nasze mają długość 6.45 m, ale podnosiliśmy ścianę kolankową i kąt dachu mamy 45 stopni

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...