Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Recommended Posts

  • Odpowiedzi 2,8k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

Witam serdecznie!

Ogromna prośba do wszystkich forumowiczów!

MOze ktoś z Was orientuje się czy cena 45 tys za wybudowanie MO2 z dachem do papy to cena do przyjęcia. Wydaje się nam, ze jest ona troche wygórowana. Znajomi też szukają budowlańców i trafiają na ceny maks do 35 tys.

Może ktoś by mógł polecić jakiegoś fachowca. Z góry bardzo dziekujemy.

Budujemy sie w okolicach Otwocka (mazowieckie).

Pozdrawiamy. Magda i Norbert

heh.... u was to normalne ceny widzę..... ja jak zaczynałem półtora roku temu to 49 tys. to była okazja :D stany surowe w tej chwili bez materiałów chodzą w granicach 100 tysięcy.... ale u nas to rzut beretem do Unii, to dlatego tak....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Piotr i szydas bardzo dziękuję za odpowiedzi.

wczoraj dostaliśmy wycenę od sąsiada i nie uwierzycie ale powiedział nam 25-30 tys!!!!!!!!!!!

Jaeśli sie z nim dogadamy to pewnie zdecydujemy sie na Niego!

Jest znany w okolicy więc nie martwimy się jego wykonaniem. Facet pół wsi zbudował.

Pozdrawiam i życzę dużo pozytywnych wiadomości.

Magda i Norbi :lol:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cieślaczki, oglądałam Wasz album i zauważyłam piękną podłogę na poddaszu. Czyżby to było deski sosnowe?

 

Przepraszam,że dopiero odpisuję ale jeszcze nie mam internetu w domu, bo walczymy z wykańczaniem parteru i jakoś tak nie ma czasu na załatwianie formalności no i dopiero od miesiąca jesteśmy zameldowani.

Na górze sa panele, miały być deski, ale trzeba było ciąć koszty.Wyglądaja ładnie ale mi marzyły sie jasne sosnowe deski.ale nie można mieć wszystkiego.

Hej

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Głowa do góry, podłoga wygląda pięknie. Gratulacje! My też chcemy na poddaszu wszędzie ułożyć deski sosnowe, a ponieważ mamy swój las, może będzie nam łatwiej... Ale to wszystko dalekosiężne plany, póki co warto marzyć...

 

Dzieki za dobre słowo. Nie jest lekko, wiadomo jak przy budowie domku, ale nic nie zastapi mieszkania w swoim domeczku.

A jak macie swój las, to z pewnościa podłogi będą piękne.

Życzę Wam powodzenia w budowaniu i szybkiego jej zakończenia

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Spotkałam się dziś z takimi terminami jak: "ślepy kosztorys" i "przedmiar robót", czy możecie moi mili objaśnić cóż to takiego i z czym to się je?

Sformułowania padły z ust właściciela firmy budowlanej :-?

To są zestawy opisujące ile jakich prac trzeba wykonać , żeby dany projekt zbudować. Dodatkowo zawieraja kody KNR . Całośc pozwala dosyć precyzyjnie okreslić koszty budowy. Można je kupić w Muratorze przed kupnem projektu za 150 zł. Przy kupnie projektu oddają 100 zł. W tej cenie dodatkowo zastawienia prac , materiałów i sprzętu . Oraz przedmiary i zestawienia instalacji.

Przykład :

Usunięcie warstwy ziemi urodzajnej o gr. 15 cm za pomocą spycharek - KNR 2-01 0126-01 - jedn. miary : m2 - obmiar : 240,35

 

Przykład 2:

Rapowanie ścian fundamentowych z zatarciem - KNR 2-02 0901-01 - j.m.:m2 - obmiar : 73,10

 

Przykład 3:

Jednoprzewodowe kominy wolnostojace z cegieł 1x1 ceg. - KNR 2-02 0122-02 - j.m. :m3 - obmiar:2,86

 

itd

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks później...

Szydas proszę o zamieszczenie naszego domku na mapie konkursowych. Czy takie dane wystarczą: n 53,047689 ° e 18,713398 ° ?.

Stan surowy otwarty, ocieplony z zewnątrz i poddasze. Ścianki działowe stoją.

Teraz robimy małą przerwę, tzn. zamawiamy okna, dogadujemy terminy tynków, elektryka itp.

Po wydłużeniu o 120cm od strony salonu i wybudowaniu ścianki kolankowej na dwa pustaki dom jest naprawdę duży!

Pozdrawiam, Joanna

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich,

Od jakiegoś czasu śledzę forum Konkursowego i niestety początkowe zauroczenie projektem M02 zostało ostudzone poprzez liczne niedopracowania projektu przez projektantkę (błędne obliczenia, niezgodne wymiary itp.)

Przeszukując internet znalazłem nowy, bliźniaczy projekt dla M02 o nazwie "Dom w mango", który wydaje się być bardziej przemyślany od Konkursowego, ciekawy jestem co o nim sądzicie? Proszę o obiektywne spojrzenie na rozkład pomieszczeń ich wymiary i elewację.

 

http://www.archon.pl/index.php?act=32&sid=m460383c624534

 

Pozdrawiam

Daniel

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

Moim zdaniem M02 ma więcej przestrzeni, którą się czuje będąc w środku ma to coś poprostu. Jest zbudowany na bazie " T " a nie " L ". Błędy są i będą przecież to tylko projekt "TYPOWY" na papierze i czysta teoria wszystko i tak trzeba adaptować..... Myślący inwestor sam sobie z tymi drobiazgami poradzi, a jak ma jeszcze kumatego majstra to jeszcze coś mądrego podpowie. Ja też przeszedłem ten etap czysto teoretyczny powodzenia w praktyce :wink: .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam i życzę wszystkiego najlepszego w Nowym Roku,

 

faktycznie 'dom w mango' to zerżnięty konkursowy,

ale zerżnięty według mnie źle, mnie osobiście bardzo brakuje zadaszonego fragmentu tarasu.

Poza tym przywiązałem się już do konkursowego :D .

 

Przy okazji pozdrawiam Edytę i Piotra, jeszcze raz dzięki za namiar na tynkarzy - sprawdzili się w naprawdę trudnych warunkach - mieliśmy poważne kłopoty z wodą.

 

wz Włodek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wszystko to rzecz gustu, potrzeb i oczekiwań, oczywiście. Projekt faktycznie bardzo podobny, ale jak dla mnie w M02, czy też M02a (ten większy projekt własnie nabyliśmy) doskonale i nie do pobicia, jest rozwiązana kwestia otwartej kuchni, która jest jednak odgrodzona od salonu ścianą, czyli otwarta, ale osłonięta i to jest strzal w dziesiątkę. Ale to oczywiście moja perspektywa patrzenia. Jak dla mnie takie rozwiązanie ma same plusy i tego właśnie podświadomie w projektach szukałam. Nie będę zamknięta w osobnym pomieszczeniu, kiedy przyjdą goście, ale jeśli coś mi się w trakcie ich podejmowania wysypie, wyleje itp. to nie będzie to się aż tak bardzo rzucało w oczy.

Druga sprawa kapitalny, ogromny, rozświetlający hol w M02, który właściwie "otwiera" cały parter, dodatkowo zwieńczony ogromnymi drzwiami tarasowymi, które nasłonecznią wnętrze domu.

Następna sprawa, to częściowo zadaszony taras konkursowego, gdzie można spokojnie schronić się podczas deszczu, czego brakuje w projekcie zatytułowanym Dom w mango.

Zwróć jeszcze uwagę na kształt pomieszczeń sypialnych na poddaszu w projekcie Archonu. Mam wrażenie, że wszystkie mają kształt "wagoników", tzn. są prostokątne i w moim odczuciu, mniej ustawne.

Aha i jak dla mnie odpada usytuowanie salonu we frontowej części domu. Jest to część przeznaczona do wypoczynku, relaksu, prowadzenia życia towarzyskiego i rodzinnego, więc umieszczenie jej na tylnej scianie bryły budynku, również mi odpowiada. Wchodzący do domu bardziej lub mniej przypadkowy człowiek, nie wpada dzięki temu w sam środek rodzinnej sielanki... :wink:

Ale ponieważ jesteśmy przed adaptacją projektu, pooglądamy z mężem Dom w mango, może zainspiruje jakieś zmiany w naszym M02a.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Proszę o pomoc co lepsze na ściany pustak max (grubość ścian ok 29cm) czy poroton 24 (grubość ścian 24 cm) Jestem w kropce? Wolałbym poroton bo koszty na 1m kwadratowy ściany podobne, ale na maxa pójdzie więcej zaprawy i czasu na budowę. Czy ściany wewnetrzne można budować z maxa (grubość ściany ok 19cm) czy spokojnie wystarczy poroton 12,5 tutaj również oszczędność czasu podczas budowy, bo na 1m2 ściany wychodzi 8 a nie 15szt. A może zewnętrzne ściany z maxa a wewnętrzne działowe z porotonu? Jak wygląda sprawa izolacji termicznej. Współczynnik przenikania ciepła dla porotonu wynosi 0,42 (W/mk), a jak to się ma w przypadku maxa?

Z góry dziękuję za pomoc!

 

pozdrawiam Mariusz

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...