Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Recommended Posts

cześć :D

zamierzam zmieścić dwa auta w tym garażu zmieniając dzwi garażowe na większe i rezygnyjać ze spiżarni. Wejście do kotłowni tylko przez garaż.

Zyskuję miejsce na drugie auto przy niewielkim obniżeniu komfortu /dostęp do kotłowni/ myślę jednak że nie bedę tam zaglądał częściej jak raz na tydzień:)

W tylnej części garażu będzie natomiast dosyć miejsca na regały na cele spiżarniane, a ta spiżarnia i tak jest mało funkcjonalna.

Pozdrawiam Adam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 2,8k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

Witam, w piątek dostałem projekt więc od przyszłego tygodnia podejmuję próby adaptacji. Zależy mi zwłaszcza na garażu dwustanowiskowym.

Czy ktoś z was dysponuje artykułem z Muratora 4/2005 dotyczącym zmian w tym projekcie i mógłby ewentualnie przesłać mi skana na priv? Dzięki

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witajcie wszyscy "KONKURSOWICZE",a zwłaszcza kobitki.Czy macie już wizję kuchni?Dodam że poszerzona o 90 cm.Gdzie piec gdzie zlew i zmywarka itd.itp.Mnie trochę odstrasza w aranżacji projektanta,zlew po drugiej stronie niż kuchenka.Oznacza to bieganie po całej kuchni z garami albo ociekającymi wodą jarzynkami.Pomóżcie trochę,bo może się tylko uprzedziłam.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czesc wszytskim miłośnikom M02.

 

W zeszłym tygodniu kupiłem projekt i zleciłem adaptację i zmiany takie jak:

 

- Powiększenie domu w każdym możliwym kieunku o 90 cm a od strony jadalni 180 cm.

- powiększenie kuchni o 90 cm

- zwiększenie jednej z łazienek na piętrze a drugą zaminę ew. na saunę.

 

Co do wykończenia deskami i dużych okien to zostawiam bez zmian - uważam że to główny urok tego domu. Właściwe dlaczego tak wszyscy boją się tych desek ?. Czy nie ma odpowiednich środków które zabezpieczą drewno.

 

Domek buduje pod Warszawką w oklicach Tarczyna. Zupełnie nie mam pomysłu na ekipę budowlaną . Także jeśli możecie kogoś polecić to z góry dzięki.

 

 

Co do wyceny to wiem na razie niewiele ale natrafiłem na ulotkę Muratora o kredytach w której jest wyceniony ten projekt.:

 

Stan Zero: 32 022

surowy otwart: 77 385

surowy zamknięty : 42 695

inst elektryczne: 5 337

wyk zewnetrzne 34 690

wyk wew 48 032

Razem brutto : 266 846 PLN

 

Komentarz pod wyceną : ceny z Vatem , pod klucz w średnim standardzie wykończenia. Ceny uwzględniają generlane wykonawstwo i nie uwzględniją rabatów na materiały. - Także chyba może być taniej ?

 

Będe wdzięczy za plik przykładowego kosztorysu do banku ( [email protected])

 

 

Mam kilka zdjęć M02 budowanego w konkursie Teldom, nad morzem.

Co prawda stan mocno surowy ,ale co za widok :)

 

Pozdrawiam, Wlodzio

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witaj Włodzio w grupie :D Podziel się oczywiście zdjęciami, coby cieszyły również nasze oczy :wink:

Też potrzebuję kosztorys dla banku a mam trochę mało czasu, aby nad nim się pochylić :( Jeśli coś znajdziesz, pamiętaj o mnie

:wink:

PIOTR KRYSTYNA ja również podchodzę trochę nieufnie do zaproponowanego układu sprzętu w kuchni. Nie wiem jeszcze czy to technicznie możliwe, ale może kuchenkę dać na ścianę na lewo od wejścia z hollu, na ścianie z oknem dać zmywarkę i zlew (tylko tak aby można okno otworzyć), natomiast na ścianę od salonu: lodówkę, piekarnik, kuchenkę mikrofalową, czyli najlepiej zabudowana cała ściana do wysokości górnych szafek na ścianie obok. Co o tym myślisz?

 

Pozdrowienia

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oto i zdjęcia z naszego jesiennego wypadu nad morze. W miejscowości Mechelinki ( ul. Klifowa) koło Rewalu postaje M02 . Będzie można go ponoć wygrać za smsa w konkursie telewizyjnym. Domek jest narazie w stanie surowym ale powstaje w przepięknej okolicy , niemalże na klifie. Z okien parteru widać morze. PO PROSTU BAJKA! Na wiosne wybiorę się tam ponownie, może już się troche posunie do przodu. Polecam wam wizytę, bo dom można obejrzeć w środku i na własne oczy przekonać sie jak to wszytsko wygląda. Po tym wiedziłem już na pewno że salon wymaga powiększenia o conajmniej 90 cm jeśli nie 180 cm i że zmniejszenie okien w salonie byłoby babarzyństwem .Sami oceńcie.

 

 

http://foto.onet.pl/albumy/album.html?id=48812&q=M02&k=4

 

Włodzio

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wlodzio dzięki za zdjęcia :) Marzę, aby być chociaż na tym etapie...

PIOTR KRYSTYNA w jednym ciągu wszystkie sprzęty będzie raczej trudno umieścić, bo nie ma takiej długiej ściany i bedzie mało blatu roboczego pomiędzy sprzętami :( skoro jednak masz tyle urlopu, to napewno coś wymyślisz :wink: wtedy pamiętaj o nas... :D

 

Pozdrowienia

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No i wymyśliłam!Na ściance dzielącej salon i kuchnię(zakładając że kuchnia będzie powiększona o 90 cm,tak jak i jadalniana ściana przesunięta o 90cm),a u mnie tak będzie.No więc na tej ściance po kolei,idąc od kominka:za plecami kominka:zmywarka,potem zlew,potem blat od mebli,potem piec(kuchnia gazowa 4-ro palnikowa),blat i na koniec u mnie zmieści się jeszcze lodówka.Mam nieco węższą niż standard.A większe blaty robocze będą pod oknem.Tzn.po drugiej stronie kuchni.No i co Ty kajja na to ???Takie mi przyszły myśli do głowy ale dokładnie nie wiem czy dobre.Mam okropny mętlik.Pozdrawiam
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam Piotr Krystyna

podstaram się opisać to co wymyślił mój projektant.

Najpierw 7 schodów po 18,1 cm wysokości i dochodzisz do platformy (w pierwszym rogu). Zwrot o 90 stopni i następnie 4 schody i już druga platforma. Kolejny zwrot o 90 stopni i prosto na poziom poddasza.

1. Łazienka - kawałek sufitu to skos (ale przy jednozbiegowych również jest ...)

2. Pom. gospodarcze - również skos (ale przy jednozbiegowych również jest ...). Tutaj wpływ ma różnica w wysokości pom. gospodarczych i pomieszczeń mieszkalnych, co wymuszone jest u mnie przez WZiZT.

Jeżeli masz dalej wątpliwości (np. niejasny opis :)) to mogę wysłać plan i przekroje na priv.

Problemem u mnie jest sufit nad tą łazienką - po usunięciu kawałka ściany nośniej w łazience, za którą ukrywa się prysznic, nie ma na czym oprzeć stropu. Wg mnie ta ściana powoduje że łazienka staje się ciasna.

Pozdrawiam[/img]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Piotr Krystyna

40 tyś za robociznę - czy to dużo?

To zależy od ekipy - czy jest to firma sprawdzona, zarejestrowana, z fakturami za robociznę, pracownicy ubezpieczeni, samodzielnie kupująca materiał, brak "wkładu własnego", posiada własne narzędzia i materiały pomocnicze (drewno, stęple) - to cena prawidłowa

Jeżeli ekipa spod sklepu spółdzielczego, bez kwalfikacji, przypadkowi ludzie, duży wkład własny i duże ryzyko - to o 20 tyś za dużo.

Wiem, bo właśnie przerabiam ten temat do bólu - występuje rozrzut ofert w tych granicach. Znajomy nazywa takie oferty "ofertą z górnej półki" :) )

Pzdr

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks później...

Witam i ja! :D

 

My też czekamy na wiosnę i na kredyt i do dzieła :D Zobaczymy co z tego wyjdzie.

PIOTR KRYSTYNA jakie zmiany wprowadzacie? A propos kuchni to sama dalej nie wiem gdzie jaki sprzęt postawić :-? Jak będę miała więcej czasu to wybiorę się do jakiegoś studia meblowego i zobaczę co oni zaproponują...

 

Pozdrowienia dla Wszystkich

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam ponownie.

W tej chwili zza chmur wysunęło się słoneczko :wink: o jak dobrze!kajjajuż ci relacjonuję jakie zmiany planuję w domku.Otóż salon powiększony o 90 cm(od strony jadalni).Wszystkie okna zamienione na typowe wymiary,ale zbliżone do proponowanych przez projektantkę.Od strony tarasu tylko jedno okno przesunięte na środek ściany(chyba tak ma być) i takie samo okno w gabinecie.Z większych zmian to jeszcze tylko powiększona łazienka kosztem pokoju(bo muszę mieć wannę i prysznic-taka jest moja wola)Oprócz tego dom będzie podniesiony nad poziom gruntu o jeden schodek.Strop będzie monolityczny.to by było na tyle.To narazie bo chyba jacyś goście nas odwiedzili.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...