Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Recommended Posts

  • Odpowiedzi 2,8k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

Pozatym jest różnica w odległości 1 krokwi od 2 to jest około 110 cm-a chyba ma być 90 cm???

 

u nas nie przekroczyli odległości 90cm między krokwiami, a tam gdzie omijali ścianę szczytową, tak jak i u was, to dołożyli dodatkową krokiew - chyba to widać na tym zdjęciu

http://lh3.google.pl/Wlodek753/RqhaprMgxlI/AAAAAAAAAZw/IUY76_Gyxb4/s144/100_2746.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie mieliście w projekcie płatwi ani jętek? Czy dopiero będziecie je robić? Myślałem, że pytałaś o to czy krokwie leżą na ścianie a tymczasem u Ciebie przylegają. Fotki naszej więźby znajdziesz w naszym dzienniku - link poniżej

 

w standardowym projekcie jest więźba krokwiowa - bez płatwi i jętek, za to z krokwiami o dużym przekroju (właśnie po to żeby nie były potrzebne jetki i płatwie).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie mieliście w projekcie płatwi ani jętek? Czy dopiero będziecie je robić? Myślałem, że pytałaś o to czy krokwie leżą na ścianie a tymczasem u Ciebie przylegają. Fotki naszej więźby znajdziesz w naszym dzienniku - link poniżej

 

w standardowym projekcie jest więźba krokwiowa - bez płatwi i jętek, za to z krokwiami o dużym przekroju (właśnie po to żeby nie były potrzebne jetki i płatwie).

 

tak, właśnie my mamy standardową więźbę.

tak 2 krokiew przylega do ściany- nie leży na niej i właśnie nie wiem czy jest to prawidłowe czy tez nie ???

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie mieliście w projekcie płatwi ani jętek? Czy dopiero będziecie je robić? Myślałem, że pytałaś o to czy krokwie leżą na ścianie a tymczasem u Ciebie przylegają. Fotki naszej więźby znajdziesz w naszym dzienniku - link poniżej

 

w standardowym projekcie jest więźba krokwiowa - bez płatwi i jętek, za to z krokwiami o dużym przekroju (właśnie po to żeby nie były potrzebne jetki i płatwie).

 

tak, właśnie my mamy standardową więźbę.

tak 2 krokiew przylega do ściany- nie leży na niej i właśnie nie wiem czy jest to prawidłowe czy tez nie ???

 

my mamy podobnie i uważam, że tak jest dobrze że nie leży na ścianie szczytowej (przekonał mnie do tego nasz cieśla - patrz mój post wyżej ).

Nie podoba mi się natomiast większy niż 90 cm rozstaw krokwi i brak belki kalenicowej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pojawił się projekt EM02 Energooszczędny.

http://projekty.muratordom.pl/projekt?IdProjektu=441

 

Ja dałem styropian 18cm i a tak większość ludzi pukała się w czoło bo podobno 15cm to max. W hurtowni sprowadzali dla mnie styropian na specjalne zamówienie, bo jak twierdzili nikt takiego nie kupuje. A jednak to nie było bez sensu!

 

pozdrawiam wszystkich

jck

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Natomiast ja ociepliłem 15cm styropianem Termo Organiki (Platinium Plus). Odpowiada on, wg materiałów producenta, 20 cm warstwie zwykłego styropianu.

 

Szydas:

Jak się sprawują twoje solary? Jakie firmy kolektory kupiłeś? Zastanawiam się ciągle nad ich zamontowanie ...

 

 

Z pozdrowieniami

politadek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

 

Co myslicie o takiej elewacji?? .Kolor oczywiscie bedzie odrobine jasniejszy Caparol Magma 125.Mam tylko problem z dobraniem koloru klinkieru,moze szary??. Cały zamysł to dom w stylu skandynawskim

 

http://i15.tinypic.com/4p3r3f6.png

http://i18.tinypic.com/632dx1l.png

 

 

 

Ja pozostaje przy pierwotnej wersji tj. elewacja poddasza drewniana. Uważam że bez tego ten projekt jest mniej atrakcyjny reszta to juz kwestia gustu

 

Pozdrawiam

 

Ps. właśnie deskują mi dach, niestety na dekarza od dachówki musimy poczekać do wiosny tj. niedrogo i dobrze!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...