Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Recommended Posts

Witam.

Słuchajcie buduje powiększoną wersję konkursowego. I mam teraz nie lada dylemat a mianowicie pełne odeskowanie + papa czy dobra folia np. dorken maxx? Co myślicie? Oczywiście kasa ma istotne znaczenie :D Pozdrawaim

 

Ja mam membrane Dorken Tittan Maxx - mi znowu polecili membrane min. dlatego że papa to była dobra kilkadziesiąt lat temu a membrana to wyrób najnowszy przy którego wyrobie stosuje się techniki niczym z kosmosu - i druga ważna sprawa membrana oddycha , a jej wierzchnia strona jest pokryta tytanem który dodatkowo odbija promieniowanie cieplne . Jak kogoś interesuje to mam do sprzedania tej membrany troche bo mi pozostało z budowy

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 2,8k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

Witam serdecznie! :lol: :lol:

Chciałabym sie dowiedzieć czy na poszerzenie MO2 od strony salonu o 60 cm musimy mieć pozwolenie pani cybulskiej?? :-?

Pozdrawiamy wszystkich miłośników Konkursowego. :p

 

Nie ma potrzeby. W projekcie jest rozdział "Zakres adaptacji projektu gotowego" i tam napisano , że w ramach adaptacji można między innymi zmienić wymiary zewnętrzne (obrys budynku).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam serdecznie! :lol: :lol:

Chciałabym sie dowiedzieć czy na poszerzenie MO2 od strony salonu o 60 cm musimy mieć pozwolenie pani cybulskiej?? :-?

Pozdrawiamy wszystkich miłośników Konkursowego. :p

 

Nie ma potrzeby. W projekcie jest rozdział "Zakres adaptacji projektu gotowego" i tam napisano , że w ramach adaptacji można między innymi zmienić wymiary zewnętrzne (obrys budynku).

 

Wielkie dzięki.

Też to czytałam ale nie byłam pewna na 100%.

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

O rety i ja mam to wszystko przeczytać :o :o :o

... z czasem :roll:

 

Tytułem wstępu ... wybraliśmy wersję energooszczędną, ale chętnie byśmy przed zakupem projektu przeprowadzili wizytację w M02 :D Jesteśmy spod Wa-wy, ale możemy nawet do Gdańska przez Zakopane jechać jeśli tylko Ktoś zechce nam go zaprezentować i podzielić się "wrażeniami" :D

Pozdrowienia dla Konkursowiczów :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

[/img]

 

Chętnie wstawiłabym obrazek, który pokazuje sposób, w jaki chcemy zaaranżować salon, ale nie wiem jak.... Główna zmiana to przesunięcie kominka na drugi koniec ściany, na której się obecnie znajduje. Planujemy zrobić taki narożny kominek, który będzie rozgrzewał i rozświetlał zarówno salon, jak i jadalnię i wydaje mi się, że w ten sposób kominek zajmie centralne miejsce w "otwartej" części dziennej. Jakoś w tym rogu, gdzie jest zaprojektowany pierwotnie, kominek wydawał mi się taki troszkę wciśnięty na siłę. Ja chciałabym go wyeksponować i skoncentrować wokół niego życie rodzinne. [/img]C:\Documents and Settings\Klient\Moje dokumenty

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chętnie wstawiłabym obrazek, który pokazuje sposób, w jaki chcemy zaaranżować salon, ale nie wiem jak.... Główna zmiana to przesunięcie kominka na drugi koniec ściany, na której się obecnie znajduje. Planujemy zrobić taki narożny kominek, który będzie rozgrzewał i rozświetlał zarówno salon, jak i jadalnię i wydaje mi się, że w ten sposób kominek zajmie centralne miejsce w "otwartej" części dziennej. Jakoś w tym rogu, gdzie jest zaprojektowany pierwotnie, kominek wydawał mi się taki troszkę wciśnięty na siłę. Ja chciałabym go wyeksponować i skoncentrować wokół niego życie rodzinne. [/img]C:\Documents and Settings\Klient\Moje dokumenty

 

A co z kominem? Na poddaszu będzie wtedy przy balkonie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co z kominem? To była moja główna zmora, ponieważ kalkulowałam, że przy takim przesunięciu, komin będzie przechodził przez środek naszej małżeńskiej sypialni. Nawe śmialiśmy się z mężem, że leżąc w łóżku, będziemy sobie stopy przy nim grzać, ale spokojnie. Kolega, który ma firmę wykonująca kominki, wszystko pomierzył i stwierdził, że komin zostaje tam gdzie jest zaporojektowany, a kominek zostanie z nim połączony przewodem (za nic nie pamiętam jak się fachowo taką rurę określa). Podobno można łączyć kominek z oddalonym kominem, ale pod warunkiem, że przewód łączący, będzie "wpadał" do komina pod kątem 45 stopni. Czyli, choć niewiele z tego rozumiem, da radę! Aha, dodatkowo mam takie marzenie, że cała ta ściana na której jest kominek, będzie obłożona cegłą, a co więcej jeśli się da, to chciałabym aby od kominka się nagrzewała i tworzyła coś w rodzaju pieca "kaflowego".
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

O rety i ja mam to wszystko przeczytać :o :o :o

... z czasem :roll:

 

Tytułem wstępu ... wybraliśmy wersję energooszczędną, ale chętnie byśmy przed zakupem projektu przeprowadzili wizytację w M02 :D Jesteśmy spod Wa-wy, ale możemy nawet do Gdańska przez Zakopane jechać jeśli tylko Ktoś zechce nam go zaprezentować i podzielić się "wrażeniami" :D

Pozdrowienia dla Konkursowiczów :)

poszukaj może gdzieś bliżej.....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam!

 

Potrzebuję pomocy, nie mam jeszcze planu a trafiają mi się do kupienia przewody elektryczne. Nie wiem ile i jakiego rodzaju potrzeba w konkursowym? Proszę o pomoc. Mam propozycję na przewód 3x1,5mm, w jakiej cenie można zakupić taki przewód oraz innego rodzaju kable??

 

pozdrawiam Mariusz

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam!

 

Potrzebuję pomocy, nie mam jeszcze planu a trafiają mi się do kupienia przewody elektryczne. Nie wiem ile i jakiego rodzaju potrzeba w konkursowym? Proszę o pomoc. Mam propozycję na przewód 3x1,5mm, w jakiej cenie można zakupić taki przewód oraz innego rodzaju kable??

 

pozdrawiam Mariusz

 

ponieważ jesteś z łódzkiego z czystym sumieniem mogę polecić elektryka, który robił u nas instalację i on wszystko Ci powie - co, ile i za ile.

Zajrzyj tutaj -> http://www.elektryk.lodz.pl

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tylko podpowiedzcie jak wkleić zdjęcie do postu? http://picasaweb.google.pl/ongonia/AlbumBezTytuU/photo#5171980665914898418 ()

 

A no tak sie to robi :)

 

wejdz na stronke http://www.Tinypic.com i robisz upload fotki na server potem tylko kopiujesz linka do posta i gotowe

 

http://i26.tinypic.com/2aipv9f.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...