Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Recommended Posts

  • Odpowiedzi 2,8k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

B.Art i Lidex co do za dachówka ?? Jakie ma odstępy między łatami ??

 

Wiem, że gdzieś na forum było już to pytanie, ale oczywiście teraz nie mogę tego wątku znaleźć :x

 

Hej!

Nasza dachówka to Creaton Domino. Co do odstępów między łatami to chyba muszą być takie jak wysokość dachówki wydaje mi się, że innej opcji nie ma. W każdym razie dekarz nie dawał nam wyboru w tym względzie. Powiedzieliśmy tylko, że mają być układane w linii a nie na zakładkę.

 

pzdr

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

czy ktoś z forumowiczów zdecydował się fundament lany bezpośredno do gruntu? W moich okolicach jest to bardzo popularne - polecane zarówno przez wykonawców i nawet mój kierownik budowy mnie do tego namawia - można sporo zaoszczędzić. Mam jednak pewne wątpliwości - brak ławy a w zasadzie ława połączona ze scianą fudamentową - szerokość 45 do poziomu gruntu, nad grutem szalunek, wykop wyłożony folią - co sądzicie o takim rozwiązaniu?

 

Pozdrawiam,

Krzysiek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki B.Art ! :D

 

Moje pytanie o odstępy między łatami wynikao z tego, że planujemy na dach kształtki styropianowe termodomu. Pasują do nich dachówki z odstęem 33 cm, niestety Domino ma 34,3 - 35,4 cm ... no chyba, że z kształtek zrezygnujemy :lol: :lol:

Hej, nie słyszałem o czymś takim? jak to działa?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

czy ktoś z forumowiczów zdecydował się fundament lany bezpośredno do gruntu? W moich okolicach jest to bardzo popularne - polecane zarówno przez wykonawców i nawet mój kierownik budowy mnie do tego namawia - można sporo zaoszczędzić. Mam jednak pewne wątpliwości - brak ławy a w zasadzie ława połączona ze scianą fudamentową - szerokość 45 do poziomu gruntu, nad grutem szalunek, wykop wyłożony folią - co sądzicie o takim rozwiązaniu?

 

u nas ewentualnie stosuje się wylewanie ławy - zerknij na nasz dziennik budowy. Cały fundament lany od razu to chyba nie najlepszy pomysł bo oprócz dużej ilości betonu musisz zrobić wysoki na ok. 1m szalunek i zbrojenie - jeśli fundament ma być węższy niż te 45cm to będzie dodatkowo specjalna konstrukcja. Taki fundament na pewno trzeba wibrować to jeszcze koszt maszyny. Moim zdaniem wyjdzie drożej, chociaż pewnie szybciej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

u nas ewentualnie stosuje się wylewanie ławy - zerknij na nasz dziennik budowy. Cały fundament lany od razu to chyba nie najlepszy pomysł bo oprócz dużej ilości betonu musisz zrobić wysoki na ok. 1m szalunek i zbrojenie - jeśli fundament ma być węższy niż te 45cm to będzie dodatkowo specjalna konstrukcja. Taki fundament na pewno trzeba wibrować to jeszcze koszt maszyny. Moim zdaniem wyjdzie drożej, chociaż pewnie szybciej.

 

Koncepcja jest taka żeby zrobić "wąski wykop" - na szerokość ścian fanudamentowym i beton lać bezpośrednio - bez szalunków

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

z doświadczeń użytkownika - ważna rzecz dla budujących się: proponuję zwiększyć grubość ocieplenie stropów nad tarasem i schodami wejściowymi. generalnie jest ok, ale przy wietrznej pogodzie w obu szczytowych pokojach robi się dużo chłodniej. ja przy najbliższej okazji na pewno dołożę z 5-10 cm styropianu....
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziękuje za Informacje. Czyli rozumiem ze połączenie okien się sprawdza. A jak jest w sytuacja gdy okna sa wykonane zgodnie z projektem czyli każde z okien jest osobno?

Chciałam jeszcze zapytać o odkurzacz centralny, czy kroś taki ma? Jak sie sprawdza, w jakich miejscach w Konkursowym najlepiej zamontować gniazda ssace? Czy długi wąż nie przeskadza?

Zapytam jeszcze już mieszkających o pralnie, gdzie najwygodniej wiesza się pranie?

Dz

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

z doświadczeń użytkownika - ważna rzecz dla budujących się: proponuję zwiększyć grubość ocieplenie stropów nad tarasem i schodami wejściowymi. generalnie jest ok, ale przy wietrznej pogodzie w obu szczytowych pokojach robi się dużo chłodniej. ja przy najbliższej okazji na pewno dołożę z 5-10 cm styropianu....

Te piękne słupy przy wejściu i tarasie też działają jak radiatory wyciągające ciepło z pokoi szczytowych. Czytałam, że należy je ocieplać przynajmniej od wysokości 2 metrów wzwyż. Czyli jeśli jest z klinkieru, to do wysokości 2 metrów wymurowany z cegieł, a powyżej obłożony styropianem i naklejone płytki klinkierowe. Albo cały słup ocieplony i oklejony płytkami - tylko czy nie odpadną?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chciałam jeszcze zapytać o odkurzacz centralny, czy kroś taki ma? Jak sie sprawdza, w jakich miejscach w Konkursowym najlepiej zamontować gniazda ssace? Czy długi wąż nie przeskadza?

Odkurzacza jeszcze nie mam, ale instalacja w domu już zrobiona. Zostanie on zamontowany w narożniku garażu (ściana pomiędzy garażem a kotłownią).

W kuchni i wiatrołapie znajdują się gniazda na elektryczne szufelki. Poza tym na parterze gniazda są w salonie (przy narożniku ściany pomiędzy kuchnią a salonem), w holu przy wejściu do WC oraz w garażu.

Na poddaszu gniazda zostały zainstalowane przy wejściu do pralni (mniejsza łazienka) oraz w okoliczach wejścia do największego pokoju.

 

Te piękne słupy przy wejściu i tarasie też działają jak radiatory wyciągające ciepło z pokoi szczytowych. Czytałam, że należy je ocieplać przynajmniej od wysokości 2 metrów wzwyż. Czyli jeśli jest z klinkieru, to do wysokości 2 metrów wymurowany z cegieł, a powyżej obłożony styropianem i naklejone płytki klinkierowe. Albo cały słup ocieplony i oklejony płytkami - tylko czy nie odpadną?

Ekipa ocieplająca budynek rozpędziła się ociepliła słupy styropianem (5cm). Ponieważ miały zostać one obłożone klinkierowymi cegłami planowałem go usunąć. Ale teraz to się jeszcze nad tym zastanowię.

W części pokoju nad wejściem elektrycy ułożyli tak dużo kabli, że ocieplenie podłogi na grubość tylko 5cm. Od zewnątrz został przyklejony 10cm stryropian. Przed malowaniem domu chyba wymięnię go na 15cm.

 

Z pozdrowieniami

politadek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

z doświadczeń użytkownika - ważna rzecz dla budujących się: proponuję zwiększyć grubość ocieplenie stropów nad tarasem i schodami wejściowymi. generalnie jest ok, ale przy wietrznej pogodzie w obu szczytowych pokojach robi się dużo chłodniej. ja przy najbliższej okazji na pewno dołożę z 5-10 cm styropianu....

Te piękne słupy przy wejściu i tarasie też działają jak radiatory wyciągające ciepło z pokoi szczytowych. Czytałam, że należy je ocieplać przynajmniej od wysokości 2 metrów wzwyż. Czyli jeśli jest z klinkieru, to do wysokości 2 metrów wymurowany z cegieł, a powyżej obłożony styropianem i naklejone płytki klinkierowe. Albo cały słup ocieplony i oklejony płytkami - tylko czy nie odpadną?

u mnie słupy są ocieplone 5 cm styropianu w całości - grubsze lepiej wyglądają :wink: na stropach jest coś koło 10 cm (w każdym razie tak jak w projekcie) i w naszych warunkach to za mało

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks później...

ale tu cisza :o

Witajcie :roll:

 

przyszlam sie przywitac z NOWYMI :wink:

juz od pazdziernika mieszkam w Konkursowym

i chce tu przekazac kilka refleksji

dom powiekszylismy o 1.2 m od strony jadalni, i jest dobrze,

ale za to na gorze zrobilismy loggie w naszej sypialni,

aby nie byla ogromniasta,

i tak jest spora,

sciane kolankowa podnieslismy o ok. 0.5m i tez jest dobrze,

wg mnie minimum to podniesienie tej scianki o jeden pustak

zamiast jednej lazienki na gorze zrobilismy garderobe,

okna polaciowe tylko w lazience, garderobie,

no i jedno doswietlajace schody i holl na poddaszu wg, mnie koniecznie !!!

Nasze slupy sa ocieplone 12 cm styro i otynkowane (nie chcielismy klinkieru),

Jedyne co mi przeszkadza w naszym domu,

to brak bezposredniego przejscia do pom. gospodarczego z hollu,

i koniecznosc przechodzenia przez lazienke :-?

ale inaczej sie nie dalo...

chyba z dwojga zlego wole tak, niz przez garaz.

 

POZDRAWIAM 8)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...