Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Recommended Posts

Witaj, na jakie koszty przygotowujesz się? Czy budujesz systemem zleconym czy oddzielna ekipa do kazdej czeci prac. Ile np za postawienie domu w stanie surowym otwartym? Jakby nie liczyć te 300 tys. chyba trzeba kalkulować....?

Pozdrawiam i zycze powodzenia....piękny domek.

G.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 2,8k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

Witam,

czy ktoś z forumowiczów zdecydował się fundament lany bezpośredno do gruntu? W moich okolicach jest to bardzo popularne - polecane zarówno przez wykonawców i nawet mój kierownik budowy mnie do tego namawia - można sporo zaoszczędzić. Mam jednak pewne wątpliwości - brak ławy a w zasadzie ława połączona ze scianą fudamentową - szerokość 45 do poziomu gruntu, nad grutem szalunek, wykop wyłożony folią - co sądzicie o takim rozwiązaniu?

 

u nas ewentualnie stosuje się wylewanie ławy - zerknij na nasz dziennik budowy. Cały fundament lany od razu to chyba nie najlepszy pomysł bo oprócz dużej ilości betonu musisz zrobić wysoki na ok. 1m szalunek i zbrojenie - jeśli fundament ma być węższy niż te 45cm to będzie dodatkowo specjalna konstrukcja. Taki fundament na pewno trzeba wibrować to jeszcze koszt maszyny. Moim zdaniem wyjdzie drożej, chociaż pewnie szybciej.

 

Hej Lidex, przeglądając Twój dziennik budowy, natknęłam się na informację o wentylacji mechanicznej. Możesz zdradzić jaki jest koszt tej inwestycji w M02?

Sama instalacja z robocizną to około 10tyś do tego trzeba dorzucić rekuperator.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gabik, jeśli mowa o kosztach, to znajomy budowlaniec oszacował, że powinniśmy się zmieścić w 320 000. Mamy nadzieję, że tak właśnie będzie, ale wszystko jest uzależnione od "rozmachu" inwestycji... Plany mamy ambitne, ale jak ostatecznie wypadną....trudno orzec....

 

No to mnie troche uspokoiłeś/aś ;-) Przymierzam się do M02 bez większych przeróbek i bajerów, więc chyba będzie taniej...zobaczymy. Pozdrawiam. G.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mamy przygotowany kosztorys przez naszego kierownika budowy na potrzeby banku, mogę więc podać Ci szacunkowe koszty poszczególnych etapów. Kierownik ma swoją firmę budowlaną, tak więc jest dobrze poinformowany i powiem Ci szczerze, że jego ocena również podniosła nas na duchu. Czytając forum, czasami można dostać oczopląsu od kwot, jakie tu padają...

Nasz kierownik mówił też, że można sporo zaoszczędzić wykonując część prac samodzielnie np. ocieplenie, malowanie itp.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mamy przygotowany kosztorys przez naszego kierownika budowy na potrzeby banku, mogę więc podać Ci szacunkowe koszty poszczególnych etapów. Kierownik ma swoją firmę budowlaną, tak więc jest dobrze poinformowany i powiem Ci szczerze, że jego ocena również podniosła nas na duchu. Czytając forum, czasami można dostać oczopląsu od kwot, jakie tu padają...

Nasz kierownik mówił też, że można sporo zaoszczędzić wykonując część prac samodzielnie np. ocieplenie, malowanie itp.

 

Czytając forum ....nawet katalogi z wycenami trudno cokolwiek oszacować. A niestety koszty realizacji zwykle decyduja o wyborze konkretnego projektu. Jedni twierdza, że tańsza jest parterówka, inni, że najlepiej dom z dwuspadowym dachem...istna kołomyja, bo jak sprawdzaliśmy, te małe dwuspady ok 120 metrów kw wcale nie sa tańsze albo nieznacznie od wielospadów czy parterówek. Nierzadko kwoty sięgają 350 tys.Trzeba poprostu wybrac projekt tani w konstrukcji i w realizacji a to niekoniecznie o małej powierzchni. Czytając forum M02 odnosze wrażenie, ze konkursowe takie są - porównując powierzchnię użytkową innych domów. Zdaję sobie jednak sprawę z różnych wariantów wykończenia, różnych oszczędności, np samodzielnej pracy inwestorów i rodziny. Dlatego jak każdy mamy dylematy.

Oczywiście jesli masz ochote podac mi szacunkowe koszty etapów to bardzo prosze;-) Chociaz M02a jest większy to na pewno da nam jakis pogląd. z góry bardzo dziękuję;-)

I tutaj mam prośbe do osób, które już mieszkają w konkursowym: zastanawiamy sie czy taka bryła nie sprawia problemów z ogrzewaniem - czy nie jest ono bardziej kosztowne niż ogrzewanie zwartej bryły budynku, np o pojedynczym dwuspadowym dachu. Mam na mysli zwłaszcza poddasze - pokoje sa odseparowane od siebie - to jest plus dla użytkowników, ale jak to jest z ogrzewaniem?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

/.../Trzeba poprostu wybrac projekt tani w konstrukcji i w realizacji a to niekoniecznie o małej powierzchni. Czytając forum M02 odnosze wrażenie, ze konkursowe takie są - porównując powierzchnię użytkową innych domów. Zdaję sobie jednak sprawę z różnych wariantów wykończenia, różnych oszczędności, np samodzielnej pracy inwestorów i rodziny. Dlatego jak każdy mamy dylematy.

Oczywiście jesli masz ochote podac mi szacunkowe koszty etapów to bardzo prosze;-) Chociaz M02a jest większy to na pewno da nam jakis pogląd. z góry bardzo dziękuję;-)

I tutaj mam prośbe do osób, które już mieszkają w konkursowym: zastanawiamy sie czy taka bryła nie sprawia problemów z ogrzewaniem - czy nie jest ono bardziej kosztowne niż ogrzewanie zwartej bryły budynku, np o pojedynczym dwuspadowym dachu. Mam na mysli zwłaszcza poddasze - pokoje sa odseparowane od siebie - to jest plus dla użytkowników, ale jak to jest z ogrzewaniem?

Hmmm... Konkursowy ( niezależnie od wersji) sprawia wrażenie prostego i logicznego, w tym jest jego piękno. Ale jeśli Twoim priorytetem są koszty - niekoniecznie jest to najlepszy wybór. Dlaczego:

- Ma stosunkowo dużą powierzchnię zabudowy do powierzchni użytkowej ( koszt fundamentu)

- Ma bardzo duża powierzchnię całkowitą ( czyli to co musisz wybudować - stropy, podłogi) w stosunku do powierzchni użytkowej. Zakładam, że nie chcesz podnosić ścianki kolankowej - lepiej wybierać wtedy inny projekt. W projekcie nie ma w ogóle ścianki kolankowej i duża część poddasza jest nieużytkowa.

-Ma stosunkowo duży dach ( co wynika z powyższych)

-Ma bryłę w kształcie litery T, energooszczędny dom powinien być jak najbardziej zbliżony do sześcianu :wink: , więc pasywnego na pewno nie zbudujesz na tym projekcie

Nowoczesny projekt o prostokątnej podstawie, z bardzo wysokimi ściankami kolankowymi - to jest to jeśli chodzi o koszty.

Ale mi się Konkursowy podoba i jego wersję buduję, choć zdaję sobie sprawę z w/w rzeczy. Chodzi o świadomy wybór.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

/.../Trzeba poprostu wybrac projekt tani w konstrukcji i w realizacji a to niekoniecznie o małej powierzchni. Czytając forum M02 odnosze wrażenie, ze konkursowe takie są - porównując powierzchnię użytkową innych domów. Zdaję sobie jednak sprawę z różnych wariantów wykończenia, różnych oszczędności, np samodzielnej pracy inwestorów i rodziny. Dlatego jak każdy mamy dylematy.

Oczywiście jesli masz ochote podac mi szacunkowe koszty etapów to bardzo prosze;-) Chociaz M02a jest większy to na pewno da nam jakis pogląd. z góry bardzo dziękuję;-)

I tutaj mam prośbe do osób, które już mieszkają w konkursowym: zastanawiamy sie czy taka bryła nie sprawia problemów z ogrzewaniem - czy nie jest ono bardziej kosztowne niż ogrzewanie zwartej bryły budynku, np o pojedynczym dwuspadowym dachu. Mam na mysli zwłaszcza poddasze - pokoje sa odseparowane od siebie - to jest plus dla użytkowników, ale jak to jest z ogrzewaniem?

Hmmm... Konkursowy ( niezależnie od wersji) sprawia wrażenie prostego i logicznego, w tym jest jego piękno. Ale jeśli Twoim priorytetem są koszty - niekoniecznie jest to najlepszy wybór. Dlaczego:

- Ma stosunkowo dużą powierzchnię zabudowy do powierzchni użytkowej ( koszt fundamentu)

- Ma bardzo duża powierzchnię całkowitą ( czyli to co musisz wybudować - stropy, podłogi) w stosunku do powierzchni użytkowej. Zakładam, że nie chcesz podnosić ścianki kolankowej - lepiej wybierać wtedy inny projekt. W projekcie nie ma w ogóle ścianki kolankowej i duża część poddasza jest nieużytkowa.

-Ma stosunkowo duży dach ( co wynika z powyższych)

-Ma bryłę w kształcie litery T, energooszczędny dom powinien być jak najbardziej zbliżony do sześcianu :wink: , więc pasywnego na pewno nie zbudujesz na tym projekcie

Nowoczesny projekt o prostokątnej podstawie, z bardzo wysokimi ściankami kolankowymi - to jest to jeśli chodzi o koszty.

Ale mi się Konkursowy podoba i jego wersję buduję, choć zdaję sobie sprawę z w/w rzeczy. Chodzi o świadomy wybór.

 

Zgadza się: kubatura w porównaniu z pow. uzytkową jest zbyt duża, to oznacza, ze jest sporo przestrzeni niewykorzystanej na poddaszu. Coś za coś, ale nie jest tak źle. Pow. zabudowy raczej przeciętna, chociaz mozna te powierzchnię uż. w 110 metrach zabudowy. Dach też przeciętny. Ważne , ze nie jest to typowy wielospad ale dwa dwuspady a to jest znacznie prostsze w budowie. Co do energooszczędności...dlatego zadałam to pytanie o ogrzewaniu. Ale z tego co wiem projekt ten ma równiez wersję energooszczędną;-) Pytanie tylko czy w super oszczędnym "klocku-stodole" czy "wagonie" mieszka się jak w domu? Korytarze, hol - kiszki.Zawsze brakowałoby mi zadaszonego tarasu albo balkonu. Wejscie na mojej działce jest od zachodu, wiec szczyt domu w przypadku klocków dwuspadowych zawsze przypada na południe....czyli straty niewykorzystanego ciepła...i i tak zapłace wiecej za ogrzewanie. Może ktoś z mieszkających w M02 podzieli sie wrazeniami jak się mieszka, co przeszkadza, co jest ok?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

Juz mam zrobione przyłacza wiec zlew bedzie pod oknem ostatecznie. Spec od okien powiedzial mierzac mur zed mala bateria mi sie zmiesci, poza tym sa takie specjalne wyjmowane wlasnie do montowania pod oknem. Jedank nadal zastanawiam sie jak sobie ustawic pozostale urzadzenia???

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no właśnie, mam ten sam dylemat, tj. gdzie lodówka - czy zaraz przy wejsciu do kuchni z korytarza po prawej stronie czy tuz przy granicy z jadalnia (tez po prawej)..

U mnie tez zlew pod oknem.. ;)

W ogóle ta wykończeniówka to mnie dobije. Zaczynam od jutra sie nad tym zastanawia, a w sumie to juz wybierac, bo na poczatku lipca wchodzi mi ekipa na plytki, lazienke i kuchnie...

Drodzy Konkursowi Forumowicze, moze jakies pomysly (gotowe aranżacje kuchni z półwyspem, łazienka, etc.)??

pozdrawiam

 

 

 

 

http://picasaweb.google.pl/rafkier

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam, jestem nowym forumowiczem. probuje zakonczyc realizacje m02 i mam kilka pytan? a jedno szczegolnie nie daje mi spokoju; jaki mieliscie lub macie pomysl na zadaszenie tarasu? moj dom ustawiony jest tarasem na poludnie i w lecie jakos nie wyobrazam sobie spedzania czasu bez praktycznie zadnego cienia.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...