Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Recommended Posts

Witam,

Od 2 tygodni czytam ten wątek z wypiekami na twarzy, przeglądając Wasze osiągnięcia (których zazdroszczę szczerze podziwiam) i w zasadzie już po tej lekturze jesteście moimi bliskimi znajomymi. :D

Przymierzamy się do budowania domu i jeśli tylko nie wybuchnie coś niespodziewanego będzie to konkursowy. Zamierzamy budować w Łodzi na Wiskitnie. Jesteśmy na etapie bardzo wstępnym - to znaczy działka jest, dokumenty złożone i czekamy na decyzję o WZ.

 

Mamy kilka pomysłów na zmiany w projekcie ale raczej kosmetyczne - chcemy:

przedłużyć salon o 0.9 m, wydłużyć w związku z tym kuchnię bo wydaje się ciut za mała a ja lubię sobie popichcić i potrzebuję trochę miejsca na rozrzucanie różnych gratów :roll: , w miejsce okna w gabinecie zrobić drzwi balkonowe na taras (mam nadzieję, że się zmieszczą) - sporo pracuję w domu a uwielbiam pracować na powietrzu i nie musiałbym ciągnąć kabli od laptopa przez salon. Na górzę chcemy zrezygnować z jednej łazienki i zrobić tam garderobę a drzwi do łazienki obok dużej sypialni przenieść do głównego korytarza. Moja żona marzy jeszcze o loggi ale nie wiem czy damy radę (bo zdaje się że to dodatkowe koszty) zainteresowałem się też opisywanym wcześniej obniżeniem kotłowni i jeśli się da to zrobić u nas to kto wie.

Co Wy na takie zmiany?

 

Jest mi głupio zaczynać pobyt na forum od prośby - ale mam jedną nieśmiałą prośbę. :oops: Czy mógłby ktoś z okolic Łodzi zaprosić nas żebyśmy mogli pooglądać "nasz" przyszły dom ?

 

Pozdrawiam serdecznie i życzę (Wam i sobie) wytrwałości.

Ya

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 2,8k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

Witam

Chciałam zapytać czy ktoś z Was ma może zamontowane grzejniki kanałowe? Jaka jest wielkość tych grzejników? Wys, głebokość?

My porzeszlylismy salon o 1,80 i naprawde teraz widać jaka to super przestrzen:) Kuchnia dzieki temu ma 10 m a ja też lubie sobie popichcić:)

Dach podnieslismy o dwa pustaki i pokoje znacznie sie powiekszyły.

Pozdrawiam serdecznie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hej, Wy też chcecie wykonać odeskowanie na elewacji? Nam się też ono bardzo podoba i uważamy, że dzięki niemu domek z "kostki" przeobraża się w piękną wiejską siedzibę. W naszym M02a planujemy wykonać odeskowanie z desek sosnowych, a co może być lepszego od sosny? Nie mam pojęcia. Może jakieś twardsze gatunki drewna?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hej,

 

Mam pytania z "różnych beczek".

 

1. Czy Ktoś z forumowiczów stawiał Konkursowego na płycie i co na ten temat sądzicie ? Jakie są za i przeciw ?

Widziałam jak szalunek nie wytrzymł .... kiepsko :( i podobno płyta jest droższa od ław :roll:

 

2. Czy robiliście/ będziecie robić podłogówkę pod inną podłogą niż gres ? Czy w całym domu ? Nie chcelibyśmy w całym domu gresu,a chcielibyśmy w całym domu podłogówkę ... czy to dobry pomysł ?

 

Pzdr.

K.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam;

zazdroszcze już domku i jako nowicjusz mam pytanie.

mamy możlwiość zakupu konkursowego w stanie surowym otwartym tzn. fundament, ściany Ytong zew. i wew., dach pokryty dachówka ale wymaga ocieplenia , zero instalacji.Czy możesz podać mi przedział kosztów związany z wykończeniem takiego budynku do zamieszkania ,oczywiście bez zbytnych finezji?

Nie wiem czy damy radę podejść do tego tematu a domek bardzo mi się podoba.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak mi się przypomniało, czy błąd w obliczeniach konstrukcji więźby dachowej, o którym swego czasu wiele się tu mówiło, został już skorygowany, czy nadal mamy "sfuszerowane" projekty? My kupiliśmy projekt pod koniec grudnia 2007.

 

Z tego co wiem został skorygowany.

Na pewno powiem za jakiś czas jak dostane projekt.

Pozdrawiam

Ya

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam;

zazdroszcze już domku i jako nowicjusz mam pytanie.

mamy możlwiość zakupu konkursowego w stanie surowym otwartym tzn. fundament, ściany Ytong zew. i wew., dach pokryty dachówka ale wymaga ocieplenia , zero instalacji.Czy możesz podać mi przedział kosztów związany z wykończeniem takiego budynku do zamieszkania ,oczywiście bez zbytnych finezji?

Nie wiem czy damy radę podejść do tego tematu a domek bardzo mi się podoba.

liczcie jakieś 300000 pln, jeśli ma być bez "finezji"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hej, Wy też chcecie wykonać odeskowanie na elewacji? Nam się też ono bardzo podoba i uważamy, że dzięki niemu domek z "kostki" przeobraża się w piękną wiejską siedzibę. W naszym M02a planujemy wykonać odeskowanie z desek sosnowych, a co może być lepszego od sosny? Nie mam pojęcia. Może jakieś twardsze gatunki drewna?

 

Zastanówcie się nad wykonaniem odeskowania z modrzewia. To jeden z najbardziej trwałych gatunków drewna, który rośnie w naszej strefie klimatycznej. Zdecydowałem się na wykonanie tarasu z modrzewiowych desek.

W średniowieczu budowano dworki z modrzewia ...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam,

poszukuje ekipy do 'wykończenia' mojego konkursowego, tj. dokończenie ocieplenia poddasza i pokrycie gipso-kartonem, wyprawki na tynku, płytki (ok 30 mkw podłogi), zrobienie łazienki i kuchni.

 

będę bardzo wdzięczny za namiary na sprawdzoną ekipę

z góry dziękuje

 

przy okazji - fotki mojej chatki

 

http://picasaweb.google.pl/rafkier

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam!

 

Mam do sprzedania projekt domu Murator M02L Konkursowy! Projekt nie był używany, nie nanoszono żadnych zmian! Po prostu kupiłem po czym nastąpiła zmiana koncepcji ;)

 

Zachęcam do zakupu - to będzie Wasza pierwsza poważna oszczędność na drodze do budowy waszego wymarzonego M02. Po co płacić więcej skoro można mniej :)

 

Ok. ważne! Moja wersja projektu to wersja lustrzana!

 

Osoby zainteresowane zakupem proszę o kontakt: 505870520

 

(mogę wystawić aukcje na allegro)

 

Jarek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 weeks później...

Witamy Konkursomaniaków,

 

Witamy i o "drogę" pytamy :)

 

Razem z żonką zakupiliśmy działkę, teraz planujemy budowę. Po wielogodzinnych rozważaniach podjęliśmy decyzję, że bardzo chcemy Konkursowego. Zdecydowaliśmy się na M02 w wersji podstawowej, jednak z jedną zmianą - a mianowicie bez garażu (w to miejsce chcemy zaadaptować kuchnię plus jakąś spiżarnię plus pomieszczenie gospodarcze).

Stąd moje pytanie - czy któryś z szanownych Konkursomaniaków buduje, bądź wybudował właśnie taką wersję?

Czy byłaby możliwość zobaczenia M02 (obojętnie która wersja) u kogoś z Was, tutaj na Śląsku lub w Małopolsce?

 

Serdecznie pozdrawiamy,

MiB

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

czy ktoś z forumowiczów zdecydował się fundament lany bezpośredno do gruntu? W moich okolicach jest to bardzo popularne - polecane zarówno przez wykonawców i nawet mój kierownik budowy mnie do tego namawia - można sporo zaoszczędzić. Mam jednak pewne wątpliwości - brak ławy a w zasadzie ława połączona ze scianą fudamentową - szerokość 45 do poziomu gruntu, nad grutem szalunek, wykop wyłożony folią - co sądzicie o takim rozwiązaniu?

 

u nas ewentualnie stosuje się wylewanie ławy - zerknij na nasz dziennik budowy. Cały fundament lany od razu to chyba nie najlepszy pomysł bo oprócz dużej ilości betonu musisz zrobić wysoki na ok. 1m szalunek i zbrojenie - jeśli fundament ma być węższy niż te 45cm to będzie dodatkowo specjalna konstrukcja. Taki fundament na pewno trzeba wibrować to jeszcze koszt maszyny. Moim zdaniem wyjdzie drożej, chociaż pewnie szybciej.

 

Hej Lidex, przeglądając Twój dziennik budowy, natknęłam się na informację o wentylacji mechanicznej. Możesz zdradzić jaki jest koszt tej inwestycji w M02?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mogę się wreszcie pochwalić, mamy pozwolenie na budowę! Będziemy budować M02a, jeśli się uda, to zaczniemy na przełomie sierpnia i września, ale wszystko zależy od kredytu.

Jeśli chodzi o zmiany w projekcie, to wygląda to następująco:

-powiększyliśmy bryłę domu o 90cm w części dziennej, czyli salon będzie u nas miał 25,04, kuchnia 10,08 i jadalnia 9,59

-zlikwidowaliśmy okienko garażowe od strony drzwi wejściowych, a na przeciwległej ścianie umieściliśmy dwa male okienka i dodatkowo jeszcze jedno w pomieszczeniu gospodarczym,

-zamiast garderoby przy wejściu na dole urządzimy spiżarnię, której podłogę obniżymy w stosunku do poziomu podłogi o kilkadziesiąt centymetrów, zapewniając tym samym odpowiednie warunki dla przechowywania żywności,

-schody zmienimy na takie ze spocznikiem zamiast zabiegowych,

-dodamy jeszcze jedno okno na wspólnej ścianie salonu i jadalni,

-powiększając parter, zwiększy się sypialnia z balkonem na poddaszu do 21,5,

-zlikwidujemy łazienkę przy tej sypialni i urządzimy tam garderobę z bezpośrednim wyjściem na korytarz poddasza

 

Chyba tyle na początek....

Póki co, możemy zaśpiewać "tu na razie jest pastwisko, ale będzie "Uroczysko"!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...