Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Recommended Posts

KOchani za dwa tygodnie chcemy zamawiać okna, ale niestety nadal nie wiemy jakie rozwiązanie wybrać. Moze podpowiecie nam jak sprawują sie wasze okna. Chodzi tu oczywiście o ich podział. Jeśli ktoś ma okna takie jak w projekcie niech napisze parę słów czy dobrze się z nich korzysta.

My wybraliśmy okna o profilu SCHUCO, dostaliśmy spory rabat więc ich cena nie jest bardzo wysoka. Bynajmniej nas nie przetraszyła. Wybraliśmy równiez kolor: Siena noce. Będzie na pewno problem z dobraniem kolorystyki drzwi wejściowych i garazowych, ale kolor jest bardzo fajny więc pewnie przy nim zostaniemy. :)

pozdrawiamy wszystkich mieszkających i tych którzy, tak jak my, liczą na rychłe zamieszkanie. Pozdrawiamy. :lol:

My zrezygnowaliśmy z dolnego podziału w dużych oknach, zostawiamy tylko ten "lufcik" ( będzie fixem). W oknach PCV profile są na tyle szerokie, że IMHO ten dolny szpros by za dużo zasłaniał, chyba że całe okno byłoby fixem.

Dajcie namiary ( ew. na PW) na Wasze okna ( gdzie takie nietypowe kolory??), bo też musimy niedługo zamówić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 2,8k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

Okna wyceniałam w Rykach pod Lublinem. Za okna takie jak w projekcie z montażem wycenili na ok 15tys. Jak bedzie potrzebny dokładny adres to nie ma sprawy. Teraz nie pamiętam.

POsiedziałam trochę na forum dotyczącego tych profili, same pozytywne opinie. Męża kuzyn tez ma takie okna i jak na razie jest bardzo zadowolony.

POzdrawiam Magda

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Potrzebuję rady:

Jakie daliście drzwi wejściowe ? Antywłamaniowe , stalowe , drewniane , aluminiowe ?

No i kto dał ciemnozielone jak w projekcie?

My się zdecydowaliśmy na takie okna - RAL 6009. Bramę garażową można dobrać właściwie bez problemu u kilku producentów w tym samym kolorze. Kłopot jest z drzwiami. Jakoś nie mogę znaleźć :cry: .

Pomóżcie , bo temat robi się niebezpiecznie pilny!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

My zastanawiamy się nad oknami w kolorze popiel, jeszcze do końca nie zdecydowaliśmy czy ciemny czy jasny. Najprawdopodobniej ten pierwszy. Dostaliśmy wycenę na okna w oryginalnych rozmiarach (czyli duże) i zastanawia mnie to czy przenikalność cieplna 1,0 jest wystarczająca - okna Aluplast 4000 (pięciokomorowe). Do domu zdecydowaliśmy się na drzwi drewniane, stalowe bardziej nadają się do bloków.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pytanie do - Aneta M2- jak również innych, którzy są na etapie budowy konkursowego, lub świeżo po, podnosiliście ściankę kolankową? Jeśli ta, to o ile pustaków?

 

AnetaM2, masz ładnie zachowane proporcje, pomiędzy parterem, a poddaszem, dlatego jestem ciekawa, czy podnosiliście tą ściankę u siebie.

 

Nie chciałabym "zepsuć" proporcji naszego domu, ale jednocześnie martwię się, że jeśli nie podniesiemy ścianki kolankowej, to jak mówili niektórzy, nie zmieszczą nam się standardowe drzwi na poddaszu i nie będę miała miejsca na zawieszenie karniszy... :(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mmadzia - jeśli chodzi o odeskowanie, to ktoś tutaj na forum, polecał nam gorąco modrzew, jako dobry gatunek, na tego rodzaju zabudowę. Nie wypowiem się na temat ocieplenia, ale może Ci, którzy zdecydowali się na odeskowanie, podpowiedzą z czego je wykonali i jak ocieplili ścianę pod nim?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mmadzia - jeśli chodzi o odeskowanie, to ktoś tutaj na forum, polecał nam gorąco modrzew, jako dobry gatunek, na tego rodzaju zabudowę. Nie wypowiem się na temat ocieplenia, ale może Ci, którzy zdecydowali się na odeskowanie, podpowiedzą z czego je wykonali i jak ocieplili ścianę pod nim?

 

Dzięki za odpowiedz.

Mam jeszcze jedno pytanie. Czy ktoś z Was ocieplał budynek wełną zamiast styropianem i jaki ewentualny był to koszt.

Pozdrawiam Magda

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...