Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Recommended Posts

  • Odpowiedzi 2,8k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

My też mamy gipsowe 24 PLN/m^2 podobno są nawet po 21 PLN, podłogi chcemy maszynowe ale ceny są od 12 PLN/m^2 jak sami położymy styropian. Nie wiem gdzie wszyscy tak tanio znajdują majstrów :roll: u nas małe miasto a ceny................

 

nie narzekajcie, teraz w łódzkim cena 27,5 za maszynowy tynk gipsowy to już po negocjacjach. Rozmowę zaczynają od 30.

Przy okazji, napiszcie czy jesteście zadowoleni z tych tynków, może jakiś namiar na ekipę. Z Włocławka do nas jest raptem ok. 120km.

My wstępnie jesteśmy umówieni z fimą w której pracują górale, oni mają dużo dalej do domu.

 

pzdr

Mirka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Generalnie jesteśmy bardzo zadowoleni jest troszkę "niedoróbek" ale to małe szczególiki :wink: . Dzisiaj albo jutro skończą, wczoraj wieczorem przeszedłem się z halogenem po całym domu i znalazłem tylko dwa miejsca gdzie muszą troszkę wyrównać i zaraz właśnie jadę na budowe. Myślę,że te tynki to dobry wybór szybko, dość czysto, idealnie gładko i równo, można ich polecić. Oto namiary http://www.tynkimaszynowe.w3wl.pl

 

Pozdrawiamy

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Generalnie jesteśmy bardzo zadowoleni jest troszkę "niedoróbek" ale to małe szczególiki :wink: . Dzisiaj albo jutro skończą, wczoraj wieczorem przeszedłem się z halogenem po całym domu i znalazłem tylko dwa miejsca gdzie muszą troszkę wyrównać i zaraz właśnie jadę na budowe. Myślę,że te tynki to dobry wybór szybko, dość czysto, idealnie gładko i równo, można ich polecić. Oto namiary http://www.tynkimaszynowe.w3wl.pl

 

Pozdrawiamy

 

dzięki,

chyba będą u nas robić,

jeszcze jedno pytanie - czy gdy przyłoży się do ściany dwumetrową łatę to wizytówka nie wchodzi ?

Aha i czy tynki są gładkie jak pupa niemowlaka?

Podobno takie są sposoby kontroli :p

 

pzdr

Mirka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Aaaaaaż tak to my ich nie sprawdzaliśmy ale jak świeciłem halogenem to bardzo dobrze to wyglądało :wink: a co do gładzi to mam obawy że farba spłynie bo ściany są jak "szkło" nie wszędzie ale jesteśmy bardzo zadowoleni z ich pracy trochę brudasy ale co tam.... :D

 

fajnie, jeszcze raz dziękuję za namiar.

Dogadaliśmy się i u nas też będą kłaść tynki. Odległość okazała się nie taka straszna :D , będą mieszkać w swojej przyczepie.

 

pozdrawiam serdecznie

Mirka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie ma za co :wink:

cieszę się że poprzez forum można sobie pomóc :D . Oni chyba też remontują jakiś klasztor w Brzezinach ???? Ile od was chcą za metr?

 

Pozdrowienia

 

Tak, okazało się, że szef dobrze zna Brzeziny i jednego z naszych zakonników i faktycznie kładli tynki w naszym klasztorze franciszkanów i ich amfiteatrze.

Możemy zobaczyć efekty ich pracy bez dalekich wyjazdów :) .

Po krótkich negocjacjach zgodziliśmy się na 24 złote za metr.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks później...

Mam pytanie do osób, które już wstawiły okna:

czy wszystkie okna na parterze robiliscie otwieralne? Bo przy tak dużej ilości dużych okien w tak małym domku wydaje się, że nie ma potrzeby by wszystkie okna były otwieralne, jednak z drugiej strony jedyną wentylacją będzie u mnie wentylacja grawitacyjna, więc obawiam się problemu wody na oknach które miały by się nie uchylać.

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam pytanie do osób, które już wstawiły okna:

czy wszystkie okna na parterze robiliscie otwieralne? Bo przy tak dużej ilości dużych okien w tak małym domku wydaje się, że nie ma potrzeby by wszystkie okna były otwieralne, jednak z drugiej strony jedyną wentylacją będzie u mnie wentylacja grawitacyjna, więc obawiam się problemu wody na oknach które miały by się nie uchylać.

 

Pozdrawiam

Aby wentylacja grawitacyjna działała, powietrze musi skądś stale dostawać się do domu. Aby to mieć w miarę pod kontrolą, najlepiej zainstalować nawiewniki, bo współczesne okna są zbyt szczelne. Rozszczelnienie nie zawsze wystarcza i jest niekontrolowane. Stąd IMHO, skoro i tak nawiewniki, to można zrobić otwieralnymi tylko te okna, które chcemy otwierać z innych powodów niż wietrzenie plus okna umożliwiające szybkie przewietrzenie domu na przestrzał, przeciągiem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich budujących M-02

Jestem w trakcie budowy takiego domku i mam bardzo gardłową sprawę ponieważ nie mam projektu stropu monolitycznego. W kupionym gotowy projekcie jest strop Teriva jednak ja zdecydowałem się na wykonanie monolitycznego. Potrzebuję projektu takiego stropu ponieważ w otrzymanym wyrysowany jest tylko ten z bloczków Teriva. Czy można go otrzymać od muratora i czy coś takiego istnieje. Jeśli ktoś z was posiada taki projekt to mam wielką prośbę o przesłanie jego fotki na maila [email protected]. Jeszcze jedno czy ktoś z was już przerabiał temat ze zmianami w projekcie a jeśli tak to proszę o instrukcję w jaki sposób to załatwić albowiem chcę troszkę zmienić usytuowanie, wielkość i ilość okien. Pozdrawiam wszystkich budujących!!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...